Jak si vedla naše druždstva za uplynulý měsíc

A-tým v letošní sezóně momentálně neprožívá lehké období. Na konci října v zápase osmého kola s Turnovem, kde náš tým po první třetině vedl, přišel v druhé třetině zkrat, kde jsme obdrželi čtyři branky a sami vstřelili jen jednu. V poslední části si už soupeř své vedení dokázal pohlídat a tak jsme odjeli z Turnova s nepořízenou.

Následující týden jsme se představili na domácí půdě proti týmu Prague Tigers. Zde nám opět vyšla první třetina, kde jsme šli do kabin za dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se povedlo soupeři s námi srovnat krok a do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu. Ve třetí třetině se nám povedlo odskočit opět do dvoubrankového vedení. V padesáté minutě kdy jsme vedli 7:5 se soupeř vzchopil k velkému obratu a během pěti minut dokázal otočit stav utkání v jeho prospěch. Do konce zápasu pak hosté přidali ještě jednu branku a získali tak velmi důležité body, díky kterým se drží před námi v tabulce.

Další víkend jsme jeli na domácí půdu týmu Panthers Praha. Proti tomuto týmu jsme se utkali již podruhé v tomto ročníku. Předchozí zápas s tímto družstvem v pohárovém utkání nedopadl pro naše barvy vůbec dobře. Tento zápas byl velký boj o každý prostor na hřišti. V tomto zápase nám i výborně zachytal brankář, což hráče soupeře znervóznilo a nám se povedlo jim vrátit porážku v lize a připsat si veledůležité body do tabulky, která je hodně vyrovnaná.

Další zápas jsme odehráli netradičně již ve čtvrtek na státní svátek. To jsme opět zamířili na venkovní půdu. Tentokrát byl naším soupeřem FbC Hradec Králové. Toto byl druhý vzájemný zápas v lize. První měření sil pro nás nedopadlo vůbec dobře. Do Hradce jsme jeli v oslabené sestavě díky velké marodce. Hráči hráli poctivě celý zápas. Ovšem soupeř ukázal velkou kvalitu a tak body zůstaly v Hradci.

Zápas s Rudnou následoval v rychlém sledu po zápase v Hradci. I tentokrát jsme hráli na palubovce soupeře. Zápas se neodvíjel podle našich představ již od samotného začátku. To dokazují i čtyři obdržené branky v první třetině. V druhém dějství jsme zlepšili výkon, ale stále jsme před třetí třetinou ztráceli dvě branky. Poslední třetina přinesla gólové hody. Padlo v ní deset branek, z toho bohužel šest do naší sítě. Zde jsme tedy nechali další potřebné body. Věříme, že v domácím prostředí za podpory našich skvělých fanoušků, jim porážku vrátíme a my si připíšeme body do tabulky, kde se momentálně nacházíme na deváté příčce se dvoubodovou ztrátou na play-off.

Výsledky “A“ týmu: TBC 5:8 TJ Turnov, TBC 7:9 Prague Tigers, TBC 5:4 Panthers Praha,
TBC 4:7 FbC Hradec Králové, TBC 9:13 Sokol Rudná

Jak si vedou naše ostatní týmy?

Muži „B“ odehráli za poslední měsíc jen dvě utkání. Kde pokračují v trendu jedna porážka a následně vítězství.  Tentokrát je čekal lídr tabulky z Říčan a tým z Barrandova, který dokázali porazit a předskočit v tabulce a nyní se nachází na krásném pátém místě.

Výsledky: TBC 1:15 FBC Draci Říčany, TBC 7:5 SSK Future Barrandov

Muži „C“ odehráli rovněž jen dvě utkání. Zaznamenali stejně jako jejich spoluhráči z B-týmu jednu výhru a jednu prohru. Vysoké vítězství proti čtvrtému celku tabulky rozhodně hráčům chutnalo. Ve druhém zápase jen těsně podlehli týmu, který je tak přeskočil v tabulce.

Výsledky: TBC 8:3 SK B.U.H. Praha B, TBC 3:4 FBC YOUNG BOYS

Juniorům se poslední zápasy příliš nevyvedly. Vinou různých nemocí a zranění, podlehli v obou zápasech, které se hrály v Kostelci nad Černými Lesy nejprve týmu Horní Počernice Orka, kde se prali o vyrovnání do poslední vteřiny, kdy dvacet vteřin před koncem nastřelili brankovou konstrukci. Následně pak ještě podlehli týmu z Říčan, proti kterému nastoupili pouze v osmi zdravých lidech. Další turnaj odehráli v pražském Třebešíně. Zde vyzvali lídra tabulky pražskou Spartu. Začátek zápasu jim sice utekl, ale dokázali se soupeřem srovnat krok jak herně, tak výsledkově. Zápas dospěl až do nájezdů, kde byl soupeř úspěšnější. Druhý zápas se klukům vůbec nevydařil a s Butchisem prohráli.

Výsledky: TBC 4:5 Horní Počernice Orka, TBC 1:11 FBC Draci Říčany,
TBC 6:7pn ACEMA Sparta Praha B, TBC 0:6 BUTCHIS

Dorostenci stihli za poslední měsíc jen jeden turnaj, který odehráli v Kolíně. Zde se utkali s domácím týmem a s týmem Benešova. Na tento turnaj odjeli naši hráči v okleštěné sestavě, kdy měli pouze devět hráčů do pole. Oba týmy byly v početní převaze a tak mohly mít více sil v zápasech. Ovšem naši hráči nic nezabalili a první utkání proti týmu z Kolína dokázali vyhrát. Ve druhém utkání již prohrávali o tři branky. Zde se ještě hráči snažili se zápasem něco udělat a zápas otočit, ale to se již nepovedlo.

Výsledky: TBC 6:3 FBC Pitbulls Kolín, TBC 2:4 SK Florbal Benešov

I na starší žáky čekal pouze jeden turnaj za uplynulé období. Tento turnaj se našim klukům náramně povedl, když dvakrát dokázali zvítězit a ve finálovém zápase podlehli až na nájezdy. Nejprve se hráči utkali s týmem FAT PIPE Traverza, kterému měli co oplácet z předchozího turnaje. To se jim povedlo a připsali si první vítězství. Další zápas odehráli proti pražským Vinohradům, kde k vítězství stačila jediná branka v utkání a výborně chytající brankář. Ve finálovém zápase to chvíli vypadalo na výhru, ale minutu před koncem soupeř srovnal stav utkání a poslal zápas do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější.

Výsledky: TBC 4:3 FAT PIPE Traverza, TBC 1:0 TJ Sokol Královské Vinohrady,
TBC 3:4pn DDM Horní Počernice Orka

Mladší žáci se představili letos poprvé ve své domácí hale. Na tomto turnaji krom klasického složení týmu, nastoupilo i několik nováčků, aby si vyzkoušeli zápasové tempo, které se hraje v této kategorii a na této úrovni. První zápas bohužel nevyšel podle našich představ, kdy jsme nedokázali seřídit mířidla a zápas o gól prohráli. Druhý zápas nám bohužel taky nevyšel podle představ a připsali jsme si druhou porážku. Ve třetím zápase jsme se utkali s týmem z Benešova, se kterým jsme změřili již síly na minulém turnaji a tentokrát jsme byli úspěšnějším týmem my. Poslední zápas se nám zase nevyvedl z pohledu koncovky, která nás trápila celý turnaj. Hráči soupeře byli rychlejší a přesnější a tak zaslouženě vyhráli.

Výsledky: TBC 1:2 Olymp Praha Poseidon, TBC 2:4 FAT PIPE Chodov, TBC 3:2 SK Florbal Benešov,
TBC 2:4 XPS Network Tatran Střešovice

Elévové stihli odehrát dva turnaje, kde na každém z nich je čekalo jedno okresní derby. Na prvním turnaji dokázali porazit čtyřbrankovým rozdílem Red Dragons Hořovice, kde poté porazili ještě Kralupy Wolves a brali z turnaje dvě výhry. Na druhém turnaji v dalším okresním derby dokázali porazit sedmibrankovým rozdílem SPORT EDEN BEROUN. Zde pak také přidali ještě jednu výhru a to proti Panthers Praha WHITE.

Výsledky: TBC 7:3 Red Dragons Hořovice, TBC 8:5 Kralupy Wolves, TBC 2:6 OLYMP FLORBAL Apollon,
TBC 3:6 Panthers Praha WHITE; TBC 7:4 Panthers Praha WHITE, TBC 8:9 FbŠ Bohemians Praha 4,
TBC 8:1 SPORT EDEN BEROUN, TBC 7:8 Kralupy Wolves