Velká bojovnost slavila úspěch. Béčko dvakrát úspěšné!

B-tým v sobotu navštívil halu v Čakovicích, aby zde sehrál další dvě utkání nejvyšší regionální soutěže. Z různých důvodů se jich nemohlo zúčastnit hned několik hráčů z původní sestavy, a tak sestava na papíře nevypadala zrovna nejsilnější. Mezi zúčastněnými hráči se ale utvořila tak skvělá parta, že mužské béčko dokázalo nejprve po nájezdech porazit pražské Vosy a následně za tři body porazit Hlásnou.

Archivní foto

Před zápasy jsme neměli příliš velké ambice, naopak převládaly obavy z proher, a to možná i těch vysokých. V zájmu zvýšení počtu hráčů v poli se náhradní gólman Kameš chopil florbalky a šel do pole.

První utkání jsme tedy hráli v devíti lidech v poli čili na tři obránce a šest útočníků a samozřejmě gólman Hirschbrich. Hned ve druhé minutě utkání se ale začaly naplňovat naše obavy, skrytou střelu z postu obránce nedokázal nikdo zastavit, a tak doplavala až do naší brány. V minutě šesté šlo navíc T.B.C. do tří, když byl vyloučen nejprve Jan Podhorník, posila z berounského Edenu, a o třicet vteřin později ještě František Veselý za hru rukou. Žlutomodří ale toto dvojnásobné oslabení přečkali a sami dostali výhodu klasické přesilové hry. Tu ihned po čtyřech vteřinách využil po střele Veselého ze standardní situace Lukáš Jirásek, jenž dorazil odražený míček do brány – 1:1. O tři minuty později přinesla Lucernu znovu úspěch střela Veselého. Ten zamířil brankáři Vos nad nohu, ten ji neviděl, a tak ji nemohl zneškodnit – 2:1. Skvělý obrat ve skóre v první periodě dokonal necelou minutu před sirénou Martin Kameš, jenž využil trestné střílení parádním blafákem, kdy si protáhl míček na florbalce mezi nohama a zakončením k tyči překonal brankáře Pražanů – 3:1.

To byl ale na dlouhou dobu poslední zásah Králova Dvora. Minutu a půl po začátku druhé patnáctiminutovky korigoval skóre na 3:2 Richard Iltis. V dalším průběhu utkání se střídaly akce na obou stranách hřiště, po střele Patrika Vavrušky dokonce za gólmanem Vos zvonila tyč, avšak skóre se nezměnilo.

Branka padla až v šesté minutě třetí třetiny, kdy se trefil Koubík a srovnal tak stav utkání na 3:3. Oba týmy měly do konce základní hrací doby velké šance na rozhodnutí zápasu, ale zastavila je buď nepřesná koncovka nebo dobrý zákrok brankáře. Především Norbert Hirschbrich v brankovišti T.B.C. předváděl zákroky, kterými držel svůj tým ve hře, alespoň o bod. Navíc naše obrana fungovala velice dobře, velkou pochvalu si zaslouží Denys Polyanskyj, který v celém utkání neudělal snad jedinou chybu.

Za nerozhodného stavu přišli na řadu samostatné nájezdy. Nejprve Hirschbrich nestačil na střelce Vos, avšak to byl poslední nájezd který skončil v brance T.B.C. Skóre v zápětí srovnal Martin Kameš. Další hráči ve svých nájezdech úspěšní nebyli, a tak přišla na řadu náhlá smrt. Hráč Pražanů si na Hirschbricha nepřišel, za to nájezdník dne Martin Kameš opět skóroval a T.B.C. tak získalo dva body za výhru po samostatných nájezdech.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr B – FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:3 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1)
branky T.B.C.: 10:09 Lukáš Jirásek (František Veselý), 13:07 František Veselý, 14:05 Martin Kameš, rozhodující nájezd Martin Kameš
vyloučení: 2:3, využití: 1:0

Na druhé utkání nám měla přijet posila do útoku, nejzkušenější hráč sobotní sestavy, Jan Kudela. Byla varianta, zda vystřídat brankáře a hrát znovu s devíti ozbrojenými hráči v poli nebo znovu strčit brankáře do pole a hrát na plné dvě formace. Demokratickou dohodou jsme nakonec zvolili druhou variantu. A tak se Kudela zařadil do první formace vedle bratří Kamešů. Do obrany se z útoku naopak posunul Tomáš Knejp, kterému to v zadních řadách sedělo daleko více než v útoku a předváděl skvělý výkon. Za zmínku stojí i výborná práce druhého centra Jana Podhorníka, který vedl útok, ve kterém byl i junior Pavel Paulát a vedoucí C-týmu Lukáš Jirásek.

Začátek zápasu T.B.C. vyšel, a to parádně. Již v čase 3:04 po přihrávce Veselého skóroval střelou z první Martin Kameš. O osmatřicet sekund později se poprvé za B-tým prosadil mladý Pavel Paulát – 2:0. Králův Dvůr vrátil zpátky na zem Kaleta, jenž potrestal chybnou rozehrávku Lucernu. V první třetině ještě T.B.C. dostalo možnost třiceti vteřin přesilové hry pěti proti třem, avšak využít ji nedokázalo.

Hned v první minutě druhé periody se po křížné přihrávce Martina Kameše prosadil Lukáš Jirásek. Soupeř se, ale znovu dotáhl na rozdíl jediné branky v čase 20:46. Do konce druhé patnáctiminutovky ale ještě padla jedna branka na každé straně. Nejprve po přihrávce Dominika Kameše skóroval jeho bratr Martin. Poté ale znovu Hlásná korigovala výsledek na 3:4 z jejího pohledu.

Třetí část tak měla nabídnout rozuzlení utkání. Ve třicáté sedmé minutě dovršil hattrick Martin Kameš, bylo to po přihrávce Patrika Vavrušky. Ten si k této asistenci připsal i branku, když o šest minut později přesně zamířil a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 6:3. Jednu minutu a čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby ještě vystrašil žlutomodrou střídačku gólem Sejk, avšak poslední slovo mělo T.B.C. Necelou půl minutu před posledním hvizdem rozhodčích, předvedl parádní nahrávku zpoza brány František Veselý, Martin Kameš jí nepohrdl a upravil tak na konečných 7:4 pro béčko Králova Dvora.

Přes nepříliš optimistické prognózy tak B-tým přivezl z Čakovic dvě vítězství a pět bodů. Tým ukázal, že i když není až tak silný po individuální stránce, tak jako parta kamarádů dokáže vybojovat velké bitvy.

Hlásná – DDM Praha 10 B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr B 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
branky T.B.C.: 03:04 Martin Kameš (František Veselý), 03:42 Pavel Paulát (Denys Polyanskyj), 15:58 Lukáš Jirásek (Martin Kameš), 26:41 Martin Kameš (Dominik Kameš), 36:07 Martin Kameš (Patrik Vavruška), 42:29 Patrik Vavruška (Jan Kudela), 44:34 Martin Kameš (František Veselý)
vyloučení: 2:0, využití: 0:0

Komentář vedoucího týmu Dominika Kameše: „Paráda! Ačkoliv nám chyběli klíčový hráči jako bratři Pokorní, Michal Kubert, Tomáš Vlček nebo Patrik Svoboda, tak jsme dokázali, že tvrdou prací můžeme dojít až k úspěchu. Všem hráčům patří velký díky, za to, jakou skvělou partou jsme byli a jak jsme dřeli. Tohle je ten důvod, proč hrajeme florbal.“