Králův Dvůr

Starší žáci v Čakovicích ukořistili jedno vítězství

Na naše starší žáky v Čakovicích nečekali lehcí soupeři, naši hráči s nimi i přesto svedli vyrovnané souboje, Bučis po skvělém výkonu porazili vysokým rozdílem, poté nestačili na favorita z Chodova a v posledním duelu bohužel Královák těsně padl s Mladou Boleslaví.

První zápas: FC Bučis Team Yellow – T.B.C. Lucern Králův Dvůr, výhra 1:7

Tento zápas nám sedl a hned od začátku jsme kontrolovali balónek. Soupeř si s námi vůbec nevěděl rady a jen koukal na naší kombinaci jak v obraném, tak v útočném pásmu. Nerad se v průběhu hry bavím s rozhodčím, ale když sám přišel a říkal mi, že to hrajeme jako Barcelona., že držení balónku máte asi 85 na 15 tak jsem mu jen odpověděl, ano vypadá to tak. Byl jsem rád, jak kluci zápas odmakali. Hra odpovídala výsledku. Byli jsme lepší, rychlejší ale také přesnější. Měli jsme spousty šancí a střel od obránců z vrchu, které většinou mířili mezi tři tyče. Byl to zápas, ve kterém jsme předvedli kvalitní a kompaktní výkon a po zásluze vyhráli.

T.B.C. Lucern Králův Dvůr – FAT Pipe Florbal Chodov, prohra 1:4

Tento zápas už byl mnohem náročnější a kvalita soupeře byla znát. Chodov spadl z prvního výkonnostního koše a bylo vidět, že se chce hned vrátit zpátky. My jsme nehráli špatně, ale právě kvalita v provedení soupeře byla mnohem lepší. Měli jsme problém v pohybu a také s napadáním soupeřem, který právě takto vybojoval spoustu balónků v našem obraném pásmu. V tomto zápase se nám ukázali nedostatky, na kterých musíme zapracovat, pokud chceme pomýšlet na první koš. Pár jich zmíním, jedná se hlavně o nabízení se obráncům, start na balónek, rychlost provedení, větší agresivita a dohrání soupeře u mantinelu a ne ho jen stínovat. Soupeř nám ukázal, jak se umí kombinovat v plné rychlosti na jeden dotek se zakončením na branku. Výsledek ale nemusel být takový, kdybychom se vyvarovali zbytečných hrubých chyb v našem obraném pásmu. Darovat tři góly tak kvalitnímu týmu, to pak nemůžeme myslet na výhru nebo na nějaký lepší výsledek. Prohra 1:4 byla zasloužená, soupeř byl kvalitnější a hladovější.

T.B.C. Lucern Králův Dvůr – Technology Florbal MB Black, prohra 3:4

Poslední utkání bylo o poznání lepší a také vyrovnanější. Na obou týmech byla znát únava z předešlých zápasu, přesto předvedená hra byla vcelku rychlá a kvalitní. Kluci bojovali a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát. Škoda neproměňování šancí, které jsme si v průběhu hry připravili. Poslední dobou nás také trápí neproměňování přesilových her. Nehrajeme je dobře, místo toho abychom soupeře hned stáhli hluboko do jejich pásma, tak si nahráváme zbytečně na půlce hřiště. Standardky a využití přesilové hry je základ k vítězství (pamatovat).
Musíme tyhle dvě dovednosti zlepšit. Na konci zápasu jsme chtěli vyhrát, takže jsme postavili v tu chvíli nejlepší, co máme, ale bohužel se to nepovedlo a půl minuty před koncem nás Boleslav potrestala z rychlého kontru. Byly tam dvě chyby, které gólu předcházeli. První byla, že střela nedolétla až k brankáři, ale trefila jejich centra, dále se balónek odrazil k soupeři, který na nic nečekal a vydal se v plné rychlosti k naší bráně. Ta druhá byla, že naši obránci nevystoupili proti hráči a couvali téměř až do brány, tím dali hráči prostor k přesnému zakončení bez nátlaku na soupeře. V poslední půl minutě jsme to ještě zkusili v 6 bez brankáře a vypracovali jsme si jednu velkou šanci, ale bohužel při zakončení chyběla větší přesnost. Myslím, ale že to byl jinak remízový zápas, ve kterém měla větší štěstí Bolka.

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…