TŘI BODY POD STROMEČEK

K poslednímu zápasu letošního roku jsme se vydali do Jablonce. Autobus byl plný, jela s námi početná skupina fanoušků. K předvánočnímu koloritu přispěly i „christmasovské“ úbory trenéra a vedoucího družstva. Nevyřčena zůstávala otázka, zda bude stejně dobrá nálada i při zpáteční cestě.
První třetinu bychom mohli vystihnout tou hláškou z filmu Pelíšky „ono vcelku není co vykládat“. Týmy byly čerstvé, hra vyrovnaná, gólmani spolehliví. Gólu se tak diváci nedočkali.
Až ve čtvrté minutě druhé části otevřel skóre po samostatné akci kapitán Križko. Soupeř ale už po 57 vteřinách kontroval. Ještě rychleji, po 16 vteřinách, vrátil vedení svému týmu střelecky aktivní Merhout. Přestože se hrálo převážně na polovině domácích a přes naši dvojnásobnou střeleckou produkci Jablonec z brejku vyrovnal.
Přetahovaná pokračovala i ve třetím dějství. Začalo to zase ve čtvrté minutě, kdy Sluka bekhendem překvapil brankaře Švece. Vedení tentokrát vydrželo jen 12 vteřin. Za nerozhodného stavu přišlo první vyloučení – Votava pykal za blokování hole. Domácí převahu využili a šli poprvé do vedení. Neradovali se ani minutu – vyrovnal Križko. Radost jim ale vrátili rozhodčí, když vyloučili za sekání Petrmichla. Přesilovka opět využita. Odpověď tentokrát nepřišla v řádu vteřin, nýbrž „až“ přesně po třech minutách z hole Slukovy. Sudí ale byli toho večera alergičtí na nerozhodný stav. Pro souboj „rameno na rameno“ Duchka s jedním z Jabloneckých snad uplatnili pravidlo Občanského zákoníku o „slabší straně“ a vítěze duelu odsoudili na dvě minuty za bránění ve hře. A zase vedení domácích – tři a půl minuty před sirénou.
„Božský Kája“ zpívá, že „čas pádí jako bláznivý“ a my jsme to cítili na vlastní kůži. O to větší byla radost z vyrovnání Kováříka minutu před koncem. Hned bereme oddechový čas. Za devět vteřin vsítil vítěznou branku matador Tomáš Pokorný. To si zase vzali „time“ domácí, pokusili se o power play, ale k ničemu už jsme je nepustili.
Vítězství jsme si vzhledem k trvalé územní a střelecké převaze zasloužili. Jakkoli sporná se nám mohla zdát vyloučení, varující je spíše fakt, že jsme ani jedno neubránili.
Hráči mají pár dní volna a o svátcích budou čelit nenápadnému, ale zákeřnému protivníkovi – zahálce a hodování. Bude to zkouška osobní disciplíny – pomoci by mohla vzpomínka na minulou sezónu, kdy právě po Vánocích přišly prohry a bodovou ztrátu se už dohnat nepodařilo.

1. FbK Jablonec n.N. A – T.B.C. Králův Dvůr 6:7 (0:0,2:2,4:5)
branky (asistence) T.B.C.: 23:24 Radek Križko, 24:33 Roman Merhout (Jan Petrmichl), 43:21 Marek Sluka (Radek Križko), 48:31 Radek Križko (Petr Duchek), 53:41 Marek Sluka (Marek Vágner), 58:58 Patrik Kovářík (Radek Križko), 59:07 Tomáš Pokorný (Petr Duchek)
střely: 30:44 (12:12,9:18,9:14)
vyloučení: 0:3
využití: 3:0
diváků: 54

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále