LUCERN Králův Dvůr

V PŘESTŘELCE JSME ZTRATILI JEDEN BOD

Na poslední domácí zápas letošního roku se přišlo podívat sedm tuctů diváků a hráči obou týmů jim předvedli napínavé představení. Trenér Milan Karšňák zamíchal sestavou, do níž zabudoval novou akvizici ze Sparty – Petra Duchka. V zahajovací formaci byli Kubert, Hušák – Merhout, Horký, Petrmichl, po nich Halberštát, Sluka – Križko, Duchek, Vágner a Kovářík, Šebor – T. Pokorný, Dvořák, J. Pokorný. V záloze byli Svoboda, Votava a Štěpnička.
Po dvou třetinách by ale málokdo tipoval složitější zápletku. Dvěma slepenými góly na přelomu páté a šesté minuty šli domácí do vedení. Plzeň korigovala v polovině třetiny. Skóre se neměnilo ani v přesilovce poté, co Houdek fauloval Petrmichla. To na začátku druhého dějství už byla přesilovka úspěšná, pro faul téhož Houdka si došel Hušák. Když v polovině třetiny přinesla souhra bratří Pokorných čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Aktivita T.B.C. přinesla další prohřešek hostí – po faulu Calty na Vágnera nařídili sudí nájezd. Plzeňský gólman Ščurko ale zmařil šanci Duchka na premiérový zářez v novém dresu. Ani následnou přesilovku jsme nevyužili, přesto v kabině panovala o přestávce dobrá nálada.
Jenže po dvou minutách třetí části činil rozdíl ve skóre už jen jediný gól! A za dalších pět minut bylo vyrovnáno. To byla slušná sprcha. Kouč Karšňák stáhl sestavu na dvě kombinované formace. Slovo si vzalo duo Vágner-Horký a v polovině třetiny dvougólovou dávkou vrátilo domácím náskok. Pak plzeňský Vopelák krosčekoval Sluku a sudí signalizoval  trest. Našemu gólmanovi Novákovi se to zdálo málo a ještě šel hříšníkovi vynadat. Rozhodčí hned dali najevo, že za hrubost se vylučuje, i když je jen verbální. Hra 4 na 4 lépe vyšla hostům, kteří snížili. Za dvě minuty vyrovnali a za dalších 27 vteřin šli poprvé v zápase do vedení. Petr Duchek si nakonec přece jen připsal premiérové body v novém působišti, když přihrál svému někdejšímu trenérovi a staronovému spoluhráči Križkovi jak na vyrovnávací gól, tak na vítěznou trefu v prodloužení.
T.B.C. Králův Dvůr – FBC Plzeň 8:7 pp (2:1, 2:0, 3:6, 1:0)
branky (asistence)T.B.C.: 04:50 Tomáš Pokorný (Jaroslav Pokorný), 05:02 Michal Kubert (Pavel Hušák), 20:52 Marek Sluka (Radek Križko), 29:10 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 49:22 Karel Horký (Marek Vágner), 51:13 Karel Horký (Marek Vágner), 55:53 Radek Križko (Petr Duchek), 60:53 Radek Križko (Petr Duchek)
střely: 29:28 (13:6, 5:7, 10:15, 1:0)
vyloučení: 2:4
využití: 1:0
diváků: 84

15.01.2019

Podpořte těžce zraněného Radka Zelinku

Náš oddíl pořádá dobročinnou sbírku na podporu kadaňského hráče Radka Zelinky, který utrpěl vážná zranění při nočním incidentu na začátku…

14.01.2019

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou…