VEDENÍ V BARÁŽI

Spartak Pelhřimov – T.B.C. Králův Dvůr 5:9 (1:3, 3:4, 1:2)
branky (asistence) T.B.C.: 01:56 Nathan Kračunov (Radek Križko), 11:12 Nathan Kračunov (Karel Horký), 12:58 Tomáš Pokorný (Marek Sluka), 23:29 Michal Kubert, 25:48 Marek Sluka, 26:29 Marek Sluka (Michal Kubert), 31:30 Radek Križko (Michal Kubert), 54:33 Michal Kubert (Petr Duchek), 59:47 Radek Križko (Michal Kubert)
vyloučení: 2:0
využití: 0:2
diváků: 112
zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 27 – Tomáš Novák 13
střely: 18:36
Školní tělocvična v Pelhřimově patří mezi ty skromnější florbalové stánky a její tribuna rozhodně neslibuje lámání diváckých rekordů. I tak tam v sobotu 16. dubna byla solidní sportovní kulisa, k níž přispěli i králodvorští fanoušci, kteří doprovodili svůj tým.
T.B.C. soupeře vysoko přestřílel. Navíc hrál disciplinovaně, bez vyloučení. Naopak s chutí využil obě přesilovky, které mu Spartak nabídl. To už ale bylo za rozhodnutého stavu. Nejprve Králodvorští odskočili do třígólového náskoku, který ale domácí v poslední minutě první třetiny a na začátku druhého dějství stáhli na nejtěsnější rozdíl. Pak T.B.C. dosáhl až na pětigólový rozdíl.
Spartak to nevzdal, do konce třetiny dvěma trefami korigoval a v polovině třetí části snižil na rozdíl dvou branek. Závěr zápasu si však hosté pohlídali.
Statistiky si s pěti body (2+3) vylepšil Kubert, nejlepším hráčem utkání byl za T.B.C. vyhlášen Sluka (2+1). Vítězství však slavil především týmový přístup. Trenér Michálek nicméně potlačuje předčasnou euforii: „Pelhřimovští náš současný tým herně neznali a možná i podcenili. Další zápasy ještě budou těžké.“