Shrnutí CZECH OPENu 2004!

Tipsport T.B.C. Králův Dvůr byl nalosován do skupiny BU společně s UHC Gruenenmatt(Švýc. 1.liga), s druholigovým lotyšský týmem SK Saulkalne, dále s finským GriFK Kauniainen(3.liga) a skupinu zakončili proti českému týmu Torza Sorry. Na úvod je čekal favorit skupiny švýcarský tým, za který hraje nejlepší střelec ČR na MS Sikora. Dění na hřišti odpovídalo rozdílu ve výkonnosti mezi týmy, florbalisté T.B.C. vsadili na bránění a přechod do rychlého protiútoku. T.B.C. drželo celý zápas krok s favoritem, i když k tomu několika skvělými zákroky pomohl brankář Karšňák. Favorit nakonec potvrdil kvality až 3.minuty před koncem, kdy měl výhodu přesilové hry. Ale konečný výsledek 0:1 je pro T.B.C. velkým úspěchem. Druhý zapas proti lotyšskému SK Saulkalne mohli klidně vyhrát, ale utkání ovlivnila velká nedisciplinovanost J.Sládečka, který nasbíral 8 trestných minut a nakonec i červenou kartu. Utkání se na turnaji hrála 2×15 minut a tak když hrál Králův Dvůr 8 minut v oslabení, tak to bylo znát. Utkání nakonec skončilo prohrou 2:3. Druhý den v utkání proti finskému GriFK Kauniainen bylo jasné, že jen výhra zachová florbalistům T.B.C. naděje na postup ze skupiny. Z té postupovaly vždy jen dva první týmy. Utkání to bylo velice vyrovnané, Králův Dvůr dvakrát dotahoval. Důležitý zlom v utkání přinesla branka Kovaříka na 3:2 tři minuty před koncem. Pak už T.B.C. jen bránilo a na konečných 4:2 upravil do prázdné branky Šimon. Za zmínku stojí i velice dobrý výkon mladého brankáře T.B.C. Nováka. Před posledním utkáním bylo jasné, že postup ze skupiny zařídí jen případná výhra nad mužstvem Torza Sorry o tři branky. Za Králův Dvůr nastoupil i hokejista Berounských medvědů Jan Besser a právě on pět minut před koncem zvyšoval na konečných a postupových 3:0! Již postup ze skupiny byl pro florbalisty Tipsport T.B.C. Králův Dvůr velikým úspěchem. Do play off postoupilo ze 110 týmů z 18 zemí pouze 44 týmů.
V play off je čekala litevská Pargauja, která měla ve svém středu skvělého útočníka Abolse. Ten obranu T.B.C. a brankáře Karšňáka překonal hned třikrát a až poté si na něj začali dávat větší pozor a již jej k ničemu nepustili. Utkání to bylo vyrovnané se šancemi na obou stranách. Dvě minuty před koncem byl stav 2:3 v neprospěch T.B.C.. A tak přišla na řadu powerplay a 13 sekund před koncem se jim podařilo vyrovnat brankou J.Pokorného. A tak o postupu rozhodovali samostatné nájezdy, na každé straně po pěti pokusech. Brankář Králova Dvora Karšňák pustil za svá záda pouze dva a tak když T.Pokorný, J.Pokorný a nakonec Rambousek proměnili své nájezdy, propukla veliká radost z postupu mezi nejlepších 32 týmů turnaje. V dalším zapase již neměli co ztratit proti Future B, utkání si nakonec prohráli vlastními chybami, ale favorita velice potrápili a výsledek 2:4 také nebyl špatný.
Dostat se na takhle skvěle obsazeném turnaji mezi posledních 32 týmů je největším úspěchem pro Tipsport T.B.C. Králův Dvůr v jeho historii. A skvělá příprava na letošní sezónu, která začne 25. září na horké půdě Sparty Praha. Bližší informace a novinky z tábora králodvorských florbalistů najdete na jejich internetových stránkách www.tbc.cz nebo na informační tabuli v České ulici v prodejně K+K Sport.