V KADANI SE PODÁVAL KATŮV ŠLEH

Florbalovému zápasu v Kadani konkurovalo hokejové klání domácího SK proti budějovickému Motoru, tribuny byly poměrně prořídlé. Přitom florbaloví fanoušci měli nakonec větší důvod k radosti. Zatímco na sousedním zimáku zůstal jediný bod po nájezdech, domácím florbalistům zůstaly všechny a návdavkem spousta dalších do individuálních statistik.

Po domácí prohře s Jaroměří se čekalo, že se naši borci „chytnou za nos“ a půjdou do sebe. Nestalo se a poprvé v sezóně si připisujeme dvě prohry v řadě. Na sobotním výsledku se velmi rovnoměrně podílely všechny tři formace. Připsaly si shodně po gólu, ovšem podělily se také o hojné minusové body.

Začátek byl slibný – na konci osmé minuty se po Kubertově asistenci prosadil důrazný Horký. Jen 71 vteřin ale stačilo domácím k otočení skóre. Podařilo se je sice v rozletu přibrzdit, přesto v poslední minutě první třetiny lovil Novák míček ze sítě potřetí.

Po přestávce kouč Karšňák rozehrál s týmem „ruskou ruletu“ – která lajna dostane gól, jde sedět. Šestá minuta přesto přinesla další dva slepené góly domácích – a tak seděla třetí, poté první pětka. Léčba šokem zabrala, borci se začali více snažit. Jenže stříleli jen do kadaňského gólmana Soukupa, který se tak vcelku lacino stal hrdinou zápasu. Kladem druhé třetiny je ubráněná přesilovka po vyloučení Kuberta.

Do třetí části se šlo s vědomím, že čtyřgólový náskok není ve florbale nikterak fatální. Navíc ve druhé minutě snížil Kovářík po přihrávce Vágnera. Jinak ale obraz hry zůstal stejný. Nedařilo se. Soupeř nadále využíval naše individuální chyby a přidal další dva góly. Když pak Svoboda při šanci Kadaně zatáhl za záchranou brzdu za cenu faulu, nařídili sudí nájezd. V osmý gól domácích jej proměnil produktivní Odlas. J. Pokorný pak už jen zmírnil rozdíl ve skóre. Ve vyostřeném závěru třetího dějství byl ještě vyloučen Halberštát – domácí ale o početní výhodu nerozumně připravil již zmíněný Odlas, který vypadl z role a šel pykat za nelichotivé komentáře vůči rozhodčím. Na osud utkání už to však nemělo vliv.

FBC DDM Kati Kadaň A – T.B.C. Králův Dvůr 8:3 (3:1, 2:0, 3:2)
branky (asistence) T.B.C.: 07:52 Karel Horký (Michal Kubert), 41:22 Patrik Kovářík (Marek Vágner), 54:30 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka
střely: 33:30 (10:9, 10:8, 13:13)
vyloučení: 1:2