Starší žáci přehráli všechny soupeře. Hrály ale i další naše týmy.

Třetí hrací víkend je za námi. Nejvíce se dařilo starším žákům, kteří vyhráli všechny své zápasy, a postoupili tak do vyššího koše. Muži „C“ dokázali vyhrát jednou. Druhému týmu starších žáků a elévů se výsledkově příliš nedařilo, i tak ale dali do zápasů všechno. O počínání A-týmu se budete moct již brzy dočíst v reportáži od Petra Šikoly.

Muži C

T.B.C. – FBC Uhříněves 7:3
Branky T.B.C.: 05:17 Tomáš Balej (Lukáš Jirásek), 09:20 Tomáš Knejp, 14:19 Lukáš Provázek, 20:33 Karel Němec, 22:27 Lukáš Jirásek (Robert Křikava), 24:28 Petr Kasal (Tomáš Knejp), 32:04 Tomáš Knejp

T.B.C. – FBC DYNAMIS B 1:3
Branky T.B.C.: 14:36 Tomáš Knejp (Petr Kasal)

Komentář kapitána Petra Kasala: „Céčko vyrazilo v neděli do Unihoc Arény na odpolední zápasy. V prvním utkání jsme porazili Uhříněves, kteří na nás nestačili jak pohybem, tak ve florbalových dovednostech. V pro nás příjemném zápase jsme si v klidu dokráčeli pro 3 body za výhru 7:3.
To večerní měření sil s Béčkem Dynamisu slibovalo větší drama. A taky bylo. Borci byli běhavější a florbalovější, ale dařilo se nám držet vyrovnaný stav 1:1. Ke konci druhé třetiny se však trefil opět Dymanis. Poslední třetinu jsme se pak marně snažili dobýt soupeřovu branku, která pro nás ale byla, i kvůli několika hodně zbytečným vyloučením, proklatě daleko. Na závěr jsme se pokusili o hru bez brankáře, ta ale vyústila ve třetí gól v naší síti v doslova poslední vteřině zápasu.
Naše skupina je opět velmi vyrovnaná, takže každý bod bude mít jistě svoji váhu.“

Starší žáci

T.B.C. – FAT PIPE FLORBAL CHODOV white 10:1
Branky T.B.C.: 01:50 Michal Mašek (Jakub Tošnar), 03:00 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 04:52 Tobiáš Uhřík, 16:55 Tomáš Fodor, 18:17 Štěpán Zavoral (Jan Blažej), 18:36 Tomáš Fodor (Jan Blažej), 19:26 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 22:03 Tomáš Fodor (Jakub Liška), 23:55 Tomáš Fodor (Štěpán Zavoral), 24:39 Michal Mašek (Tobiáš Uhřík)

T.B.C. – Floorball Club FALCON black 3:2
Branky T.B.C.: 00:56 Michal Mašek (Tomáš Fodor), 10:46 Štěpán Zavoral (Jakub Tošnar), 25:26 Michal Mašek (Jakub Liška)

T.B.C. – SK Dvojka Praha 5:1
Branky T.B.C.: 09:58 Štěpán Zavoral (Jan Blažej), 11:11 Michal Mašek, 11:41 Jakub Tošnar, 13:50 Tobiáš Uhřík, 21:39 Štěpán Zavoral (Jan Blažej)

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Hned v prvním zápase nás čekal florbal Chodov a dalo se říci, že to nebude na začátek asi nic jednoduchého, ale opak byl pravdou. V utkání jsme byli mnohem lepší než náš soupeř a zaslouženě jsme vyhráli v poměru 10:1 Chodov nám ale cestu za výhrou ulehčil sám, když do zápasu vstoupil hodně vlažným způsobem a my jsme dokázali soupeře trestat brankami. Tempo utkání nebylo nějak závratné, a tak se podařilo ušetřit spoustu sil do dalšího zápasu.

Druhý zápas nás čekal florbal club Falcon. Tento zápas byl napínavý od začátku až do konce, hra byla po celé utkání dost vyrovnaná a bylo jasné, že tento zápas bude po fyzické stránce pro nás dost náročný. Těžké utkání s malou herní převahou jsme nakonec zvládli v poměru 3:2, když vítěznou branku se nám povedlo dát v oslabení po taktickém time-autu necelých 40 vteřin před koncem utkání. Kluci z této branky měli obrovskou radost, protože dát vítězný gól v oslabení těsně před koncem, je parádní věc, která se často moc nestává. Navíc nám to pomohlo hodně psychicky do finále turnaje.

Ve finále byl náš soupeř SK Dvojka. Na klucích byla vidět herní pohoda z předešlých dvou zápasů a po pár střídáních už jsem věřil, že toto utkání zvládneme a také se tak stalo. Bylo vidět, jak moc kluci chtěli vyhrát, a to se také nakonec povedlo v poměru 5:1 Myslím, že ve finále jsme byli prostě lepší a zaslouženě vyhráli.

Samozřejmě ve všech zápasech je stále co zlepšovat, nejvíce mě vadí zbytečné ztráty balónku v přechodu do útoku. Dále hloupé vyloučení necelé 2 minuty před koncem utkání.
Další věc, kterou musíme zlepšit, je přihrávka na forhend a zakončení příklepem z první. Ještě za zmínku stojí spalování 100% šancí, chtělo by to více koncentrace v koncovce. Jinak je to ale velká paráda vyhrát 3 zápasy, takže vám patří velká pochvala kluci za včerejšek.“

Branky T.B.C.: Zít M.

Komentář trenéra Norberta Hirschbricha: „Do prvního zápasu s Bohemians jsme vstoupili dobře, během prvních 5 minut jsme vedli 2:0. Bohemians následně snížili, hra byla poměrně vyrovnaná a v náš prospěch hrála přesnější koncovka. Druhý zápas jsme odehráli proti Panthers Praha. Soupeř měl od začátku navrch. A tak nás přehrál rozdílem třídy. Třetí zápas jsme odehráli proti pořádajícímu celku z Mělníka. Soupeř na nás rychle nastoupil a rázem jsme prohrávali 3:0. V první části dějství se nám toho moc nepovedlo (poločas 5:0). Ze začátku druhé půle se naše hra nezlepšila a soupeř přidal další branky. Postupem času se ale naše hra zlepšila, ta ale vyústila jediným gólem v soupeřově brance 3 minuty před koncem utkání. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům kteří i v počtu 8+1 se snažili bojovat o každý míček.“

Elévové

T.B.C. – Prague Tigers White 3:6

T.B.C. – Sokol Rudná 2:6

T.B.C. – Viking TJ Kobylisy 3.4 po samostatných nájezdech

Komentář trenéra Petra Kasala: „Elévové zahajovali sezonu v Čelákovicích ve druhém výkonnostním koši. Ve všech zápasech se bohužel projevilo to, že naši největší tahouni se posunuli do vyšší věkové kategorie. Z našich nadějí jsme měli pocit, že stále čekají, že to někdo odehraje za ně, že je někdo spasí.

V prvním zápase jsme nestačili na Prague Tigers, kteří byli ve všech směrech florbalovější a zaslouženě vyhráli 6:3. Druhý zápas byl vyrovnanější, první poločas se Sokolem Rudná skončil po zásluze 1:1. Pak jsme ubránili dlouhé oslabení, při kterém jsme ale vypadli z rytmu a zápas nakonec nezvládli – 2:6.

Na závěr hracího dne jsme vyzvali Viking TJ Kobylisy. Po celý zápas jsme to byli my, kdo měl více ze hry, a i skóre hovořilo v náš prospěch. Nadějný stav 3:1 jsme ale prohospodařili, když vyrovnávající branka padla v poslední minutě. V nájezdech je to pak vždy vabank. Malý Honzík Pavlis, pro kterého to byla premiéra jako hrom dělal, co mohl, ale na kluky z Kobylis neměl nárok. Konečný stav 3:4 a sestup do 3. koše.

Starší kluci se musí naučit být „srdcem“ týmu a nebát se vzít odpovědnost na sebe. Máme na čem pracovat.“

Autor: Dominik Kameš