V PLAY-OFF JDEME DO VEDENÍ

Před početným publikem jsme v Jaroměři nastoupili ke třetímu zápasu čtvrtfinále západní konference Národní ligy. K výtečné atmosféře přispěl i kotlík našich věrných fanoušků. Úvod zápasu jim ale moc radosti nepřinesl. Od samého začátku se vůbec nehrálo v rukavičkách. No a v polovině třetiny jsme prohrávali o dva góly po trefách Petráčka a Schwarze. Druhý jmenovaný využil přesilovku po vyloučení Kováříka za vysokou hůl. V 15. minutě střelecky vyrovnané třetiny snížil Sluka po Kubertově nahrávce. Šance na vyrovnání přišla v závěru úvodní části, když Š. Kubina fauloval Dvořáka. Přesilovku jsme ale nevyužili.
Vyrovnání tak přišlo až na začátku druhého dějství, když T. Pokorný chladnokrevně operoval za domácí brankou tak dlouho, až se dočkal chvilkové skuliny v osobní obraně Jaroměře a v ní našel volného Kuberta. Hned za půl minuty přidal po důrazu před brankou Horký třetí gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. Tyto dva slepené góly ale Jaroměř nepoložily, do konce třetiny nás dostala několikrát pod tlak, ovšem bez gólového efektu. Výstroj „Pejska“ Nováka se tak zase jednou dala ždímat.
Další gól padl opět úvodem třetiny a byl speciální: premiérový ligový zářez si za A tým připsal junior Štěpnička (blahopřejeme a máme radost). Ve třetí části už domácím  – při jejich fyzicky náročném herním stylu – ubývaly síly. Osobka už nebyla tak těsná a skóre utěšeně narůstalo. Po zastřelování v předchozích třetinách sešteloval mířidla Merhout a dvakrát rozvlnil síť za Fléglem, pak Sluka z dálky. Když pak Novotný nedovoleně zastavil Vágnera, aktivně se deroucího k jaroměřské kleci, byl z toho nájezd. Spolehlivě jej proměnil Kovářík a podepsal tak účet sobotního utkání. Nic už nezměnila ani přesilovka po vyloučení domácího Novotného.

TJ Sokol Jaroměř – T.B.C. Králův Dvůr 2:8 (2:1, 0:2, 0:5)
branky (asistence) T.B.C.: 14:46 Marek Sluka (Michal Kubert), 21:43 Michal Kubert (Tomáš Pokorný), 22:14 Karel Horký (Michal Kubert), 42:18 Martin Štěpnička (Jakub Votava), 45:14 Roman Merhout, 47:14 Roman Merhout (Jan Petrmichl), 52:32 Marek Sluka (Roman Merhout), 53:15 Patrik Kovářík
střely: 22:24 (7:7, 10:7, 5:10)
vyloučení: 2:1