VE ČTVRTFINÁLE VYROVNÁNO

V sobotu měl florbal velkou konkurenci v podobě králodvorského hasičského plesu. Přesto do haly zavítala zase stovka fanoušků. A byli spokojenější než v pátek. Jaroměř zahrála opět solidně, a tak jde vítězství jednoznačně na vrub odpovědné hry T.B.C. Už na začátku třetí minuty poslal svůj tým do vedení J. Pokorný, když se v závaru před jaroměřským gólmanem Fléglem neukvapil a klidně si našel volný prostor nad ním. Byla to ale jediná trefa domácích v první třetině. Jaroměř nevyužila přesilovku při vyloučení Sluky za sekání.
Rozhodčí dobře hlídali nedovolené činnosti po přerušení hry, v nichž si libují někteří jaroměřští. Před koncem první třetiny tak byl vyloučen Hrobský za zdržování hry, když si po hvizdu sudího neodpustil střelu na Sunkovského. Početní výhodu jsme ale nevyužili a vzápětí litovali, když v čase 22.22 vyrovnal Novotný. Další přesilovkou už jsme ale nepohrdli. Bednář fauloval Kováříka a ten se pak odvděčil nahrávkou na Šeborův gól. Zanedlouho se ale šel sám podívat, jak to vypadá na trestné židli po faulu na Hrobského. Tohle vyloučení zůstalo bez následků, stejně jako předtím jaroměřského Školy. Čtyři minuty před přestávkou přidal třetí gól T.B.C. Petrmichl.
Když se do poloviny třetí části trefil Horký a „narozeninovým“ gólem Halberštát, zdálo se být vše jasné. Situaci ale ještě zdramatizoval dvěma trefami jaroměřský Kotrč. Závěrečná power play hostí už nic nezměnila.
Vítězství bylo týmovou prací, přesto byl za nejlepšího hráče T.B.C. určen junior Štěpnička – zápas poctivě „odmakal“. Za hosty již zmíněný Kotrč, hráč se smyslem pro zápletku.
T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Jaroměř 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
branky (asistence) T.B.C.: 02:05 Jaroslav Pokorný (Pavel Dvořák), 26:21 Filip Šebor (Patrik Kovářík), 35:58 Jan Petrmichl (Michal Kubert), 45:49 Karel Horký (Marek Sluka), 49:38 Martin Halberštát (Petr Duchek)
střely: 31:26 (9:8, 12:6, 10:12)
vyloučení: 2:3