Starší žáci Boys třikrát zvítězili a postoupili do vyššího výkonnostního koše

Starší žáci Boys v sobotu na pražské hale Eagles dokázali třikrát zvítězit a nadělili tak ten nejlepší dárek k narozeninám jejich trenérovi Norbertu Hirschbrichovi.

První zápas jsme odehráli proti FAT PIPE Traverza Mukařov. Začátek utkání v našem podání nebyl dobrý, málo, a hlavně pomalu jsme se pohybovali, a tak soupeři nedělalo problém napadat naši rozehrávku. Postupem času se hra začala vyrovnávat a ke konci poločasu už jsme byli lepším týmem. To vyústilo v gól na 1:0. Po poločase se to odehrávalo v podobném duchu, jako konec první půle a skóre narostlo na rozdíl tří branek. Toto vedení jako by nás uspokojilo a přestali jsme hrát a soupeř trestal hned dvakrát. Soupeř v závěru zkusil i hru v šesti a my jsme z protiútoku upravili skóre na konečných 4:2.

Druhý zápas jsme odehráli proti OLYMP FLORBAL Achilles. Toto utkání jsme odehráli bezprostředně po skončení našeho prvního zápasu pouze s deseti minutovou přestávkou. Hned v prvních střídáních bylo vidět, že máme herně navrch. Skóre po poločase bylo 3:0 a konečný výsledek 7:0. V tomto zápase si premiérovou přesnou střelu zapsal Martin Psohlavec. K tomuto zápasu mohu jen vytknout, že jsme některé akce překombinovávali anebo nedokázali přetavit střelu v gól.

Poslední zápas jsme odehráli proti FbŠ Bohemians Praha 10. Toto utkání bylo velmi podobné tomu prvnímu. S tím rozdílem, že jsme inkasovali jako první. Ale i v tomto zápase jsme dokázali úvodní dějství vyhrát. Krátce po začátku druhé půle jsme přidali další gól a skóre upravili na 3:1. Do tří minut se nám podařilo vsítit ještě jeden gól a soupeř už nám nekladl odpor. Do konce zápasu jsme vstřelili ještě jednu branku a vyhráli tak 5:1. A tím pádem postoupili o koš výše. Výkon zejména z druhé poloviny zápasu hodnotím jako nejpovedenější z celé sezóny.

Autor: Norbert Hirschbrich