Králův Dvůr

O víkendu nejvíce zazářilo naše ženské družstvo

Čtyři týmy zasáhly do zápasů o tomto víkendu. Nejvíce se dařilo ženám, které dokázaly ukořistit všech šest bodů do tabulky. Ani naši nejmladší se neztratili a na nájezdy ubojovali třetí místo na svém turnaji. Starší žáci dokázali skórovat jen dvakrát a junioři i přes zlepšující se výkony nepřivezli ani bod. Článek shrnující turnaj elévů a zápasy žen se nachází níže. Vypracoval ho Petr Kasal.

Elévové

T.B.C. – XPS Network Tatran Střešovice 2:5
Orka Čelákovice – T.B.C. 1:3
Sokol Rudná – T.B.C. 5:6 PN

Ženy

T.B.C. – FbK WILDCATS Praha 5:4 (0:0, 3:2, 2:2)

Branky T.B.C.: 16:55 Martina Kubrichtová (Aneta Počtová), 23:10 Veronika Prokopová, 25:53 Veronika Prokopová (Veronika Mikulášková), 37:04 Tereza Koucká (Veronika Růžičková), 44:44 Veronika Růžičková (Veronika Prokopová)

Kanonýři Kladno – T.B.C. 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky T.B.C.: 10:49 Anna Řimnáčová (Veronika Růžičková), 20:41 Veronika Prokopová, 24:18 Tereza Černovská (Martina Kubrichtová)

Komentář trenéra Davida Malého: „První zápas se nesl v tradičním duchu ranních zápasů. první třetina byla spíše taková probouzecí a oťukávací. Od druhé třetiny se začalo tempo zápasu zvyšovat a začaly padat i branky. T.B.C. druhou třetinu vyhrálo 3:2. Do poslední části naše hráčky vstupovaly s pokyny udržet minimálně stejné tempo jako ve druhé třetině. Bohužel se nevyvarovaly chyb, a tak byl stav v čase 43:42 4:4 a ve stejný čas si tým Wildcats vzal timeout. Trenéři T.B.C. zamíchali sestavou, a to přineslo ovoce, kdy 16 sekund před koncem hráčky T.B.C. ukázaly důraz v brankovišti a daly vedoucí a tím i vítězný gól.

Druhé utkání naše hráčky nezačaly vůbec dobře a prvních pět minut byl na hřišti pouze jeden tým, a to tým Kladna. Naše hráčky zachránila dvakrát tyč a skvěle chytající Simona Albertová. Během třetiny se hra začala vyrovnávat a v přesilové hře šlo T.B.C. do vedení. Před druhou třetinou dostaly holky pokyny, které dodržovaly a naprosto ovládly druhou třetinu, jak herně, tak gólově a vyhrály ji 2:0. Do poslední časti zápasu tak vstupovaly naše holky s luxusním vedením 3:0 a proto na ně trenéři apelovali, aby hrály stále stejně a vyvarovaly se zbytečných chyb, které by mohly soupeře nakopnout. Děvčata plnila, co měla a když se stala chyba napravila ji gólmanka. V čase 35:01 sice Kladno snížilo, kdy si slabší chvíli vybrala jinak skvěle chytající Simča. Zbytek třetiny žádné góly nepřinesl a tak T.B.C. zvítězilo 3:1. Hodnocení: První zápas, jak trefně podotkl po zápase trenér Luboš Prošek naše děvčata doslova utrpěla výhru. Nevyvarovala se množství chyb, které soupeř trestal. Druhý zápas byl naprostý opak prvního, děvčata plnila, co měla a po zásluze vyhrála i díky přečkání úvodního tlaku v první třetině.“

Junioři

Na Juniory čekaly dva týmy z horní poloviny tabulky a naši hráči neměli jednoduchý úkol. Utkání s Kobylisy rozhodla první třetina, ve které T.B.C. inkasovalo hned šestkrát. S Bučisem se ocitla šance na bodový zisk, avšak pražský soupeř své jednobrankové vedení udržel, a získal tak šest bodů.

Viking group TJ Kobylisy – T.B.C. 13:5 (6:0, 4:3, 3:2)

Branky T.B.C.: 18:30 Adam Lešuk, 19:56 Tomáš Balej (Robert Křikava), 21:51 Pavel Paulát (František Veselý), 36:50 Tomáš Balej (Martin Eliáš), 40:10 Pavel Paulát (František Veselý)

T.B.C. – FC Bučis Team 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Branky T.B.C.: 04:54 Pavel Paulát (Tomáš Balej), 16:40 Adam Lešuk (Matěj Herejt), 33:04 Robert Křikava (Pavel Paulát), 37:53 Martin Eliáš (Adam Lešuk)

Komentář trenéra Dušana Tóta: „Dnešní turnaj hodnotím velice kladně. Hrálo se a bojovalo po celý zápas. Osm lidí do pole sice nedokáže fyzicky soupeřit proti týmům na tři pětky, ale i tak to byl super výkon. V prvním zápase navíc odstoupil jeden z hráčů, pro obnovu zranění. Opravdu jsem viděl dnes z jejich strany krásný florbal, plný kombinací a bojovnosti. Druhý zápas nám utekl jen o kousek. Našemu výkonu se klaněl i soupeř. Opravdu to bylo super. Kluci drželi taktické pokyny do zápasů a bylo to někde vidět. Těším se na poslední turnaj s vámi a doufám, že se přidají i další hráči.“

Starší žáci

Starší žáci v pátém koši dokázali najít recept na překonání soupeřova gólmana pouze dvakrát, a tak jim patří na turnaji čtvrtá příčka.

T.B.C. – Kanonýři Kladno B 2:1
ACEMA Sparta Praha Barr – T.B.C. 4:0
FbK Olymp Praha Zeus – T.B.C. 5:0

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „První zápas s Kladnem byl co se týče herního pojetí z naší strany nejpovedenější. V utkání jsme dobře pracovali v obrané činnosti. Předvedený výkon, ve kterém nechyběla bojovnost a touha po vítězství se nám nakonec vyplatila. Těsná výhra 2:1 byla pro nás odměnou!!!
Druhý zápas nás čekala Sparta. Do zápasu jsme šli s dobrou náladou a chutí znovu uspět. Herně jsme Spartu tlačili a přehrávali. V první polovině jsme hráli opravdu dobře, drželi jsme se na balónku, předvedli několik krásných akcí a vypracovali spoustu vyložených šancí. Bohužel jsme neproměnili ani 100% gólové šance a první půle skončila bez branek. I začátek druhé poloviny nám vyšel lépe, ale ne, a ne to tam konečně spadnout. Bohužel platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Sparta nás 4 minuty před koncem potrestala, a to s námi pořádně otřáslo, najednou jsme u všech balónku byli druhý, prohrávali osobní souboje atd. Na nás bylo vidět, že tento gól byl v zápase zlomový a Sparta ještě v závěru přidala tři branky po našich zbytečných chybách a vyhrála nakonec 0:4 Často se stává, že lepší tým v zápase nevyhraje. Tento zápas na plné čáře rozhodly naše neproměněné šance a že jich bylo!
Třetí zápas nás čekal Olymp o 3 až 4 místo v turnaji. Samozřejmě nálada byla po prohře se Spartou psychicky hodně dole a výkon v zápase tomu také odpovídal. Chyběla nám šťáva a nasazení. Nic nám nešlo a bylo tam spousty negativních věcí, které do zápasu vůbec nepatří. Bohužel prohra 0:4 a zápas jednoznačně z naší strany odfláknutý a odchozený!!! Tento zápas bylo jedno velké trápení.
Musím také zmínit, že turnaj jsme odehráli v dost improvizované sestavě a v konečné fázi to bylo hodně znát. V první lajně chyběla souhra mezi Tobim a Michalem. V druhé lajně bylo znát že chyběl centr Štěpán a dost by nám určitě pomohl v obraně také Lišák. Závěrem chci poděkovat brankáři Petru Eiblovi za doplnění druhé lajny v poli.“

Autor: Dominik Kameš

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…