SLAVNOST KONČÍ A ZAČÍNÁ VŠEDNÍ DEN

Hlášku z dílny Šimka a Grossmanna múžeme použít bez váhání – konferenční finale bylo slavností jak u nás, tak na Děkance, kam zavítalo 223 fanoušků. Po naší rekordní návštěvě v prvním finále tak padla i hranice návštěvnosti domácích zápasů Traverzy. A naši fanoušci se na Děkance rozhodně neztratili. Už teď je jasné, že i třetí nejvyšší soutěži play-off sluší.
Do třetího finálového zápasu jsme ale vstoupili zatím nejvlažněji. Sérii našich nepřesností ale soupeř nikterak nepotrestal. Prosadil se až v polovině třetiny po vyloučení Merhouta za sekání. Hned z rozehrávky se trefil velezkušený Hlavička. Za dvě a půl minuty přišlo vyrovnání po ose Votava – Duchek. V 16. minutě si ale domácí vzali vedení zpět poté, co se „od modré“ trefil Drahorád.
Ve čtvrté minutě  druhé části byl za blokování Slukovy hole vyloučen Kášek, ale nabídku na vyrovnání jsme nevyužili. Škoda, protože v polovině zápasu zvýšil na rozdíl dvou gólů Hron. Na hřišti to začalo jiskřit a sudí to dostávalo do nesnází. Po závaru u naší branky měl být vyloučen Vágner, který vůbec nebyl ve hře. Poopraveno na č. 72, které ale na soupisce nemáme. A tak šel ven nakonec Šebor. Ale nechme toho – je to třetí liga, ani hráči někdy nemají svůj den, a tak se stejně dívejme i na rozhodčí. Druhou přesilovku jsme ubránili. Navíc téměř tři minuty před koncem třetiny snížil Votava po lahůdkové nabídce Križka. Do šatny jsme ale stejně šli s dvougólovým mankem. 11 vteřin před sirénou využil Hlavička přesilovku po vyloučení Vágnera za sekání.
Ve třetím dějství nám šla štěstěna naproti. Po faulech Majera na Duchka a za minutu Slámy na Kováříka jsme hráli dvojnásobnou přesilovku. Nabídkou jsme pohrdli. Vylučovalo se dál – náš Kovářík pykal za držení. Po vypršení trestu v polovině třetiny se už hrálo převážně na polovině domácích. Tlak byl ale bezzubý, nevyužili jsme ani další přesilovku po vyloučení Kaláta za sekání. Tři a půl minuty před koncem bereme oddechový čas a zahajujeme power-play. Mohla hned skončit gólem do naší prázdné klece jako v předchozích dvou zápasech. Jenže při úniku tří (!) hráčů Mukařova míček branku minul. Vzápětí se na place zase jiskřilo. J. Pokorný se ve vzájemné potyčce octl na zemi s Majerem, jehož počínání se nelíbilo gólmanovi Novákovi. I vydal se mu domluvit. Majer „rozhovor“ ukončil stržením Novákovy masky. Dostal za to červenou kartu. Vyloučen byl za předchozí potyčku i J. Pokorný. 62 vteřin před koncem ještě snížil po nahrávce Križkově Sluka, po zápase vyhlášený nejlepším hráčem T.B.C. Utkání končilo stylově střetem, který vynesl Vágnerovi 2 a Velechovskému 5 minut. V poslední vteřině ještě mohl odmítnout vyřazení Križko, ale míček smolně minul.
I ve třetím finálovém zápase jsme tak doplatili na neproměňování šancí.
TJ Sokol Mukařov – T.B.C. Králův Dvůr 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
branky (asistence) T.B.C: 12:26 Petr Duchek (Jakub Votava), 37:10 Jakub Votava (Radek Križko), 58:58 Marek Sluka (Radek Križko)
střely na branku: 22:18 (11:8, 7:5, 4:5)
vyloučení: 4 (+ Jakub Majer ČK1 + Tadeáš Velechovský 5) : 6