LUCERN Králův Dvůr

Starší žáci dokázali dvakrát otočit zápas

I naše další mužstvo starších žáků odehrálo svůj turnaj tento víkend. I přes nepříznivý vývoj v prvních dvou utkáních dokázali naši borci skóre otočit, a nakonec postoupit až do finále, kde bohužel nestačili na Black Angels.

První zápas nás čekal Benešov, výhra 7:5
Začátek z naší strany vypadal slibně, ale to pouze do 4. minuty 1.poločasu, kde svítilo skóre 2:1 pro naše barvy. Od této chvíle bylo všechno špatně, přestalo se nám dařit téměř vše a Benešov toho dokázal využít. První poločas jsme vůbec nezvládli a zaslouženě prohráli 2:4. O pauze jsme museli udělat pár změn v sestavě a trochu kluky lidsky seřvat. Hned bylo vidět, jak kluci chtějí se zápasem něco udělat a do druhé půle jsme vlétli jako uragán. Myslím, že soupeř byl trochu zaskočený naší agresivní hrou a nedokázal se s ní vypořádat. Velký obrat v zápase je vždycky příjemná věc. Konečná výhra 7:5 je odměnou za bojovnost a nasazení v druhé půlce zápasu.

Druhý zápas nás čekal Tatran, výhra 4:3
Zápas, který měl podobný průběh tomu prvnímu, jen s tím, že jsme od začátku vůbec nestíhali tempo soupeře. První poločas byl katastrofální, vůbec se nám nechtělo běhat, všude jsme byli druzí, lehké ztráty balónku, prohrané souboje, a navíc strašně moc přečísleních během tak krátké doby. V poločase to bylo 0:3 pro Tatran, a to ještě můžeme být rádi, že to nebylo více. O pauze opět nastalo zamíchání sestavou a také promluvení klukům do duše, že takhle se opravdu hrát nemůže. A stejně jako v prvním zápase to zabralo a kluci se probudili. Naše hra se zvedla a na jednou jsme to byli my kteří tvořili hru. Tatran určitě nečekal, že toto utkání může ještě prohrát, ale naše síla se opět ukázala. Jsem rád, že máme vnitřní sílu a touhu zápas vyhrát i za nepříznivého stavu z 0:3 na 4:3. Jen ve druhé půlce, když chceme zápas otočit, tak se nemůžeme nechávat takhle zbytečně vylučovat.

Finále s Black Angels, prohra 1:4
Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, který rozhodly naše chyby. Bohužel tu první a zásadní jsme udělali těsně před poločasem, kdy jsme inkasovali na 0:1 a vzápětí soupeř přidal druhou branku do poločasu. Znovu jsme zkoušeli o přestávce zamíchat sestavou a se zápasem ještě něco udělat, ale bohužel už kluci neměli šťávu to zvrátit v náš prospěch, ale bylo vidět, že jsme to nezabalili a hráli až do konce.
Prohra ve finále 1:4 ale určitě se ctí, a tak to má být. Tento zápas rozhodly naše chyby a neproměněné šance.

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT