T.B.C. po domácím dramatu poráží lídra soutěže!

Po nepovedeném utkání v Turnově chtěli hráči T.B.C. před domácími fanoušky ukázat, že florbal hrát skutečně umí. Do Králova Dvora zavítal soupeř, který se nacházel na prvním místě tabulky – ASK Orka Čelákovice. Po několika zvratech ve skóre a velkém dramatu nakonec žlutomodří přetlačili svého soupeře a získali cenné tři body za výhru 7:6.

Úvod utkání byl pro domácí fanoušky zcela jistě nepříjemný. Orka vlétla na florbalisty Lucernu ve velkém stylu a obranu soupeře cupovala, jak predátor svou kořist. Neskutečnými zákroky udržel domácí ve hře brankář Martin Kohout, který později i převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. I přes jeho všechno čarování v bráně a chycený nájezd šli hosté do vedení, a to dokonce dvougólového. Zásluhou Kováříka a jeho parádní střele v přesilovce ale Lucern snížil a dá se říct, že trochu zkrotil nápor svého soupeře. Na Patrikův gól přihrával Pavel Sládeček, který je odchovancem Králova Dvora a ve žlutomodrém týmu je letos na střídavé starty ze superligového Tatranu Střešovice. Druhý gól domácích přidal Matěj Kodl a začínalo se znovu od nuly. Nerozhodné skóre ale vydrželo pouze sto sekund, když šibenici Kohoutovy brány vymetl Doutnáč.

Hned první minuta druhé periody přinesla další trestné střílení v podání Čelákovic. I tentokrát si Kohout se svým protivníkem poradil a o minutu později mohl tak na druhé straně vsítit svůj druhý gól v utkání Matěj Kodl. Hra se čím dál tím více srovnávala a diváci mohli sledovat vyrovnané utkání dvou týmů z vrcholu tabulky, které muselo bavit. Čelákovičtí se ve druhé dvacetiminutovce dostali ještě dvakrát do vedení, T.B.C. ale dokázalo dvakrát reagovat. Nejprve výběhem od mantinelu neskutečně vymetl bližší vykýř junior Adam Lešuk a už na 5:5 srovnával střelou od poloviny hřiště Tomáš Vlček.

Třetí část slibovala dramatické rozzuzlení utkání a k vidění byly vidět doopravdy heroické výkony z obou stran. Ve čtyřicáté osmé minutě byla blíže k vítězství znovu Orka, když při signalizovaném vyloučení domácích skóroval Novotný. O čtyři a půl minuty později ale znovu udeřila naděje domácího florbalu Adam Lešuk, kterého z takzvané „Gretzkyho kanceláře“ nalezl Jakub Votava na straně brány, kde to hostující gólman nečekal a Adam trefil přesně do odkryté části brány. Utkání gradovalo a pět minut před koncem přišla finální rána. T.B.C. se poprvé dostalo do vedení v zápase, když ke své pověstné raketě napřáhl Patrik Svoboda a propálil vše co mu stálo v cestě. Vedení již domácí nepustili a připsali si tak velmi cenný skalp soupeře, který loni bojoval ve finále ligy.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – ASK Orka Čelákovice 7:6 (2:3, 3:2, 2:1)
branky T.B.C.: 14. Patrik Kovářík (Sládeček), 16. Matěj Kodl (Horký), 22. Matěj Kodl (Uhřík), 34. Adam Lešuk (Uhřík), 39. Tomáš Vlček (Votava), 52. Adam Lešuk (Votava), 56. Patrik Svoboda (Sluka)

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále