V POLOVINĚ ZÁKLADNÍ ČÁSTI POUHÝ BOD ZA LÍDREM

V polovině základní části ustupuje králodvorský T.B.C. o jediný bod vedoucímu Chomutovu v tabulce západní větve Národní florbalové ligy. Přispěl k tomu i dobře zvládnutý domácí zápas proti jabloneckému FbK. Dobře se prezentovaly druhá a třetí formace, které tentokrát převzaly štafetu produktivity od první pětky.
Vzájemné oťukávání ukončila jablonecká přesilovka po vyloučení Svobody. Hosté ji po zdařilé kombinaci na konci páté minuty využili. Už za 33 vteřin vyrovnal bombou z levého křídla Merhout po lahůdkové přihrávce Petrmichla a první třetina tak skončila smírně.
Druhá část začala parádně, když se už po půlminutě trefil T. Pokorný. Jenže hosté stejně rychle kontrovali – Jarolímek se prosadil dalekonosnou střelou. A šli do vedení po další přesilovce, když pykal na trestné židličce Šebor. Naopak vyloučení jabloneckého Litochleba zůstalo nepotrestáno. Až v polovině třetiny dvojice Petrmichl – Merhout předvedla „remake“ své kombinace z prvního dějství a do šaten šla mužstva znovu za smírného stavu. Zásluhu na tom má i gólman Sunkovský.
Rozhodla až poslední třetina. Domácí poslal do vedení Votava v načaté třetí minutě, po dalších třech minutách zvýšil svou premiérovou trefou Dvořák. No a po stejném intervalu přidal na rozdílu skóre Šebor. Když byl poté v úniku faulován T. Pokorný, mohl Merhout z nařízeného nájezdu dovršit hattrick – ale jablonecký gólman Švec byl proti. Následnou přesilovku jsme tentokrát využili – podruhé se prosadil Dvořák. V polovině třetího dějství tak byl rozdíl skóre už čtyřgólový. Pak jsme trochu cítili hořkost při vyloučení Sluky – až těsně po jejím vypršení snížil nejproduktivnější hráč ligy Sekyra a těsně před koncem utkání další trefou završil hattrick a dal skóre konečnou podobu.
T.B.C. Králův Dvůr – 1. FbK Jablonec n.N. A 7:5 (1:1, 2:2, 4:2)
branky (asistence) T.B.C.: 15:21 Roman Merhout (Jan Petrmichl), 20:31 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 28:22 Roman Merhout (Jan Petrmichl), 42:07 Jakub Votava (Patrik Kovářík), 45:07 Pavel Dvořák (Marek Vágner), 48:04 Filip Šebor (Patrik Kovářík), 49:53 Pavel Dvořák (Marek Sluka)
střely: 35:31 (10:9, 14:14, 11:8)
vyloučení: 3:2