Králův Dvůr

V LIZE LÉPE NEŽ V POHÁRU

Do druhého ligového utkání nastoupili Králodvorští v pozměněné sestavě. Z důvodu zranění Sunkovského se ujal role náhradního gólmana trenér Karšňák. Za dalšího rekonvalescenta Merhouta nastoupil ve druhé formaci Štěpnička.

Hned v úvodu zápasu jsme si připsali bod z kategorie fair-play, když kapitán Križko odmítl výhodu přesilovky za „ústrojovou nekázeň“ domácích.

Ve čtvrté minutě poslal Horký T.B.C. do vedení šikovnou tečí Kubertovy střely. Po půldruhé minutě zvýšil T. Pokorný, jemuž chladnokrevně poslal přihrávku paralelně s brankovou čárou Križko. Domácí gólman i obrana jen přihlíželi. Tento moment ale nejspíš Athletics probral z letargie a ti začali vzdorovat. Za minutu snížil Haken a ve 14. minutě vyrovnal Kračunov. Když ale Križko nečekaně překvapil domácího brankaře Vágnera střelou z levého křídla, šli do šatny o něco veselejší hosté, zejména když v závěru třetiny přečkali oslabení po vyloučení Svobody za hru rukou.

Druhé dějství rozhodlo osud zápasu. Ve třetí minutě se Halberštát rozjel od půlky hřiště a spanilou jízdu zakončil gólem. Po necelé minutě Horký zezadu oběhl domácí klec a zblízka zavěsil – a vyhnal Vágnera z branky. Nastoupil Dundr a za minutu mu zkazil náladu Kovářík. Brankostroj přibrzdilo další oslabení, když pykal Halberštát za vrážení, opět ale ubráněno. Poté, co se pak nevyvedl pas Sluky na Križka, rozhodli se vyměnit si role. A byly z toho další dva góly v domácí brance a šestigólový náskok.

Athletics souží ke cti, že nesložili zbraně a ještě zabojovali. Kračunov ve třetí minutě utekl všem a pod Novákem, již se skládajícím jako šraňky, stačil zasunout. Reagoval Kubert, když jako přes kopírák zopakoval Halbeštátův únik ze druhé třetiny. Vzápětí sudí nabídli domácím třetí přesilovku za Kováříkovo blokování hole. Ti tentokrát už nepohrdli a Navrátil snížil. Ve 13. minutě  docílil Vágner gólu nohou. Rozhodčí už se chystali vyhodnotit zásah jako neúmyslný a branku uznat, Mára ovšem úmysl přiznal – a připsal další pomyslný bod do kapitoly fair-play. Na konečný rozdíl čtyř gólů upravil domácí Vacek. Oba týmy měly ještě po jedné přesilovce. Tu svou domácí znásobili odvoláním brankáře, odehráli tak i svoje oslabení a zbytek utkání. J. Pokorný přitom trefil tyč prázdné klece, Horký dokonce obě, ale skóre už se neměnilo.

Athletics Praha – T.B.C. Králův Dvůr 5:9 (2:3, 0:5, 3:1)

Branky (asistence) Králova Dvora: 03:55 Karel Horký (Michal Kubert), 05:32 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 17:44 Radek Križko (Martin Halberštát), 22:52 Martin Halberštát (Marek Sluka), 23:39 Karel Horký (Michal Kubert), 24:47 Patrik Kovářík (Pavel Hušák), 31:50 Marek Sluka (Radek Križko), 39:07 Marek Sluka (Radek Križko), 46:56 Michal Kubert (Patrik Svoboda)

vyloučení: 1:4; využití: 1:0
střely na branku: 28:26 (13:5, 3:10, 12:11)

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…