Úkol zněl jasně: Porvat se o první body do tabulky!

V prvním utkání druhého turnaje jsme měli nejvyšší šanci na bodový zisk. Kde jsme nastoupili proti Florbal Praha, který se nám zdál, jako přívětivý soupeř proto, abychom si zvedli sebevědomí.

Nastoupili jsme proti Florbal Praha a v TBC si odbyla premiéru brankářka Carol Casado. V prvním dějství to byla především vyrovnaná partie, kdy jsme dokázali dotáhnout soupeře a zamknout ho na jeho polovině. Zároveň bych vypíchl, kdy během 49 vteřin padli 4 góly a mi mohli završit 1. Třetinu vítězstvím 2:3 pro T.B.C.

Ve druhé třetině jsme přestali hrát. Výkon byl bez nádechu. Bylo potřeba, aby Griga a zkušený matador Vlček o přestávce promluvili k týmu a věci si vyříkali. Druhou třetinu jsme prohráli 2:0.

Ve třetí třetině jsme začali zase hrát a vyhráli jsme poslední třetinu 1:5 pro T.B.C., kde bych rád vypíchnul týmový výkon a zejména i výkon matadora Vlčka, který to dokázal vzít na sebe a pomoci svým výkonem k dosažení prvního vítězství. Jsem rád, že se nám společně povedlo urvat první tři body do tabulky a odpíchnout se od dna.

Florbal Praha – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 5:8 (2:3, 2:0, 1:5)
branky T.B.C.:
10. Martin Eliáš (Jirásek), 11. Tomáš Vlček (Griga), 11. Lukáš Jirásek (Vavruška), 26. Filip Kračmer (Vavruška), 30. Lukáš Provázek (Vlček), 31. Tomáš Vlček (Kubuš), 31. Martin Eliáš (Jirásek), 35. Tomáš Vlček
vyloučení: 1:3; využití: 1:0

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Florbal TJ Kobylisy C, se kterými jsme se během krátké doby setkali na hřišti již podruhé. V tomto utkání se nám nic nedařilo. Udělali jsme zbytečné chyby, které soupeř trestal góly. I když jsme se snažili střílet z každých pozic a střel jsme měli celkem dost, tak ani jednu střelu/akci jsme nedokázali proměnit. Nezbývá nic jiného než pokorně pogratulovat soupeři.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – Florbal TJ Kobylisy C 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
vyloučení: 2:0; využití: 0:1

Určitě bychom do dalších zapasu chtěli navázat především na první utkání, které se mi líbilo.

Autor: Ladislav Griga