LUCERN Králův Dvůr

Starší žáci Boys hráli v Kostelci

V neděli ohráli Starší žáci Boys svůj další turnaj, tentokrát v Kostelci nad Černými lesy. Ačkoliv měli kluci nakročeno k dobrým výsledkům, nakonec se tolik nezadařilo, důležité ale je, že si zahráli.

První zápas jsme odehráli proti SSK Future ZŠ Brána jazyků, který skončil nerozhodně 4:4. Chyby v obraně a malá úspěšnost střelby nás do lepšího výsledku nepustila.

Druhý zápas jsme odehráli proti FBC JELENI UNHOŠŤ, který jsme prohráli 2:5. Zápas jsme začali lépe, než soupeř, kdy jsme se dostali do jednobrankového vedení. Bohužel to netrvalo moc dlouho a díky nedůrazům v obraně bylo vyrovnáno. Do konce poločasu už dával jen góly soupeř, díky našemu laxnímu přistupování hráčů k soupeři a vinou špatného střídání při standardní situaci soupeře na naší polovině. Do druhé poloviny jsme nastoupili se změněnou taktikou, která bohužel také neplnila očekávání, neboť hráči dělali pořád jedny a ty samé chyby.

Třetí zápas, který byl zároveň o udržení v 11. koši jsme sehráli proti SK Florbal Benešov B. Prohra 4:5. Do utkání jsme vstoupili houževnatě a po devíti minutách jsme vedli 2:0. Potom ale šťastnou střelou z půlky hřiště soupeř snížil na 2:1. Na to jsme ještě dokázali reagovat a znovu si vrátit 2 brankové vedení ještě do konce poločasu. O přestávce bylo řečeno, abychom pořád pokračovali ve stejném tempu, a ještě více stříleli. Bohužel hned na začátku druhé půle soupeř vstřelil kontaktní gól a s námi to šlo z kopce a vyústilo to v srovnávací gól, který byl opět při špatném střídání. Následně se soupeř dostal do dvoubrankového vedení. V druhé polovině nám úplně odešla střelba a zmohli jsme se pouze na 3 střely, z toho se jedna ujala, ale už jsme pouze korigovali konečný výsledek.

Autor: Norbert Hirschbrich