Králův Dvůr

T.B.C. se dohodlo na spolupráci s fitcentrem Nexus

Vedení našeho oddílu T.B.C. Králův Dvůr se dohodlo na spolupráci s firmou Nexus Body Center, která by měla přinést zkvalitnění přípravy a také i řadu výhod pro naše hráče, trenéry a rodiče. Vyjádření k této spolupráci podal jak předseda našeho oddílu Milan Karšňák, tak i spolumajitel fitcentra Michal Uxa.


Milan Karšňák na fotografii s majiteli Nexusu Michalem Uxou a Gábinou Nejepsovou.

Rozhovor s předsedou oddílu Milanem Karšňákem:

Ahoj Milane, klub T.B.C. se dohodl na spolupráci s fitcentrem Nexus. Co očekáváš, že tato spolupráce přinese?

Na začátku musím říct, že domluvení spolupráce bylo rychlé a velice vstřícné ze strany Nexusu. Za což jim moc děkuji. A co nám přinese? Myslím, že spolupráci naši členové a rodiče ocení nejen hned, ale hlavně i v budoucnu. Moc se na tuhle spolupráci těším, takového partnera jsme hledali a věřím, že to náš oddíl posune dál a to nejen po sportovní stránce.

Spolupráce se tedy netýká pouze našeho elitního celku mužů, ale celého klubu. Jak myslíš, že přivítají tuto novinku například rodiče našich mladších hráčů?

Je pravdou, že momentálně spolupráci již využívají hráči A-týmu, kteří se pod vedením zkušených trenérek již připravují na novou sezónu. Ale spolupráci budou využívat kompletně všechna mužstva a nebudou se týkat jen fyzické přípravy, ale i kompenzačních cvičení, výživy či správného stravování. Spolupráce bude probíhat po celou sezónu v rámci tréninků a to všech družstev.

Bavíme se o spolupráci v rámci letní přípravy a tréninků v sezóně, avšak dá se předpokládat, že někteří hráči budou toto moderní zařízení chtít využívat i mimo florbalové tréninky. Budou mít například nějaké finanční výhody, pokud budou chtít do fitcentra Nexus docházet častěji?

Ano, samozřejmě si Nexus, jako partner našeho oddílu, připravil i speciální ceny pro nás do jejich nádherného fitcentra, které je přímo tady v Králově Dvoře. Tyto výhody budou moci využívat i rodiče našich svěřenců. Je to krásné fitcentrum a věřím, že hodně z nich tuto nabídku využije a to nejen pro cvičení, ale také do jejich wellness, které mají nově zrekonstruované.

Co se týká A-týmu, po třech letech, kdy byla letní příprava pod vedením boxerského trenéra Milana Jiráska, přišla změna a příprava na novou sezónu se bude odehrávat zcela jinak. Velký podíl na tom bude mít právě Nexus, věříš, že to je velký krok kupředu, jenž může třeba týmu pomoci i k vyšším metám v soutěži?

Nejdříve bych chtěl Milanovi Jiráskovi a jeho klukům poděkovat za jejich přípravy, které nám hodně pomohly a hráči byli vždy velice dobře připraveni na sezónu. Nyní příprava probíhá pod vedením trenérek z Nexusu trošku jinak a věřím, že to kluky posune zase o kousek dál. A mám velkou radost i z docházky a velice kladného ohlasu od hráčů k této nové přípravě.

Díky za rozhovor Milane a ať se Ti daří.


Rozhovor s jedním z majitelů fitcentra Nexus Michalem Uxou:

Dobrý den Michale. Vaše fitcentrum Nexus uzavřelo spolupráci s naším florbalovým klubem. Co od této spolupráce očekáváte?

Dobrý den, v první řadě bych rád podotknul, že si vážím této spolupráce, od které očekávám nejen fyzicky vzdělávací přínos pro florbalisty, ale samozřejmně i vzájemná propagace a rozšíření povědomí jak o florbalu, tak i našeho fitness centra, zdravého životního stylu a možnosti relaxu, který u nás můžete využít formou wellness.

Sledoval jste v minulosti výkony našich florbalových týmů nebo se chystáte na některý z našich zápasů až nadcházející sezónu?

Bohužel musím přiznat, že florbal jako takový jsem zatím sledoval jen okrajově, nicméně se rád nechám zasvětit do této zajímavé a dynamické hry a jako fanoušek TBC zcela jistě navštívím nejbližší zápas.

Dá se nějak ve zkratce vylíčit, co bude to nejdůležitější, aby z Vašeho tréninku, či přípravy naši florbalisté zvládali? Přeci jen pro většinu z nich budou vaše tréninky a znalosti alespoň z části novinkou.

Toto je dost individuální otázka, protože někteří hráči určitě mají i v tréninkovém plánu týmu nějakou tu „posilku“. U nás budeme klást důraz na celkové zesílení, ale zároveň při zachování výbušnosti a flexibility. Máme na to kvalifikované trenéry s moderním cvičebním zázemím a proto věřím, že to bude pro všechny hráče přínos do nové a pokud možno úspěšné sezóny.

Jak už jsme mírně naznačili, nepůjde pouze o fyzický trénink, ale Vaši trenéři mají velké znalosti i co se týče sportovní stravy, protahování a podobně. Může se například již pro florbalisty ve věku elévů nebo mladších žáků stát výhodou do budoucna, když se naučí tyto návyky?

Rozhodně. Zdravá strava, protažení a kvalitní trénink pod dohledem zkušených trenérů nese výsledky pro kohokoli. Důležitý je profesionální dohled a pevná vůle v pravidelnosti.

Děkuji za rozhovor Michale, přeji ať se Vám a celému Vašemu fitcentru daří.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…