Králův Dvůr

Starším žákům se v Mělníku nezadařilo

V sobotu odcestovali starší žáci na turnaj do Mělníka, kde odehráli tři utkání. Bohužel ani v jednom nedokázali mladí hráči Králova Dvora uspět, a tak trenér Jaroslav Pokorný netradičně nechal napsat zhodnocení turnaje samotné hráče. K jejich příspěvku poté ještě přidal svůj z pohledu trenéra.

Foto: Tomáš Pokorný

První zápas proti Black Angels jsme nastoupili v dobré náladě z výhry v minulém turnaji. První polovina zápasu nebyla špatná, vedly jsme 2:1, ale ve druhé polovině nás zase srazily školácké chyby a Black Angels díky promění šanci vyhráli 5:2. V tomto zápase nám chyběla hlavně rozehrávka, lepší pohyb a nabízení se spoluhráčům.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – BLACK ANGELS 2005 YONEX 2:5 (2:1, 0:4)
branky T.B.C.: 2. Vojtěch Fait, 11. Jan Blažej
vyloučení: 0:0, využití: 0:0

Ve druhém zápase T.B.C. jsme nastoupily proti Technology Florbal MB. Soupeř od začátku byl rychlejší na balónku a celkově v pohybu v útočném pásmu. Občas jsme se dostali ke střele, ale ani jedna střela neměla gólové parametry. Za to soupeř proměnil vše, co jsme mu po svých zbytečných chybách poskytli. Výsledek 9:0 pro MB odpovídá celému průběhu zápasu a T.B.C bylo v tomto zápase o dost pozadu.

Technology Florbal MB Black – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 9:0 (5:0, 4:0)
vyloučení: 0:0, využití: 0:0

Foto: Tomáš Pokorný

Ve třetím zápase o 5.-6. místo jsme nastoupily proti Falconu. Zápas jsme chtěli od začátku vyhrát a v první polovině jsme byli lepší, vedli jsme 3:1 a bylo to o poznání lepší, než předchozí zápasy ale ve druhé polovině jako kdybychom úplně přestali hrát a tři rychlé góly nás položily do kolen a výsledek byl během pěti minut záporný 3:4. Zkoušeli jsme ještě otočit ale neměli jsme potřebnou chuť a energii a poté soupeř měl nájezd a bylo po zápase. Konečný výsledek 4:7.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Floorball Club FALCON black 4:7 (3:1, 1:6)
branky T.B.C.: 3. Jan Blažej, 9. Tobiáš Uhřík, 13. Michal Mašek, 15. Jan Blažej
vyloučení: 0:1, využití: 0:0

Celkově v tomto turnaji nám chybělo úplně všechno. Od pohybu až po přesné a rychlé zakončení jasných gólových šancí.

Foto: Tomáš Pokorný

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Bohužel v naší hře jsem neviděl ani jeden pozitivní prvek, který by za něco stál. Většina hráčů si udělala takzvaně výlet do Mělníka jinak to nemohu nazvat. Naše tempo v zápasech se dá srovnat s lampionovým průvodem v našem městě, který se koná každým rokem. Naše hra odpovídala asi tak desátému koši soutěže, protože tak laxní přístup a vycházkové tempo se vidí jen tam. Bohužel po celý turnaj to byla jedna stejná písnička, šnečí tempo, žádná aktivita, laxní přístup, hra bez pohybu, X zkažených přihrávek, systém ve hře téměř žádný, rozehrávka naprosto statická a nulová atd. jedním slovem naše hra byla naprosto katastrofální. Závěrem řeknu, že vždycky se hra dařit nemusí, ale zápas se musí odmakat na 100% a mít z toho dobrý pocit i když se třeba prohraje, ale se ctí a bojovností. Ale to bohužel nebyl tento případ v Mělníku.
Ještě dodám, že za výsledek může samozřejmě trenér, ale když hráči nechtějí, nebojují a je jím to jedno, jak to dopadne, tak ani on tam nic nezmůže.
Chtělo by to trochu více zodpovědnosti, jak v zápasech, tak na trénincích kluci.“

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…