Králův Dvůr

V BRANKOVIŠTI BUDE KLID

Na letošní Czech Open bude Tomáš Fibiger jistě vzpomínat v dobrém. Vždyť s rezervou střešovického Tatranu právě vyhrál finale kategorie Muži Open. Teď už se bude připravovat na sezónu v Králově Dvoře. „Svoji účast na Czech Open jsem přislíbil ještě před tím, než jsem se dozvěděl o nabídce z T.B.C.“, říká.
Na tradičním turnaji navázal na předchozí úspěchy. „Mezi ně rozhodně řadím ty z poslední sezóny: mistr ČR juniorů a 3. místo na juniorském MS v Helsingborgu. Oba stavím na stejnou úroveň, protože jsou výsledkem dlouhodobě práce. Ať už v juniorské extralize, kde musíš podávat stabilní výkony po celou sezónu, aby ses dostal až na vrchol, nebo ve dvouletém cyklu juniroské reprezentace, který je velmi náročný, jelikož je v jeho průběhu hodně akcí a ty se snažíš být na všech – z mého pohledu je to dokonce o dost náročnější než samotné MS. I tam ale musíš podat ten nejlepší výkon“.
Cílevědomý mladík, který po prázninách nastoupí do 4. ročníku Českoslovanské akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praz, začal chytat na soustředění mladších žáků Chodova v srpnu 2008. „Před tím jsem tak půl roku hrál s hokejkou, ale to jsem chodil jen na tréninky, takže to vlastně nestojí za zmínku. Mým dalším a zatím jediným klubem byl Tatran, kam jsem přešel před 4 lety a jsem tu dodnes“.
Ve florbale mě nejvíce ovlivnil můj dlouhodobý trenér Luděk Beneš, který se mi věnoval od mých začátků až po poslední rok v juniorech v Tatranu a dal mi toho hodně jak do florbalu, tak i do života. A pokud jde o mé vzory – hodně jsem vzhlížel (a dodnes vzhlížím) k Honzovi Barákovi; podle něho mám vlastně i svoje číslo 90″.
Zdá se, že Tomáš má svoje priority řádně srované: „Jelikož začnu maturitní ročník na střední škole, hledal jsem spíše něco méně časově náročného, než byla třeba extraligová Bohemka, kam jsem už měl nakročeno. Na druhou stranu ale vím, že potřebuji chytat a někde se prát o místo. Jako „trojka“ Tatranu bych to měl složité a po delší době bez zápasů bych mohl hodně vypadnout z formy. V Králováku na mě čeká dost kvalitních zápasů a konkurence v brankovišti tam je taky. Mám tedy důvod se snažit! Zároveň vím, že se tam kluci chtějí florbalem hlavně bavit. Takže si myslím, že to bude pro nadcházející sezónu ideální volba“.
„Děkuji Králováku za to, že mi dá šanci a těším se na budoucí spolupráci. Znám tu pár kluků a věřím, že nebude v ničem problém a spoustu dalších jich v dobrém poznám. Slyšel jsem, že někteří dokonce bydlí tady u mě na Praze 6, takže mě snad někdo na trénink nebo zápas sveze“, dodává Tomáš s úsměvem. 

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…