Králův Dvůr

O víkendu se příliš nezadařilo

Hned šest družstev T.B.C. se zapojilo do víkendových bojů. Obecně se však příliš nedařilo. Z „dospěláckých“ družstev dokázalo bodovat pouze Béčko a v mládežnických kategoriích se nejvíce zadařilo Mladším žákům Blue.


Muži B

T.B.C. – Kings Praha 12:5 (3:2, 3:1, 6:2)

Branky T.B.C.: 09:06 Michal Kubert (Tomáš Vlček), 12:34 Tomáš Vlček, 14:09 Patrik Svoboda (Jiří Kulhavý), 16:59 Martin Kameš (David Malý), 20:17 Jakub Votava, 24:21 Martin Kameš (Jan Kudela), 30:13 Jan Kudela (Martin Kameš), 32:42 Martin Kameš, 36:44 Michal Kubert (Jakub Votava), 37:49 David Malý (Patrik Vavruška), 38:09 Jan Tuzar (vlastní branka), 39:49 Jan Kudela

IBK Kubánský Klan – T.B.C. 14:5 (3:4, 5:0, 6:1)

Branky T.B.C.: 02:19 Patrik Svoboda (Jakub Votava), 03:49 Tomáš Vlček, 11:33 Tomáš Vlček (Jakub Votava), 11:49 Patrik Svoboda (Michal Kubert), 34:29 Martin Kameš (Patrik Vavruška)

Komentář vedoucího Dominika Kameše: „První zápas jsme se po nepovedeném začátku utkání dokázali dostat zpět do hry a v druhé polovině utkání Kingy již nepustit do kontaktu. Druhé utkání s Kubánci se těžce nepovedlo. Špatná koncentrace na utkání, velké množství ztrát a netýmovost, znamenala tento debakl. Do posledního turnaje je třeba hodně změnit přístup a respekt, jak k zápasu, soupeři, tak především ke svým vlastním spoluhráčům.“


Muži C

T.B.C. – FbC Red Dragons Hořovice B 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky T.B.C.: 00:14 Ladislav Griga (Karel Němec)

T.B.C. – FK Spartak Praha 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky T.B.C.: 01:10 Tomáš Balej (Pavel Dvořák), 04:12 Ladislav Griga (Petr Kasal), 26:16 Karel Němec (Pavel Dvořák)

Komentář kapitána Petra Kasala: „Dva dost podobné zápasy, s podobným průběhem. Po slibném začátku, kdy jsme se v obou utkáních dostali do vedení, jsme ani jednou nedokázali soupeře „zlomit“ a přidat další góly, které by utkání rozhodly. Byť jsme ani v jednom zápase nebyli horším týmem, tak proti Red Dragons jsme všechno pálili do gólmana (což vzhledem k jeho fyzickým parametrům nebyl až takový problém) a v tom druhém, tentokrát proti Spartaku Praha, to bylo podobné.
Když se pak většina týmu soustředí spíš na výkon rozhodčích a né na hru, tak se pak vyhrát nedá.
Soupeři k poražení byli, však jsou na tom v tabulce podobně jako my, ale včera prostě nebyl ten den, kdyby se dalo něco uhrát.“


Ženy

Ženské družstvo si po minulém šestibodovém tažení brousily zuby na další bodový zářez, ten ovšem nepřišel. V prvním zápase se Spartou holky doplatily na neproměňování šancí a ve druhém utkání se naplno projevila síla soupeřek z Vinohrad. Ženy tak skončily sezónu, a to na posledním místě tabulky, čili je čeká sestup do nižší soutěže. Do této vyšší ligy postoupily loni a určitě to pro ně byla letos velká zkušenost.

T.B.C. – ACEMA Sparta Praha 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky T.B.C.: 05:30 Veronika Prokopová (Kristýna Smetanová)

TJ Sokol Královské Vinohrady B – T.B.C. 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)

Branky T.B.C.: 39:25 Aneta Počtová


Dorost

DDM Horní Počernice ORKA – T.B.C. 8:2 (0:1, 3:1, 5:0)

Branky T.B.C.: 12:05 Martin Rajniš (Filip Kračmer), 28:24 Martin Rajniš (Filip Kračmer)

T.B.C. – Te7 Tatran Střešovice 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

Branky T.B.C.: 01:36 Tomáš Novák (Adam Lešuk), 13:35 Martin Eliáš (Pavel Paulát), 14:01 David Zeman (Tomáš Novák), 41:26 Pavel Paulát, 44:40 Jiří Dolejš (David Zeman)

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „V prvním zápase nás čekala Orka Horní Počernice, která má velice slušnou formu v závěru sezóny a nyní se vyhřívá na druhém místě tabulky. Do zápasu jsme šli soupeře potrápit a také získat nějaké ty body do tabulky. Začátek zápasu byl herně vyrovnaný a nový obranný systém fungoval dá se říci velice slušně. Po první třetině svítilo na tabuli skóre 1:0 pro naše barvy. Do poloviny zápasu jsme Orku drželi na uzdě a ta měla velké problémy se dostat do nějaké vyložené šance. Jenže vedení 1:0 ve florbale nic neznamená a soupeř v půlce zápasu vyrovnal. Od té chvíle bylo na place už pouze jedno mužstvo, a to z Počernic. Bohužel naše hra z úvodu se úplně rozpadla a Orka zaslouženě vyhrála 8:2….Zápas rozhodly naše fatální chyby, nedůraz, rychlost v přechodu s balónkem, nepřesné přihrávky, zakončení, střelba do prvního hráče před sebou. Naopak Orka byla lepší, v zakončení, daleko lepší v přechod do útoku, dobrá práce s florbalkou v rychlosti, přesné přihrávky atd.
Druhý zápas nás čekal Tatran Střešovice.
Po zápase s Orkou dostali kluci v Benešovské hale pořádnou domluvu od nás!!! Ve smyslu, že takto se prostě hrát nedá a už se konečně proberte z toho vašeho snu. Myslím, že pořádná domluva pomohla a kluci s Tatranem drželi krok. Nový herní obranný systém 2-2-1 který jsme v turnaji praktikovali i na Tatran fungoval dobře. Soupeř měl problém, jak ho překonat. Navíc nám konečně také začala fungovat útočná fáze. Rychlé vedení 3:0 nám dodalo klid na florbalkách, bylo vidět, že když se něco řekne a dodržuje se, tak to funguje. Tatran, ale přeci v zápase ještě zabojoval a pořádně zdramatizoval utkání, když dostal stav až na 3:2 jenže následně jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek a v závěru utkání jsme zaslouženou výhru, ještě pečetili do prázdné branky na 5:2
Myslím, že tento zápas by nás mohl herně nakopnout a v posledním turnaji urvat všech 6 bodů.“


Mladší žáci

ACEMA Sparta Praha BLUE – T.B.C. 5:4
T.B.C. – Prague Tigers White 2:2
Kanonýři Kladno střelci – T.B.C. 2:3

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Dnešní turnaj mladších žáků, který se odehrál na Kladně budu hodnotit velmi záporně a všechny tři zápasy, které jsme dnes odehráli shrnu do jednoho.
Poprvé v sezóně jsem vás kluci viděl takto mizerně hrát, takových zbytečných ztrát balónku uprostřed hřiště nebo u mantinelů jsem ještě neviděl. Být maximálně 5 vteřin na balónku a hned ho odevzdat soupeři? Opravdu strašidelné!!! Vrácení se hlemýždím tempem zpět do obrany, jako by se to útočníků vůbec netýkalo po ztrátě balónku. Nepochopitelné fatály v obraně a v přechodu do útočného pásma. Nesmyslné přihrávky do brankového prostoru, kde stál jen soupeř a hned vyrážel do brejkových situací, které jsme mu zadarmo vždy nabídli. Hra bez pohybu a nabízení se prostě nelze praktikovat ve florbale! Další věc, která mě neskutečně štvala, bylo tahání balónku a kličkovaná do hráče! Dnes to byla jedna velká marnost od vás všech. Chápu, že to někdy herně nejde, ale takto to odchodit a hrát bez zápalu boje a chuti to změnit se opravdu nedá. Dnes jsem ve vaší hře neviděl nic florbalového a jsem z toho našeho výkonu dosti smutný. Doufám, že to byla jenom výjimka a už se nic podobného nebude opakovat kluci.
Dnes po všech stránkách hra prostě katastrofa! Výsledkově to až tak nevypadá, ale v realitě ano. Výsledky Sparta Praha blue 5:4 prohra. Prague Tigers remíza 2:2 a o udržení se ve druhém koši s Kladnem šťastná výhra 3:2
Kluci, koukejte se z toho pořádně vyspat a zítra na tréninku pořádně zase na sobě zamakat!!!“


Mladší žáci Blue

FbK Olymp Praha Apollon – T.B.C. 3:3
T.B.C. – FbK Olymp Praha Poseidon 3:2
SK Dvojka Praha – T.B.C. 2:7

Komentář trenéra Dušana Tóta:Dnešní turnaj mlžů blue musím hodnotit velice pozitivně. Takto se ještě neodehrál žádný jejich turnaj v sezóně. Jejich předvedená hra plná bojovnosti, kombinací a držení taktiky byla opravdu úžasná. Mezi hráči už začala probíhat komunikace a začalo se o hře přemýšlet. Po jedné remíze a dvou výhrách odcházeli z turnaje neporaženi. Po dnešním předvedeném výkonu a herním projevu hráčů, trochu zamrzí, proč to nešlo od začátku sezóny. Dnešním výkonem na turnaji se prodloužila šňůra bez porážky na deset zápasů (9 výher a jedna remíza). Doufám, že nás nalosují na závěrečný turnaj sezóny do naší haly 28.4., který pořádá Rakovník.

Autor: Dominik Kameš

Podobné články

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále