T.B.C. nestačilo na čelákovickou Orku

Trenéři obou týmů v pozápasových vyjádřeních hovořili o prostoru pro zlepšení hry. Lépe se to asi říkalo hostům, kteří si z Králova Dvora odvezli plný počet bodů.

Domácí přitom nezačali špatně, kontrolovali hru a Orku k ničemu nepouštěli. Kdybychom si pomohli fotbalovou terminologií, měli zhruba 80% „držení míče“. Hraje se ale na góly a ten první byl pěkně smůlovatý – skákavá střela se ve 14. minutě dostala až za záda gólmana Kohouta, který měl zakrytý výhled.

Dvořák rychle vyrovnal a vrátil věrným fanouškům optimismus. Ne nadlouho, ve zbývajících třech minutách první části pouštěli Králodvorští Orku do brejků a ta dva z nich zužitkovala. Škoda, že poslední střela T.B.C. skončila jen na břevnu Freimanovy branky.

Domácí trenéři o přestávce ordinovali intenzivnější střelbu a důraz před brankou. Brzy dal naději na změnu čelákovický Němeček, když si šel odpočinout za nedovolené vrážení. Jenže hned po minutě ho následoval za stejný prohřešek domácí kapitán Horký. Početní nerovnováhu ale ani jeden tým nevyužil. Jediný gól druhé třetiny padl v polovině šesté minuty, bohužel do sítě domácích.

Už nebyl čas „lámat si hlavu kdo je kdo“, trenéři stáhli sestavu na dvě formace. Deset minut posledního dějství dávalo naději na zvrat. Ale jen optickou. Šance končily u stoického Freimana. No a v polovině třetiny přišly dvě slepené trefy Orky. Závěr ovšem ukázal, že i skóre 1:6 je řešitelné. Po oddechovém čase odehráli domácí zbývajících bezmála 7 minut v power play a snížili na rozdíl dvou branek. Poslední gól utkání však padl do prázdné králodvorské klece.

Nejlepším hráčem utkání byl za T.B.C. vyhlášen tříbodový (2+1) Pavel Dvořák.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – ASK Orka Čelákovice 4:7 (1:3, 0:1, 3:3)
Branky (asistence) T.B.C.: 15:18 Pavel Dvořák (Jan Lang), 55:38 Tomáš Fait (Pavel Dvořák), 56:23 Pavel Dvořák (Marek Sluka), 58:42 Karel Horký (Tomáš Fait)
Počet střel: 32:26 (10:7. 10:9, 12:10)
Vyloučení: 1:2; bez využití

Autor: Petr Šikola