V POHÁRU PŘITUHUJE

Utkání 4. kola Poháru České pojišťovny se už od začátku rozjelo svižně. Naděje na změnu skóre přišla po dvou minutách, kdy byl vyloučen Měkota za sekání do aktivně pronikajícího Syrovátka. Domácí však tlaku odolali. Náladu jsme si spravili krátce poté, kdy Merhout ze své parkety na levém krídle přesně trefil Kováříkovu nahrávku. Turnov ale během šesti minut otočil skóre, když se téměř identickými ranami z dálky prosadili Seidl a Palatínus. První jmenovaný pak byl necelé tři minuty před sirénou vyloučen za sekání do T. Pokorného a ukončil tak desetiminutovku, v níž byli domácí aktivnější. A znovu gól nepadl v přesilovce, nýbrž až po ní, pět sekund před pauzou z hole J. Pokorného.
Ve druhém dějství se hra ještě vice přiostřila. Její úvod vyšel lépe T.B.C., který poslal do vedení dalekonosnou střelou Duchek. Vylučovalo se i na naší starně – T. Pokorný za sekání. Ani tentokrát se skóre v početní nerovnováze nezměnilo, nicméně 7 sekund po návratu „Kópy“ na plac vyrovnal Palatínus. Přetahovaná pokračovala. Križko zachytil rozehrávku domácích a vrátil svému týmu vedení. Minutu před koncem třetiny ale Matěcha našel skulinu mezi Novákem a tyčí – a tak se šlo i podruhé do šaten za nerozhodného stavu.
Bratři Pokorní poslali v polovině třetí části T.B.C. zase do těsného náskoku, když Tomáš před domácím gólmanem Horáčkem šikovně tečoval střelu Jardy. Když pak zvýšil Kovářík, chtělo se použít obvyklou frázi, že pojistil náskok. Domácí ale byli proti; Vitásek překvapil všechny, když jeho „oblouček“ zapadl za Nováka. Následoval velký tlak domácích, umocněný odvoláním gólmana. Těsné vítězství jsme však už uhájili.
A tak jsme po dvou ligových výhrách v minulé sezóně porazili Turnov i potřetí – a zase rozdílem jediného gólu.
TJ Turnov -T.B.C. Králův Dvůr 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
branky (asistence) T.B.C.: 06:11 Roman Merhout (Patrik Kovářík), 19:55 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 27:43 Petr Duchek (Martin Halberštát), 35:08 Radek Križko, 51:48 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný), 53:31 Patrik Kovářík (Radek Križko)
střely: 35:28 (7:11, 14:8, 14:9)
vyloučení: 2:1