V sobotu naděloval Santa Claus i soupeř

Celá sobota byla v králodvorské sportovní hale ve znamení florbalu. Dopoledne patřilo dětem, které si mohly vyzkoušet, o čem že ten florbal vlastně je. Odpoledne následoval zápas 14. kola národní ligy. Při nástupu mužstev překvapil slušně zaplněnou halu příjezd sobího spřežení se samotným Santa Clausem, který fanouškům naděloval florbalové dárky.

Pak se ale k nadílce připojili i pražští Wizards. Vyhráli rozdílem třídy, přestože „na pohled“ byli florbalovější domácí. Jejich aktivita ale byla jalová, naopak hostům „tam spadlo“ vše, do čeho plácli. Až za stavu 0:5 snížil v poslední minutě druhé třetiny Zouzal. Předtím domácí pohrdli přesilovkou. Naopak se prosadili v oslabení, když na začátku třetí části pykal za sekání Kovářík. Dvořák ovšem jen snižoval na 2:7. Rozdíl pěti gólů (konečné skóre 3:8) zůstal i po závěrečné siréně, když v posledních minutách při power play domácích nejprve snížil Olšiak, pak ale do prázdné klece pečetil nejproduktivnější z hostů Šrámek.
Slavnostní ráz vánočního utkání ale i přes prohru pokračoval. Klubovými dresy byli dekorování „dvorní“ fotograf Pavel Paluska, autor florbalové hymny Vojtěch Hubinger, jakož i Lukáš Černík, majitel firmy Lucern, hlavního klubového sponzora. Pak byl obdarován spolek Zvonek, jemuž florbalisté přispívají stokorunou za každý vstřelený gól. Stejnou sumu, jakou celkem nasbírali hráči, věnovala Zvonku i firma Lucern a také město Králův Dvůr.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Wizards DDM Praha 10 3:8 (0:3, 1:2, 2:3)
Branky T.B.C.: 40. Marek Zouzal, 0. Pavel Dvořák, 56. Jan Olšiak
vyloučení: 1:2, využití: 0:0

Autor: Petr Šikola