TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 9:1 (2:1, 5:0, 2:0)

střely: 31:24 (8:7, 12:6, 11:11)
vyloučení: 5:6
využití: 3:0

Dle zápisu pořadatelů utkání přihlíželo pouhých 54 diváků. Ti ale byli za svou věrnost odměněni vysokou výhrou domácího celku. Naopak Králodvorští utrpěli zatím nejvyšší porážku sezóny a nedaří se jim vybřednout z výsledkového marastu, který se táhne od prohry v Plzni a byl přerušen jen hubeným vítězstvím nad čelákovickou Orkou.

Výsledek kontrastuje se sebevědomím, s nímž borci na sever odjížděli. Bylo historicky podložené, vždyť dosavadní tři ligové duely v Národní lize a jeden pohárový vyhráli, byť většinou nejtěsnějším rozdílem. Domácí se ujali vedení už po sedmi vteřinách. Pak se skóre měnilo až v polovině třetiny: nejprve vyrovnal Halberštát, Turnov ale rychle kontroval. Do přestávky měla obě mužstva výhodu přesilovky, ale bez efektu na ukazateli skóre. Třetina byla vyrovnaná i střelecky: 8:7.

Zápas byl rozhodnut ve druhé třetině, kdy domácí nasázeli pět branek, z toho jednu v přesilovce a jednu dokonce ve vlastním oslabení. Hosty přestříleli 12:6. Po sedmé brance přepustil Fibiger místo v brance Pohlovi.

Ve střelecky vyrovnaném (11:11) třetím dějství padlo víc trestů (7) než branek. Obě si připsali turnovští, a to v přesilovkách.

Trenér T.B.C. Milan Karšňák dokázal i po debaklu najít slova chvály: „Pozitivem na dnešním utkání je mládež T.B.C., když junior Jakub Uhřík byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Velká gratulace patří dalšímu juniorskému odchovanci Romanu Pohlovi k prvnímu startu za Áčko. Neměl to jednoduché, ale nevedl si v brance vůbec špatně, když nastoupil za nepříznivého stavu. Je to motivace i pro ostatní juniory – makejte dál!“

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…