Jak se vedlo našim hráčům v měsíci dubnu

A-tým dokázal otočit nepříznivý vývoj série s Pelhřimovem, když za stavu 1:3 na zápasy dokázal stav série otočit ve svůj prospěch.Výhry v jednotlivých sériích se ale rozhodně nerodily lehce. Pátý zápas dokázali hráči vyhrát v prodloužení a vynutili si tak šestý zápas, kde se představili v domácím prostředí. V šestém zápase domácí hráči vstřelili pouze dvě branky, ale díky velmi obětavému výkonu a skvěle chytajícímu brankáři si vynutili i sedmý zápas. V sedmém a také závěrečném zápase, kde šlo oběma týmům opravdu o hodně, se jako první prosadil Pelhřimov. Na to dokázali hráči TBC odpovědět a přetočit stav utkání na svoji stranu. Pelhřimov však v poslední třetině sebral veškeré své síly a zápas dokázal srovnat. Následovalo tak prodloužení, ve kterém však gól nepadl a rozhodnout sedmý zápas a určit vítěze série musely až samostatné nájezdy. Fanoušci obou týmů viděli celkem pět sérií nájezdů, ze kterých vyšel vítězně tým TBC. Pelhřimov se tak s Národní ligou pro příští ročník loučí. O působení ve třetí nejvyšší soutěži ale ještě naši hráči musí bojovat s týmem Orel Rtyně v Podkrkonoší, která ve finále divize nestačila ve třech zápasech na Říčany.

V prvním zápase barážové série, hrané na tři vítězné zápasy, se hráči představili v domácím prostředí. Na první branku se čekalo až do desáté minuty, kdy se prosadili hosté. Za necelé dvě minuty ale do přestávky bylo srovnáno, pak ještě přidali domácí hráči dvě branky a hosté pouze jednu. Druhá část byla jednoznačně v režii našich hráčů, když dokázali vstřelit pět branek. V poslední části se oba týmy prosadily dvakrát. To rozhodlo o prvním bodu pro náš tým.

O den později se v králodvorské hale opět týmy střetly. Rtyně byla motivována sérii srovnat a domácí hráči naopak uskočit do dvouzápasového vedení a výrazně se tak přiblížit záchraně. Rtyně opět v úvodu vstřelila první branku utkání. Do konce třetiny již další branka nepadla a Rtyně tak slavila drobný úspěch. Druhé třetině domácí tým ožil a připsal si tři vstřelené branky. Ve třetí části pak přidal ještě dvě. Rtyně se v tomto zápase zmohla pouze k jedné brance. Druhé vítězství v sérii si tak připsal tým TBC.

Ke třetímu utkání vyrazili hráči společně s fanoušky autobusem do Rtyně. Zde odehráli oba týmy své třetí utkání. Do vedení, jako již bývá zvykem v této sérii, šli hráči Rtyně.V úvodním dějství tohoto zápasu již žádná branka nepadla. Ve druhé části pak náš tým dokázal srovnat. Toto na branky chudé utkání pokračovalo i v poslední části. Nejprve se prosadili hráči TBC a vedení drželi opravdu dlouho. Ovšem nejprve nevyužili přesilovou hru pět proti třem a následně opět v přesilové hře osm sekund před koncem naši hráči kapitulovali. Rtyně se v oslabení rozhodla pro risk bez brankáře a ten jim vyšel dokonale. V prodloužení pak byla šťastnější Rtyně a připsala si tak první bod v sérii.

Čtvrtý zápas se opět hrál ve Rtyni v Podkrkonoší. Zápas měl identický start, jako všechny předchozí, Rtyně se jako první dostala do vedení. Tentokrát se ale po dvouzápasové odmlce prosadili v první části i hráči TBC. Po siréně oznamující konec třetiny vedl náš tým o dvě branky. Ve druhé části Rtyně dokázala snížit stav o jednu branku. Ve třetí části nejprve domácí tým srovnal, ale následně se opět dvakrát prosadili naši hráči. Bohužel ani to však nestačilo a Rtyně opět dokázala nejprve snížit a následně vyrovnat. V prodloužení se opět dokázali prosadit hráči Rtyně a připsat si tak druhou výhru v řadě.

O vítězi série tak rozhodoval závěrečný pátý zápas. Jako první se v zápase prosadil tým Rtyně. Domácí hráči dokázali na tuto branku v polovině třetiny odpovědět. Soupeř však dokázal znovu odskočit. Do konce třetiny pak přidali hráči TBC dvě branky a otočili stav utkání ve svůj prospěch. Během druhé třetiny se povedlo hráčům A-týmu odskočit do dvoubrankového vedení. Do konce třetiny ale dokázali hosté skóre opět srovnat. V posledním dějství každý chvilku tahal pilku. Tak by se dalo charakterizovat to co jsme viděli. Jednou se do vedení dostal tým TBC a následně srovnal a otočil stav utkání na svoji stranu soupeř. Na konci třetiny svítil na tabuli nerozhodný stav utkání. Následovalo tak prodloužení. V něm byli úspěšnější hráči TBC a zajistili si tak příslušnost v Národní lize i pro příští sezónu.

Výsledky: TBC – Spartak Pelhřimov 3:2pp; TBC – Spartak Pelhřimov 2:0; TBC – Spartak Pelhřimov 5:4pn TBC – Orel Rtyně v Podkrkonoší 10:4; TBC – Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:1; TBC – Orel Rtyně v Podkrkonoší 2:3pr; TBC – Orel Rtyně v Podkrkonoší 6:7pr; TBC – Spartak Pelhřimov 8:7pp

Jak se vedlo ostatním týmům?

Muži-B odehráli dva turnaje, ve kterých si připsali tři vítězství ze čtyř zápasů. Nejprve se v berounském Edenu představili proti rezervě Prague Tigers, jejich hráčům dokázali vstřelit osm branek. Ve druhém utkání rovněž osm branek schytal tým ze Sedlčan. K poslednímu turnaji vyrazili hráči do Kunratic. Zde dokázali porazit tým z Mladé Boleslavi, následně pak ale nestačili na Černošice. Muži tak zakončili sezónu na pátém místě tabulky.

Výsledky: TBC – Prague Tigers 8:5; TBC – Medojedi Sedlčany 8:3; TBC – FBC Lions Mladá Boleslav 4:3; TBC SK Alien Nation Černošice 1:3

Muži-C-Riders odehráli svůj poslední turnaj sezóny v domácím prostředí. To jim ale žádný úspěch nepřineslo a doma zůstali bez bodu. Tým se tak umístil na posledním místě tabulky.

Výsledky: TBC – FBC Falcons Žižkov 3:6; TBC – FBC Hornets Praha B 2:3

Dorost za poslední období odehrál čtyři utkání, v nichž vytěžil tři body za vítězství nad Traverzou. Následně prohrál vysoko se střešovickým Tatranem, poté na závěrečném turnaji s Kralupami a se Spartou. Dorost, který je až na pár výjimek výhradně tvořen staršími žáky, tak obsadil v tabulce konečné jedenácté místo.

Výsledky: TBC – Tatran Střešovice 0:9; TBC – FAT PIPE Traverza 5:2; TBC – Kralupy Wolves 7:2; TBC – Acema Sparta Praha 0:7

Starší žáci odehráli svůj závěrečný turnaj ve druhém výkonnostním koši, který se odehrál v Benešově. Hráči se zde utkali nejprve s Olympem, se kterým jen těsně prohráli o jednu branku. Následně porazili domácí tým Benešov a v zápase o třetí místo prohráli až na nájezdy s pražskou Spartou.

Výsledky: TBC – Olymp Florbal 2:3; TBC – SK Florbal Benešov 2:0; TBC – Acema Sparta Praha 1:2pn

Starší žáci Blue odehráli svůj poslední turnaj ve Slaném, kde nejprve porazili Příbram a vrátili jim tak předchozí porážky z minulých turnajů. Následně nestačili na Alien Nation a v zápase o třetí místo dokázali porazit tým z Mělníka.

Výsledky: TBC – FBC Žraloci Příbram 8:6; TBC – SK Alien Nation 4:7; TBC – Floor Maniacs Mělník 6:5

Mladší žáci na posledním turnaji sezóny dokázali dvakrát zvítězit a to nad týmy Olymp Florbal a Draci Říčany. Následně remizovali se střešovickým Tatranem a na závěr turnaje nestačili na Spartu.

Výsledky: TBC – Tatran Střešovice 2:2; TBC – Olymp Florbal 4:3; TBC – FBC Draci Říčany 3:2; TBC – Acema Sparta Praha 2:5

Elévové se představili před domácími fanoušky. V domácím prostředí se v rámci turnaje utkali s týmem Kanonýři Kladno, se kterými těsně padli. Následně šestibrankovým rozdílem porazili Panthers Praha. Ve třetím zápase opět jen těsně nestačili na Bohemku a na závěr turnaje prohráli s Olympem. Elévové již tak mají také po sezóně. V průběhu května se ale ještě představí na neligovém turnaji v Plzni.

Výsledky: TBC – Kanonýři Kladno 6:7; TBC – Panthers Praha 9:3; TBC – FbŠ Bohemians Praha 5:6 TBC – Olymp Florbal 3:6