T.B.C. ztratilo proti Kobylisům náskok, nakonec bralo dva body.

V dosavadním průběhu letošního ročníku Národní ligy T.B.C. ještě naplno nebodovalo doma. Proti Kobylisům zněl úkol jasně: zvítězit v základní hrací době a připsat si do tabulky všechny tři body. Kobylisy nakonec padly, ale až v prodloužení. V něm zařídil druhý bod pro žlutomodré odchovanec Králova Dvora Patrik Svoboda.

Archivní foto od Pavla Palusky.

Za prvním domácím vítězstvím v této sezóně si šel Králův Dvůr již od prvních vteřin utkání. Již ve třetí minutě otevřel gólový účet zápasu Marek Pixa, jemuž úspěšný zásah vypracoval Tomáš Vlček. O necelých pět minut později se mohl Lucern radovat znovu, a to když Fait zužitkoval pas Nového – 2:0. Na konci desáté minuty T.B.C. znovu vyjádřilo svou dominanci gólově. Kovářík narýsoval parádní přihrávku na Jana Olšiaka a ten poslal míček k pravé tyči gólmana hostí Marka Palečka. Všechny tři branky spojovala jedna zásadní věc, všechny padly na pravou, bližší, tyč Palečkovy brány. Kobylisy korigovali skóre v minutě patnácté, po brejkové situaci Čejka předložil balónek Šimonu Paldusovi a ten zakončil do odkryté brány. T.B.C. ale toto snížení nezastavilo, ba naopak. O devětačtyřicet vteřin později znovu skóroval Jan Olšiak, když si vytáhl míček od mantinelu a střelou tahem přesně trefil pravý horní roh Palečkovy brány.

Všechno po první dvacetiminutovce směřovalo k jasnému vítězství domácího mužstva, T.B.C. zkoušelo hru s pozměněnými formacemi, nechalo hrát hráče, kteří v první třetině byli pouze náhradníky a zkoušelo například útočníka Marka Pixu postavit na post obránce nebo klasického křídelníka Martina Štěpničku na pro něj nezvyklém postu středního útočníka. Avšak ve druhé periodě měl přijít zlom v utkání.

Žlutomodří vstoupili i do druhé části velice dobře. Dvakrát zakončoval neúspěšně kapitán Horký a svou střelu zkoušel i obránce Svoboda. Branka ale padla na straně druhé. Dlouhodobě nejproduktivnější hráč Kobylis Ondřej Kočí nasměroval přes šířku hřiště svou přihrávku na Matouše Neužila a ten překonal Zítku podruhé. Poté začaly zvonit tyčky, nejprve za Palečkem po střele Pixy, následně chyběly centimetry k úspěchu Kočímu. Sítě rozvlnil až Karel Horký, a to ve třicáté třetí minutě, když se po akci Váni dostal míček právě na Horkého, jenž v tísni nahodil balónek na bránu a k jeho překvapení, i všech v hale, skončil míček za Palečkovými zády. Závěr třetiny však patřil hostujícímu týmu. Typická akce Pražanů v tomto duelu znovu slavila úspěch, křížná přihrávka Janeby přesně sedla na Panenkovu čepel a ten překonal Zítku střelou do jeho protipohybu – 5:3. Neuplynuly ani dvě minuty a Dominik Čejka prostřelil míček skrz clonící hráče i Patrika Zítku v domácí svatyni, tím snížil stav utkání na rozdíl jediného gólu. Za čtyřicet tři vteřin už bylo srovnáno. Opět z rychlé akce Kobylis, střelec předchozí branky Čejka tentokrát v roli asistenta nahrál na Davida Mühlbacha a na jeho zakončení nedokázal Zítka včas reagovat.

Na třetí část tak bylo připraveno drama. Kobylisy v pětačtyřicáté minutě mohly, a objektivně musíme sdělit, že asi i měly, jít do vedení. Pro vysoký míček si šel gólman Zítka i hostující útočník Neužil. Do celého souboje ale přiběhl i Marek Sluka, po jehož střetu s hráči odpadl na zem právě domácí brankář Zítka a dorážku Pražanů do odkryté brány, tak rozhodčí neuznal pro faul na brankáře T.B.C. Na sklonku devětačtyřicáté minuty již ovšem mohli hosté slavit gól, jenž byl sudími posvěcen jakožto regulérní. Znovu brejková situace Kobylis a druhá vstřelená branka v utkání pro Davida Mühlbacha. V padesáté páté minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Pavel Dvořák parádně našel před bránou Marka Pixu a ten srovnal stav utkání na 6:6.

Od zavedení prodloužení ve třech hráčů proti třem před začátkem loňské sezóny ho domácí hrají bez brankáře se čtyřmi hráči v poli. Domácí tak logicky měli v nastavené pětiminutovce více šancí. Rozhodující akce přišla v polovině šedesáté čtvrté minuty, když se míček dostal na Patrika Svobodu, který napřáhl ke své obávané dělovce a parádní ranou přiřknul druhý bod domácímu týmu.

Další utkání sehraje T.B.C. již tuto neděli 14.10. od 18:00 opět v Králově Dvoře.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Florbal TJ Kobylisy 7:6p (4:1, 1:4, 1:1, 1:0)
branky (asistence) T.B.C.: 02:26 Marek Pixa (Tomáš Vlček), 07:20 Tomáš Fait (Jan Olšiak), 09:48 Jan Olšiak (Patrik Kovářík), 15:05 Jan Olšiak (Patrik Kovářík), 32:13 Karel Horký (Tomáš Váňa), 55:53 Marek Pixa (Pavel Dvořák), 63:30 Patrik Svoboda (Marek Sluka)
Střely na branku: 31:22 (9:7, 8:10, 12:5, 2:0)
zásahy brankářů: Patrik Zítka 16 – Marek Paleček 24
vyloučení: 1:1; využití: 1:0, diváků: 105

Komentář trenéra Michala Kuberta: Po první třetině si náš tým myslel, že je vyhráno. Soupeř nesložil zbraně a z brejků nás trestal. Troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme urvali druhý bod. Vlažná koncovka nás stála ztracený bod, musíme více trénovat střelbu. Hostům děkujeme, že zápas nezabalili a udělali drama. Díky pořadatelům a všem v hale.“

Autor: Dominik Kameš