LUCERN Králův Dvůr

V PÁTEK KOLAPS, V SOBOTU POSTUP

Třetí zápas proti Štírům jsme začali aktivně. Zúročil to v polovině třetiny Šebor. Za pět minut zvýšil Dvořák. Šance na zvýšení přišla po vyloučení domácího Valdaufa za hrubost. Když jej vzápětí za stejný prohřešek následovali Merhout a Havelka, dohrávala se třetina v konfiguraci 4 na 3.
Přesilovka se přelila i do druhé části, změnu skóre však nepřinesla. Domácí zabrali, ale jejich tlak jsme ustáli. Nejen to, na rozdíl tří branek opět v polovině třetiny zvýšil junior Štěpnička. Pak ale v tísni namazal Vágner Malému – a ten nepohrdl. Třígólový rozdíl vrátil svému týmu druhou trefou Štěpnička. Třetí lajna zařídila veškeré góly T.B.C. V tu chvíli nikdo netušil, že víc už jich nebude.
Štíři se v šatně nejspíš dohodli, že se jim ještě nechce na florbalovou dovolenou a znovu zvýšili tempo. Deset minut byl jejich tlak planý. Pak ale slepené góly Hrdého a Kudláčka zredukovaly osm minut před sirénou náskok Králova Dvora na nejtěsnější rozdíl. Přesně to jsme nechtěli – kouč Karšňák proto vybral oddechový čas a stáhl sestavu na dvě kombinované formace. Tentokrát to nepomohlo, naopak, tým se definitivně sesypal. Štíři vyrovnali, přidali další dva góly a pak poslední do prázdné branky při naší power-play.
Martin Štěpnička byl vyhlášen nejlepším hráčem T.B.C. Škoda že si to vzhledem k okolnostem nemohl náležitě vychutnat.
FBC Štíři Č. Budějovice – T.B.C. Králův Dvůr 7:4 (0:2, 1:2, 6:0)
branky (asistence) T.B.C.: 09:12 Filip Šebor, 16:44 Tomáš Pokorný (Pavel Dvořák), 28:56 Martin Štěpnička (Pavel Dvořák), 34:04 Martin Štěpnička (Pavel Hušák)
střely: 26:21 (6:8, 7:9, 13:4)
vyloučení: 2:1
využití: 0:0
diváků: 185
Sestava: Sluka, Kubert – Merhout, Horký, Petrmichl; Halberštát, Kovářík – Votava, Duchek, Vágner; Hušák, Šebor – T. Pokorný, Dvořák, Štěpnička
Kanadské bodování zápasu:
1. Martin Štěpnička (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (2 + 0)
2. Jindřich Hrdý (FBC Štíři Č. Budějovice) 2 (1 + 1)
3. Lukáš Froněk (FBC Štíři Č. Budějovice) 2 (1 + 1)
4. Lukáš Malý (FBC Štíři Č. Budějovice) 2 (1 + 1)
5. Michael Kudláček (FBC Štíři Č. Budějovice) 2 (1 + 1)
6. Michal Měřička (FBC Štíři Č. Budějovice) 2 (1 + 1)
7. Pavel Dvořák (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (0 + 2)
8. Filip Šebor (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
9. Ondřej Havelka (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (1 + 0)
10. Tomáš Pokorný (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
11. Vlastimil Stejskal (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (1 + 0)
12. Pavel Hušák (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (0 + 1)
Nejspíš jsme byli potrestáni za nedostatek pokory, kdy jsme si v Budějovicích ani neobjednali nocleh. A tak jsme holt sedli do vozů a jeli domů, pár hodin pospali no a po snídani vyrazli zase na jih.
Sobotní utkání mělo zcela jiný průběh. Po trefách Hanzlíka a Froňka vedli domácí 2:0. Do přestávky snížil T. Pokorný.
Ve čtvrté minutě druhé třetiny vyrovnal Horký. Vyloučení domácího Melíška za hrubost překryl následný trest pro Merhouta za nedovolenou vzdálenost. V následujících minutách jsme opanovali hřiště, jenže se ujala střela Vilímka a Budějovičtí zase vedli. Navíc dostali šanci na zvýšení po přísném vyloučení Sluky za bránění ve hře. Nevyužili ji.
Úvod třetího dějství přinesl vyrovnání z hole Križkovy. Poprvé do vedení nás poslal na začátku páté minuty Hušák, který využil chybnou rozehrávku domácích. No a začaly pracovat nervy. Malý před vlastní střídačkou po odpískání krosčekoval Vágnera a šel pykat za nesportovní chování. Vágner přesilovku okamžitě využil. Za necelou minutu přidal šestý gól J. Pokorný. Přečkali jsme vyloučení Vágnera za nedovolené vrážení – gólman Novák se činil. Ani my jsme ale nevyužili další vyloučení Malého za hrubost. Při jednom závaru před naší brankou dostal Novak úder na ohryzek a ošetřovalo se. Naštěstí mohl po chvíli pokračovat – náhradního gólmana jsme tentokrát neměli. Půl minuty před sirénou si ještě vykoledoval trest za bránění ve hře. Tou dobou jsme už ale byli ve finále.
FBC Štíři Č. Budějovice – T.B.C. Králův Dvůr 3:6 (2:1, 1:1, 0:4)
branky (asistence) T.B.C.: 18:26 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný), 23:45 Karel Horký, 41:06 Radek Križko (Petr Duchek), 44:06 Pavel Hušák, 45:17 Marek Vágner, 46:10 Jaroslav Pokorný (Michal Kubert)
střely: 24:28 (10:7, 5:10, 9:9)
vyloučení: 3:4
využití: 0:1
diváků: 104
Sestava: Sluka, Kubert – Merhout, Horký, Petrmichl; Halberštát, Kovářík – Križko, Duchek, Vágner; Hušák, Šebor – T. Pokorný, Dvořák, J. Pokorný
1. Jaroslav Pokorný (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (1 + 1)
2. Karel Horký (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
3. Lukáš Froněk (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (1 + 0)
4. Marek Vágner (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
5. Michal Hanzlík (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (1 + 0)
6. Pavel Hušák (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
7. Radek Križko (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
8. Štěpán Vilímek (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (1 + 0)
9. Tomáš Pokorný (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
10. Jindřich Hrdý (FBC Štíři Č. Budějovice) 1 (0 + 1)
11. Michal Kubert (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (0 + 1)
12. Petr Duchek (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (0 + 1)

07.11.2018

Mladší žáci padli až ve finále

Mladších žáků se na sobotním turnaji ujal jako hlavní trenér Dušan Tót. Mladým hráčům T.B.C. se od prvního utkání dařilo,…