Králův Dvůr

Starší žáci dokázali dvakrát otočit zápas

I naše další mužstvo starších žáků odehrálo svůj turnaj tento víkend. I přes nepříznivý vývoj v prvních dvou utkáních dokázali naši borci skóre otočit, a nakonec postoupit až do finále, kde bohužel nestačili na Black Angels.

První zápas nás čekal Benešov, výhra 7:5
Začátek z naší strany vypadal slibně, ale to pouze do 4. minuty 1.poločasu, kde svítilo skóre 2:1 pro naše barvy. Od této chvíle bylo všechno špatně, přestalo se nám dařit téměř vše a Benešov toho dokázal využít. První poločas jsme vůbec nezvládli a zaslouženě prohráli 2:4. O pauze jsme museli udělat pár změn v sestavě a trochu kluky lidsky seřvat. Hned bylo vidět, jak kluci chtějí se zápasem něco udělat a do druhé půle jsme vlétli jako uragán. Myslím, že soupeř byl trochu zaskočený naší agresivní hrou a nedokázal se s ní vypořádat. Velký obrat v zápase je vždycky příjemná věc. Konečná výhra 7:5 je odměnou za bojovnost a nasazení v druhé půlce zápasu.

Druhý zápas nás čekal Tatran, výhra 4:3
Zápas, který měl podobný průběh tomu prvnímu, jen s tím, že jsme od začátku vůbec nestíhali tempo soupeře. První poločas byl katastrofální, vůbec se nám nechtělo běhat, všude jsme byli druzí, lehké ztráty balónku, prohrané souboje, a navíc strašně moc přečísleních během tak krátké doby. V poločase to bylo 0:3 pro Tatran, a to ještě můžeme být rádi, že to nebylo více. O pauze opět nastalo zamíchání sestavou a také promluvení klukům do duše, že takhle se opravdu hrát nemůže. A stejně jako v prvním zápase to zabralo a kluci se probudili. Naše hra se zvedla a na jednou jsme to byli my kteří tvořili hru. Tatran určitě nečekal, že toto utkání může ještě prohrát, ale naše síla se opět ukázala. Jsem rád, že máme vnitřní sílu a touhu zápas vyhrát i za nepříznivého stavu z 0:3 na 4:3. Jen ve druhé půlce, když chceme zápas otočit, tak se nemůžeme nechávat takhle zbytečně vylučovat.

Finále s Black Angels, prohra 1:4
Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, který rozhodly naše chyby. Bohužel tu první a zásadní jsme udělali těsně před poločasem, kdy jsme inkasovali na 0:1 a vzápětí soupeř přidal druhou branku do poločasu. Znovu jsme zkoušeli o přestávce zamíchat sestavou a se zápasem ještě něco udělat, ale bohužel už kluci neměli šťávu to zvrátit v náš prospěch, ale bylo vidět, že jsme to nezabalili a hráli až do konce.
Prohra ve finále 1:4 ale určitě se ctí, a tak to má být. Tento zápas rozhodly naše chyby a neproměněné šance.

Autor: Jaroslav Pokorný

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…