Starší žáci v Benešově excelovali

První letošní turnaj starších žáků v Benešově se povedl na výbornou.

První zápas s Wizards Praha, výhra 5:4.
Náš soupeř byl v úvodu aktivnější a zaslouženě se ujal vedení o dvě branky. Z naší strany byl začátek ospalý a nevýrazný. Postupem času se naše hra začala zlepšovat, ale vždy když už jsme srovnali, tak vzápětí jsme inkasovali, což nás trochu ve hře sráželo. V úplném závěru se nám ale podařilo utkání konečně otočit a zlomit v náš prospěch. V tomto utkání se ukázal velký charakter celého týmu. Nevzdat se a bojovat až dokonce.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Wizards DDM Praha 10 orange 5:4
branky:
7. Tobiáš Uhřík, 9. Michal Mašek, 19. Tobiáš Uhřík, 22. Michal Mašek, 24. Tobiáš Uhřík – 1. Matěj Bednář, 6. Matyáš Horák, 17. Matěj Bednář, 21. Vojtěch Gopfert; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; po třetinách: 2:2, 3:2;

Druhý zápas nás čekal domácí Benešov, výhra 11:4.
Tento zápas probíhal od začátku v naší režii. Do našeho soupeře jsme se hned pořádně zakousli a už nepustili. Naše hra byla kvalitní, a proto se nám dařilo Benešov držet pod neustálým tlakem. Chvílemi to vypadalo jako kdybychom hráli přesilovou hru. Rychlá ale také přesná kombinační hra v pohybu, nám přinesla výhru 11:4 Snad jen malá kaňka v tomto utkání je, že jsme zbytečně obdrželi čtyři branky, ale jinak to byl jednoznačný zápas pro naše barvy.

SK Florbal Benešov – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:11
branky:
13. Jakub Novák, 13. Jindřich Knížek, 19. Jakub Švarc, 20. Tobiáš Truhelka – 8. Tobiáš Uhřík, 8. Tomáš Rada, 9. Michal Mašek, 11. Tobiáš Uhřík, 13. Michal Mašek, 13. Michal Mašek, 15. Tobiáš Uhřík, 20. Michal Mašek, 22. Tobiáš Uhřík, 23. Štěpán Zavoral, 26. Michal Mašek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 2:6, 2:5;

Třetí finálový zápas s Black Angels B, výhra 10:1.
Dalo by se říci, že to bylo podobné utkání jako s Benešovem. I proti Angels jsme dominovali a tvořili hru. Blackové se snažili celé utkání napadat ve třech hráčích naší rozehrávku, ale to se jim stalo osudné, protože po celý zápas propadali v obraném pásmu a my chodili ve většině případů 2na1 nebo také dokonce 3na1.
Navíc jsme tyto přečíslení dokázali efektivně proměňovat. Kluci hráli v tomto utkání zodpovědně jak dopředu, tak dozadu. Soupeře jsme minimálně pouštěli s balónkem na naší útočnou polovinu. Velice slušně odehraný zápas, který měl jednoznačně zaslouženého vítěze.

BLACK ANGELS B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 1:10
branky:
4. Ondřej Vitásek – 1. Michal Mašek, 2. Michal Mašek, 3. Tobiáš Uhřík, 6. Filip Herbst, 7. Vojtěch Psohlavec, 11. Adam Hrdina, 11. Tobiáš Uhřík, 13. Štěpán Zavoral, 22. Michal Mašek, 24. Tobiáš Uhřík; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; po třetinách: 1:8, 0:2;

Téměř celý turnaj, to byl z naší strany velice kvalitní týmový výkon a zasloužené tři výhry.

Autor: Jaroslav Pokorný