Králův Dvůr

T.B.C. se odveta za loňské čtvrtfinále nevydařila. Mukařov trestal chyby a zvítězil 9:4.

Po osmi měsících se v Národní lize znovu potkali soupeři, kteří se střetli v loňském play-off už v prvním kole. Tehdy Králův Dvůr vyzrál na Traverzu pouze jednou a pražský tým tak slavil postup mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Králodvorští hráči tak o to více chtěli v prvním letošním střetnutí s tímto sokem zvítězit, realita ovšem byla jiná.

Foto: Iva Lešuková

Úvod utkání byl vyrovnaný a oba týmy měly několik šancí. Jako první udeřili domácí hráči, když přesilovou hru využil přesnou ranou velezkušený obránce Marek Deutsch. O dvě minuty později navýšil vedení Traverzy mladý Pergler a Královák byl v jedenácté minutě pozadu o dvě branky. Skóre korigoval již po devatenácti sekundách po přesné přihrávce Horkého Marek Sluka. Stejný útok se postaral i o vyrovnání, když střelu Horkého dorazil za Bínova záda Matěj Kodl. Vyrovnaný stav ovšem do první sirény nevydržel, když přesně zakončoval Fořt.

Foto: Iva Lešuková

T.B.C. se vrhlo do druhé části ve snaze o vyrovnání, Traverza ale nekompromisně trestala chyby ve hře žlutomodrých. V šestadvacáté minutě nejprve Kohout skvěle vychytal brejk Mukařova, na následnou dorážku Fenika, už ale prostě dosáhnout nemohl. Když o pár minut později trefil míček přesně mezi tři tyče po křížné nahrávce Štipky Pudich vypadalo to s králodvorskými nadějemi na body z utkání bledě. Šance dal Lucernu ještě Karel Horký, jenž využil geniální nahrávky Sluky z rohu hřiště a snížil na rozdíl dvou branek, avšak Traverza znovu udeřila a do šaten se odcházelo za stavu 6:3 pro Pražany.

Foto: Iva Lešuková

Králův Dvůr rozhodně nechtěl utkání vzdát a do třetí třetiny šli hráči s odhodláním dotáhnout gólové manko. Rozdíl ve skóre se ale navyšoval a v průběhu třetí periody přidal Mukařov další tři góly. Na konečných 9:4 ještě korigoval dvě minuty před koncem Pavel Dvořák.

Foto: Iva Lešuková

FAT PIPE Traverza Mukařov – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 9:4 (3:2, 3:1, 3:1)
branky T.B.C.:
12. Marek Sluka (Horký), 14. Matěj Kodl (Horký), 32. Karel Horký (Sluka), 59. Pavel Dvořák (Kodl)
střely na bránu: 33:34
vyloučení: 0:1; využití: 1:0
hráč utkání domácí: Josef Bína
hráč utkání hostů: Karel Horký
diváků: 30

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…