LUCERN Králův Dvůr

Solidní výkon vynesl dva body

Kalendář národní ligy přivedl soupeře do králodvorské haly v den státního svátku, a tak před utkáním zazněla česká hymna. Domácí zároveň vybrali tento den k představení nových dresů s logem hlavního sponzora.

Do utkání vstoupili zodpovědně a prezentovali se aktivním držením míčku. Přesně podle principu „soupeř, který nemá míček, nemůže dát gól“. Jaroměř se dostala do souvislejšího tlaku až v 15. minutě; paradoxně po této aktivnější pasáži poprvé inkasovala z hole Štěpničky. Už po 21 vteřinách však vyrovnala. Nerozhodný stav vydržel až do přestávky.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny poslal svůj tým do vedení opět Štěpnička a po dalších pěti minutách byl i u třetího gólu Lucernu, když nahrával Dvořákovi. Domácí se pak ubránili přesilovce hostí po vyloučení Vlčka. Druhá část prostřední třetiny nabídla divácky atraktivní hru obou týmů, z níž měla větší prospěch Jaroměř a snížila.

Divákům se tato pasáž líbila, domácím trenérům už méně. O přestávce vyzývali k návratu k odpovědné hře z úvodu zápasu. To se úplně nepovedlo. Naopak, hosté během osmi minut otočili skóre na 3:4. Šance na vyrovnání se naskytla po vyloučení jaroměřského Hofmana, ale Lucern naložil s přesilovkou bídně. Bod ze základní hrací doby zachránil Konečný.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, v nájezdech pak byli šikovnější domácí. Nejlepším hráčem T.B.C. byl vyhlášen tříbodový Štěpnička, pochvalu zaslouží i gólman Kohout.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – TJ Sokol Jaroměř 5:4pn (1:1, 2:1, 1:2, 0:0)
branky (asistence) T.B.C.: 14:51 Martin Štěpnička (Jan Petrmichl), 23:49 Martin Štěpnička (Jonáš Vaculík), 28:39 Pavel Dvořák (Martin Štěpnička), 53:11 David Konečný (Jonáš Vaculík), rozhodující nájezd Karel Horký
Střely na branku: 34:26
vyloučení: 1:1; bez využití

Autor: Petr Šikola
Článek byl vytvořen pro Berounský deník

19.11.2018

Nováček nebo favorit, dostanou sedmičku!

Florbalisté králodvorského Lucernu “chytli slinu”. Na horké půdě silného Turnova nastříleli sedm branek oproti soupeřově jedné a vyrovnali tak zatím rekordní…