V PŘESTŘELCE JSME ZTRATILI JEDEN BOD

Na poslední domácí zápas letošního roku se přišlo podívat sedm tuctů diváků a hráči obou týmů jim předvedli napínavé představení. Trenér Milan Karšňák zamíchal sestavou, do níž zabudoval novou akvizici ze Sparty – Petra Duchka. V zahajovací formaci byli Kubert, Hušák – Merhout, Horký, Petrmichl, po nich Halberštát, Sluka – Križko, Duchek, Vágner a Kovářík, Šebor – T. Pokorný, Dvořák, J. Pokorný. V záloze byli Svoboda, Votava a Štěpnička.
Po dvou třetinách by ale málokdo tipoval složitější zápletku. Dvěma slepenými góly na přelomu páté a šesté minuty šli domácí do vedení. Plzeň korigovala v polovině třetiny. Skóre se neměnilo ani v přesilovce poté, co Houdek fauloval Petrmichla. To na začátku druhého dějství už byla přesilovka úspěšná, pro faul téhož Houdka si došel Hušák. Když v polovině třetiny přinesla souhra bratří Pokorných čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Aktivita T.B.C. přinesla další prohřešek hostí – po faulu Calty na Vágnera nařídili sudí nájezd. Plzeňský gólman Ščurko ale zmařil šanci Duchka na premiérový zářez v novém dresu. Ani následnou přesilovku jsme nevyužili, přesto v kabině panovala o přestávce dobrá nálada.
Jenže po dvou minutách třetí části činil rozdíl ve skóre už jen jediný gól! A za dalších pět minut bylo vyrovnáno. To byla slušná sprcha. Kouč Karšňák stáhl sestavu na dvě kombinované formace. Slovo si vzalo duo Vágner-Horký a v polovině třetiny dvougólovou dávkou vrátilo domácím náskok. Pak plzeňský Vopelák krosčekoval Sluku a sudí signalizoval  trest. Našemu gólmanovi Novákovi se to zdálo málo a ještě šel hříšníkovi vynadat. Rozhodčí hned dali najevo, že za hrubost se vylučuje, i když je jen verbální. Hra 4 na 4 lépe vyšla hostům, kteří snížili. Za dvě minuty vyrovnali a za dalších 27 vteřin šli poprvé v zápase do vedení. Petr Duchek si nakonec přece jen připsal premiérové body v novém působišti, když přihrál svému někdejšímu trenérovi a staronovému spoluhráči Križkovi jak na vyrovnávací gól, tak na vítěznou trefu v prodloužení.
T.B.C. Králův Dvůr – FBC Plzeň 8:7 pp (2:1, 2:0, 3:6, 1:0)
branky (asistence)T.B.C.: 04:50 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný), 05:02 Michal Kubert (Pavel Hušák), 20:52 Marek Sluka (Radek Križko), 29:10 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 49:22 Karel Horký (Marek Vágner), 51:13 Karel Horký (Marek Vágner), 55:53 Radek Križko (Petr Duchek), 60:53 Radek Križko (Petr Duchek)
střely: 29:28 (13:6, 5:7, 10:15, 1:0)
vyloučení: 2:4
využití: 1:0
diváků: 84

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále