Králův Dvůr

ÚSPĚŠNÁ DOMÁCÍ PREMIÉRA V NÁRODNÍ LIZE

Utkání proti českobudějovickým Štírům začalo opatrně vzájemným oťukáváním. Na konci čtvrté minuty to rázně utnul Matyáš po lahůdkové Vágnerově asistenci. Třetí formace se ale radovala jen půldruhé minuty, pak byla u vyrovnávací branky, když v závaru před domácí brankou něšťastně fotbalově přeloboval Nováka Kovářík. Oba týmy pak promrhaly přesilovky po vyloučení budějovického Měřičky a poté domácího Petrmichla. Skóre se měnilo až 12 vteřin před odchodem do šaten – v neprospěch T.B.C. a první lajna přitom neměla úplně čisté svědomí.

Druhé dějství příliš vzruchu nepřineslo. Domácí měli více míček v držení, hosté více hrozili z brejků. Při jednom z nich v polovině třetiny zvonila tyč Novákovy klece. Králodvorští hledali svou hru. Především ale věřili ve zvrat. Kapitán Križko to řekl za všechny: „jakmile vyrovnáme, tak to tam začne padat“.

A v poslední části se tak i stalo. Nejprve první lajna vyrovnala dluh z první třetiny i stav skóre. Pak si užila chvíle slávy druhá formace a zařídila domácím třígólový náskok. Michal Kubert se dvěma góly a jednou asistencí si vysloužil titul „hráč utkání“. Hosté nevyužili přesilovku po vyloučení Sluky ani power-play v závěru zápasu. Naopak, konečný účet podepsali gólem do prázdné branky bratří Pokorní.

Trenér Milan Karšňák tak mohl konstatovat: „Nevěděli jsme, co máme od prvního zápasu čekat, vzhledem k tomu, že soupeře jsme prakticky neznali. Těší mne vítězství před skvělým domácím publikem, před kterými kluci předvádí skvělé výkony a jsou schopni otočit i nepříznivý stav. Přesně takhle jsme si s týmem Národní ligu představovali.

Sestava T.B.C. Králův Dvůr:

v brance Novák, připraven Sunkovský

Sluka, Halberštát – Križko, T. Pokorný, J. Pokorný

Kubert, Svoboda – Merhout, Horký, Petrmichl

Hušák, Kovářík – Matyáš, Vágner, Dvořák

připraven: Štěpnička

T.B.C. Králův DvůrFBC Štíři Č. Budějovice 6:2 (1:2, 0:0, 5:0)

branky (asistence) Králova Dvora: 03:50 Ondřej Matyáš (Marek Vágner), 45:40 Tomáš Pokorný (Marek Sluka), 46:19 Michal Kubert (Jan Petrmichl), 48:43 Patrik Svoboda (Michal Kubert), 54:57 Michal Kubert (Roman Merhout), 59:49 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný)

vyloučení: 2:1; využití: 0:0

střely na branku:28:30 (11:11, 6:12, 11:7)

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…