LUCERN Králův Dvůr

T.B.C. v Litvínově neudrželo vedení a padlo po nájezdech

Ke třetímu kolu Národní ligy zajížděli hráči T.B.C. do Litvínova, kde se měli žlutomodří postavit místním Bivojům, kteří do Národní ligy sestoupili z 1. ligy mužů. Litvínov ale po prvních dvou kolech neměl v tabulce ani jeden bod, a tak se očekávalo vítězství Králova Dvora, opak se však stal pravdou.

Již od prvních minut utkání bylo jasné, že zde nepůjde o jednoznačný výsledek. Litvínovští se dostávali ke střelám i k brejkovým situacím a hráčům Lucernu kolikrát zatrnulo. Na začátku šesté minuty Bivoj dokonce skóroval a T.B.C. muselo dotahovat. To se povedlo v osmé minutě Davidu Konečnému a do šaten šli tak oba týmy za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina patřila, i přes několik solidních příležitostí Litvínova, převážně Královu Dvoru. Naši hráči, tentokrát odění v bílých dresech, svírali svého soupeře a dostávali se do šancí. Vyjádřit převahu se podařilo dvěma góly, konkrétně se trefil kapitán Horký a později ještě junior Adam Lešuk.

T.B.C. přidalo čtvrtou branku v úvodu třetí periody zásluhou Tomáše Baleje, který si připsal svůj první gól v Národní lize a stav 4:1 vypadal pro Lucern nadějně. Litvínovští ovšem přitlačili na pilu, na jejich dvě branky ještě dokázali zareagovat svými zásahy Vlček s Dvořákem, ovšem poté přišel velký comeback Bivojů. Ještě pět a půl minuty před koncem třetí dvacetiminutovky svítilo na tabuli skóre 6:3 pro T.B.C., domácí ale ukázali velkou bojovnost, přidali další góly a sedm sekund před koncem periody po závaru v brankovišti poslal duel do prodloužení Jan Černý.

V nastaveném čase gól nepadl, a tak přišly na řadu nájezdy. Ty měli jediného úspěšného střelce, tím byl, bohužel pro T.B.C., domácí Oldřich Jireček, který svým přesným zakončením rozhodl o druhém bodu pro Bivoj.

SK BIVOJ LITVÍNOV – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 7:6pn (1:1, 0:2, 5:3, 0:0)