TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 9:1 (2:1, 5:0, 2:0)

střely: 31:24 (8:7, 12:6, 11:11)
vyloučení: 5:6
využití: 3:0

Dle zápisu pořadatelů utkání přihlíželo pouhých 54 diváků. Ti ale byli za svou věrnost odměněni vysokou výhrou domácího celku. Naopak Králodvorští utrpěli zatím nejvyšší porážku sezóny a nedaří se jim vybřednout z výsledkového marastu, který se táhne od prohry v Plzni a byl přerušen jen hubeným vítězstvím nad čelákovickou Orkou.

Výsledek kontrastuje se sebevědomím, s nímž borci na sever odjížděli. Bylo historicky podložené, vždyť dosavadní tři ligové duely v Národní lize a jeden pohárový vyhráli, byť většinou nejtěsnějším rozdílem. Domácí se ujali vedení už po sedmi vteřinách. Pak se skóre měnilo až v polovině třetiny: nejprve vyrovnal Halberštát, Turnov ale rychle kontroval. Do přestávky měla obě mužstva výhodu přesilovky, ale bez efektu na ukazateli skóre. Třetina byla vyrovnaná i střelecky: 8:7.

Zápas byl rozhodnut ve druhé třetině, kdy domácí nasázeli pět branek, z toho jednu v přesilovce a jednu dokonce ve vlastním oslabení. Hosty přestříleli 12:6. Po sedmé brance přepustil Fibiger místo v brance Pohlovi.

Ve střelecky vyrovnaném (11:11) třetím dějství padlo víc trestů (7) než branek. Obě si připsali turnovští, a to v přesilovkách.

Trenér T.B.C. Milan Karšňák dokázal i po debaklu najít slova chvály: „Pozitivem na dnešním utkání je mládež T.B.C., když junior Jakub Uhřík byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Velká gratulace patří dalšímu juniorskému odchovanci Romanu Pohlovi k prvnímu startu za Áčko. Neměl to jednoduché, ale nevedl si v brance vůbec špatně, když nastoupil za nepříznivého stavu. Je to motivace i pro ostatní juniory – makejte dál!“

15.01.2019

Podpořte těžce zraněného Radka Zelinku

Náš oddíl pořádá dobročinnou sbírku na podporu kadaňského hráče Radka Zelinky, který utrpěl vážná zranění při nočním incidentu na začátku…

14.01.2019

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou…