Králův Dvůr

STARŠÍ ŽÁCI: NA ÚVOD 3 VÝHRY A POSTUP!

V neděli 16.9. vstoupili do letošní sezóny i starší žáci T.B.C. Králův Dvůr. Jejich zápasy se o proti loňsku nehrají tradičním systémem dlouhodobé soutěže, ale turnaji dle výkonnostních košů, kde vždy jeden tým postoupí a jeden tým sestoupí. Tímto systémem se hrají i soutěže elévů a mladších žáků. V první a zároveň domácím turnaji bylo T.B.C. nalosováno do skupiny A spolu s týmy Nebušic a Kralup nad Vltavou.

T.B.C. Králův Dvůr – Florbal Team Nebušice     13:0 (7:0,6:0)

Do zápasu proti Nebušicím vtrhli hráči Králova Dvora jako uragán. Po první minutě vedli o dva góly a o průběhu zápasu bylo jasno. Sedm hráčů Nebušic jen marně odolávalo kombinacím T.B.C. a skóre utěšeně narůstalo na konečných 13:0.

Branky a asistence: 1., 1. a 14. Nový (Sládeček, Vyhnanovský), 3., 9., 11. a 18. Sládeček (Nový 2, Vyhnanovský, Eschner), 3. Eschner (Nový), 7. a 12. Tůma (Vavruška, Macík), 10. Macík, 14. Vavruška a 16. Vyhnanovský (Nový)

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Kralupy n/V.     5:2   (2:1,3:1)

Druhý zápas proti Kralupům byl složitější a do značné míry ze strany T.B.C. i nervózní. Hráči Kralup totiž dokázali jako první překonat obranu Králováku a dokázali reagovat na oba první góly T.B.C.. Zlepšeným výkonem v druhé části závěrečného poločasu však žáci Králova Dvora překlopili utkání na svou stranu a vše potvrdili chytrou střelou do opuštěné branky soupeře.

Branky a asistence: 2. a 15. Vyhnanovský (Rajtr 2), 10. Eschner (Rajtr), 18. Vavruška (Řimnáčová) a 20. Rajtr

Vyloučení : 19. Šimon (1minuta – nedovolené vrážení)

Touto výhrou si T.B.C. zajistilo vítězství ve skupině a souboj o postup do lepšího výkonnostního koše proti nejlepšímu z druhé skupiny Future B.

T.B.C. Králův Dvůr – Proflorbal.cz SSK Future B     8:5   (1:1,5:1,2:3)

Finále se již hrálo na tři desetiminutové třetiny. Vstup do utkání vyšel opět lépe T.B.C. a i ve třetím utkání v řadě se prosadilo v prvních dvou minutách utkání. Future ale do konce první části vyrovnalo. Prostřední dějství si však pro sebe zrežírovali hráči Králova Dvora, i přestože jednou inkasovali, sami se prosadili hned pětkrát z toho jednou i v oslabení a hlavně dvě trefy v posledních deseti vteřinách definitivně zlomily Future vaz. Poslední třetina přinesla nejprve snížení náskoku, ale T.B.C. si již výhru a postup vzít nenechalo.

Branky a asistence: 2. Eschner (Rajtr), 4., 15. a 25. Nový (Rajtr 2), 19. Vavruška, 20. a 27. Rajtr (Pohl 2) a 20. Macík (Šimon)

Vyloučení : 25. Šimon (2minuty – špatné střídání)

Sestava : Pohl, Hirsbrich – Vyhnanovský (C), Sládeček, Šimon, Řimnáčová, Hrnčíř – Nový, Rajtr, Eschner, Tůma, Macík, Vavruška

Po prvním turnaji panuje v táboře T.B.C. naprostá  spokojenost. Silná generace loňských mladších žáků se dokázala prosadit i v žácích starších a díky postupu do lepšího výkonnostního koše, ji na příštím turnaji  čekají kvalitnější utkání, která tito hráči potřebují pro svůj další florbalový rozvoj.

(MM)

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…