Králův Dvůr

Sezónní souhrn družstev T.B.C.

Muži „A mají za sebou náročnou sezónu, kde bojovali do posledního zápasu o play-off. To jim uteklo o pouhé dva body. Svoji ligovou příslušnost tak museli hájit a to hned se dvěma soupeři. Nejprve v šesti zápasech porazili Sokol Rudná a následně ve čtyřech zápasech porazili divizní tým Gorily Plzeň. Národní liga se tak bude hrát v Králově Dvoře i příští sezónu.

 

Mužům „B“ se sezóna vůbec nevydařila a s pátou nejvyšší soutěží se pro příští sezónu loučí. V tabulce skončili na posledním místě.

Na muže „C“ čekal třicátého dubna poslední turnaj sezóny. Ten odehráli v domácím prostředí. V prvním zápase jen těsně nestačili na tým FBC Young Boys, ale ve druhém zápase jednoznačně porazili FBC Hornets Praha. C-tým tak po posledním turnaji sezóny obsadil konečnou sedmou příčku ve své soutěži.

Výsledky: TBC – FBC Young Boys 3:4; TBC – FBC Hornets Praha 8:1

             

              Junioři  za sebou měli velice náročnou sezónu. Bojovali na několika frontách. Junioři se kromě své kategorie ve velkém počtu objevovali také v mužském A-týmu i B-týmu a na výsledcích v juniorech se to bohužel podepsalo. Bodovou ztrátu z výsledkově slabší první poloviny sezóny se nakonec jen těsně nepodařilo dotáhnout. S dvou bodovou ztrátou na příčku zaručující udržení se v lize se junioři loučí s druhou ligou. V konečné tabulce jim patří desáté místo. Junioři se na začátku června představí na posezónním turnaji v Ostravě. Zde se utkají s extraligovým týmem 1. SC Tempish Vítkovice, následně sehrají svá utkání s Fbk Horní Suchá, FBC Hranice a se složeným týmem Blue Devils.

Dorostenci poslední víkend v dubnu odehráli utkání o třetí místo v nadstavbové části. Soupeřem jim byl tým FBC Draci Říčany. Do utkání lépe vstoupili naši dorostenci, když se dostali do dvou brankového vedení. Ve druhé třetině se skóre zápasu srovnalo na průběžných 3:3. Ve třetím dějství to ale už byli zase naši hráči, kteří stříleli branky. Na konci zápasu se tak mohli radovat ze zisku krásných bronzových medailí. V dorosteneckém týmu se letos představilo několik nováčků, kteří letos dokonce byli prvním rokem starší žáci a tak věkový rozdíl mezi některými hráči byl i čtyři roky. Ti doplnili naše již zkušené dorostence, kteří měli již z loňské sezóny stříbrné medaile. Letos to tak bylo příjemné zjištění, že i tento omlazený tým dokázal postoupit do play-off a získat bronzové medaile.

Výsledek zápasu: TBC – FBC Draci Říčany 5:3

Starší žáci v letošní sezóně předváděli pohledný florbal, kde zaznamenali spoustu vítězství a vysokých výher. Dobrá zpráva je, že pro příští sezónu zůstává tým stejný a pouze se doplní o další kvalitní hráče, kteří letos byli ještě kmenovými hráči mladších žáků, ale již ve starších žácích letos hráli důležitou roli. V červenci čeká naše starší žáky mezinárodní florbalový turnaj Prague Games, kterého se účastní i týmy mimo jiné ze Švédska, Finska a Švýcarska.

Mladší žáci letos měli parádní výsledky ze čtvrtého výkonnostního koše se postupně probojovali až do prvního koše. Zde dokázali potrápit své soupeře a dokonce si připsat i jedno vítězství. V sezóně přišlo i několik porážek, ze kterých si naši hráči vzali velké poučení do dalších zápasů.

Elévové v letošní sezóně obměnili tým a tak sbírali své první zápasové zkušenosti. Především v okresních derby se kluci vždy dokázali parádně předvést. V příští sezóně budou kluci ještě více silnější a opět budou trápit své soupeře a porážet je. Na konci května čeká ještě naše elévy přátelský turnaj v Plzni Fat Pipe Open Junior. Zde v základní skupině změřili své síly s týmy Florbal Tachov, FBC Rokycany, Flobo Praha a FBŠ Slavia Plzeň Red. V základní skupině vybojovali naši elévové jedno vítězství. To znamenalo že naši hráči se představili v play-off “B“, kde se hrálo o konečné umístění na turnaji. Zde se nejprve utkali s týmem TJ Tlučná, kterou dokázali porazit. Následně pak na nájezdy vyřadili TJ Batesta Chodov a ve finále podlehli o gól týmu Gorily Plzeň.

Výsledek zápasu: TBC – Florbal Tachov 2:6; TBC – FBC Rokycany 0:4; TBC – FBŠ Slavia Plzeň 9:2;
TBC – Flobo Praha 2:4; TBC – TJ Tlučná 2:1; TBC – TJ Batesta Chodov 3:2pn; TBC – Gorily Plzeň 4:5

Přípravka s florbalovou družinou koncem května sehrála svůj druhý přátelský miniturnaj. Naše přípravkové děti vyzvaly k odvetným utkáním opět týmy z florbalové družiny, kterou máme na ZŠ Králův Dvůr. Na turnaji se představily dva týmy přípravky proti dvěma týmům z florbalové družiny. Děti zúčastněných týmů se na tento turnaj dlouho těšily a nadšení na nich bylo vidět ve všech zápasech.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…