Králův Dvůr

Starší žáci udrželi čtvrtý koš

V neděli vycestovali do pražských Vinohrad naši starší žáci. Turnaj se jim nevyvedl dle vlastních představ, ale i tak se T.B.C. podařilo zachránit čtvrtý výkonnostní koš.

Na úvod nás čekalo Kladno, prohra 1:2. Dá se říci, že to byl vyrovnaný zápas, ale ani jeden tým nějak neoslnil s předvedenou hrou. Byl to spíše takový upracovaný výkon z naší strany než pohledný florbal. V zápase jsme dlouho vedli 1:0 a místo toho abychom zápas zlomili dalším gólem, tak nás soupeř potrestal z nájezdu, který byl, ale hodně diskutabilní. Kladno vyrovnávací brankou dostalo nový impuls a v závěru rozhodlo druhým gólem o jeho konečném vítězství 1:2

Druhý zápas nás čekal Falcon Praha, prohra 8:4. Bohužel z naší strany hodně nepovedené utkání, ve kterém jsme celý zápas tahali za kratší konec provazu. Mrzí mě přístup hráčů k zápasu, kteří místo toho, aby odčinili prohru s Kladnem, tak hned po prvních pěti minutách dostaneme čtyři branky a bylo téměř po zápase. Výkon byl z naší strany naprosto odevzdaný a bez nápadu. V celém zápase nám chyběl pohyb a důraz. Bez těchto dvou faktorů se prostě nedá vyhrát. Dále bych ještě zmínil neuvěřitelných 48 ztrát balónků v přechodové části do naší útočné třetiny. Ještě dodám, že hra na tři obránce není žádný med a útočníci jim to v tomhle zápase moc neulehčili.

Třetí zápas s Orkou Horní Počernice byl z naší strany hodně důležitý, abychom udrželi 4. koš, výhra 5:2. I poslední zápas nebyl z naší strany nějak extra povedený aspoň co se hry týče. Důležité bylo, že jsme dali první gól a trochu nás to nakoplo. Povětšinu času jsme dokázali hrát s balónkem na našich florbalkách, a to se zdálo rozhodující v tomto zápase. Bylo vidět, že jsme měli o něco více sil než náš soupeř, ale ani tento zápas moc krásy nepřinesl, bylo to takové unavené bez šťávy a energie. Jediné, co mě potěšilo v tomto zápase je, že jsme zastavili sérii 5 porážek v řadě.

Vcelku to nebyl z naší strany povedený turnaj, bylo to takové ospalé, pomalé bez větší aktivity a chuti porvat se o lepší výsledek. Dále bylo vidět strašně moc ztrát balónku a nepřesností. Musíme zlepšit přístup a vrátit se na vítěznou vlnu, která nás zdobila po většinu turnajů této sezóny.

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…