VÍTĚZNÁ SÉRIE ÁČKA POKRAČUJE

FBC 98 Chomutov – T.B.C. Králův Dvůr 6:7 (3:2, 3:4, 0:1)
branky (asistence) T.B.C.: 09:43 Marek Sluka (Patrik Kovářík), 17:47 Petr Duchek (Marek Sluka), 20:20 Roman Merhout (Jan Petrmichl), 24:44 Roman Merhout, 28:08 Radek Križko (Nathan Kračunov), 38:23 Petr Duchek (Roman Merhout), 47:05 Karel Horký (Jan Petrmichl)
Počet diváků: 93
Střely: 45:43
Vyloučení: 4:2 + Michal Kubert 10
Využití přesilovek: 0:1
Úvod zápasu připomínal souboj parní lokomotivy se závodní formulí. Než se náš parní stroj rozehřál na provozní teplotu, vedli chomutovští mladíci po šesti a půl minutách 2:0. A mohlo být i hůř – v polovině minuty osmé dostal Michal Kubert 2+2+10 minut za nedovolené vrážení a následný „small talk“ s rozhodčím. Jenže hned za 26 vteřin připravil svůj tým o výhodu domácí Chocholoušek, když sekal do T. Pokorného. Nařízený nájezd Križko neproměnil, při hře 4 na 4 ale v polovině třetiny snížil po Kováříkově asistenci Sluka. Ten pak přihrál Duchkovi na vyrovnávací gól. Lokomotiva se přece jen zahřála a rozjela. Když šel pykat za hru vysokou holí chomutovský Trávníček, leckdo pomýšlel na obrat skóre. Nestalo se, naopak 9 vteřin před sirénou utekl Fiala a v oslabení šikovně přeloboval Fibigera.
Přesilovku využil k vyrovnání až po přestávce Merhout, jemuž nabil Pertmichl. Po dvou minutách se trefil znvou a poslal T.B.C. poprvé do vedení. Pak se opět vylučovalo: na konci páté minuty náš Sluka a a o 27 vteřin později domácí Klíma byli potrestáni shodně za nedovolené vrážení. Stav skóre se měnil až ve druhé polovině prostřední třetiny, zato překotně. Padlo 5 branek – 2 do sítě chomutovského Vlčka, ale také tři do naší klece. Po dvou třetinách byl tedy stav nerozhodný 6:6.
Ve třetím dějství přibylo tvrdých střetů na úkor gólů. Utkání rozhodl vítěznou trefou Horký, když převzal míček od Petrmichla a bekhendovou zadovkou překvapil domácího gólmana. Snahu o chomutovských o zvrat přibrzdil Fiala, vyloučený za sekání do pronikajícího Križka 5 minut před koncem. Ani závěrečná power play už domácím nepomohla.
Nejlepším hráčem T.B.C. byl vyhlášen Roman Merhout. Pochvalu zaslouží m.j. také aktivní Tomáš Pokorný, který – ač zůstal tentokrát bez bodu – činil domácím potíže a z faulů na jeho osobu rezultovala dvě vyloučení soupeře.
Kanadské bodování zápasu:
1. Roman Merhout (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (2 + 1)
2. Ondřej Kopp (FbC 98 Chomutov) 3 (1 + 2)
3. Petr Duchek (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (2 + 0)
4. Marek Sluka (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (1 + 1)
5. Ondřej Bejček (FbC 98 Chomutov) 2 (1 + 1)
6. Vít Andrle (FbC 98 Chomutov) 2 (1 + 1)
7. Jan Petrmichl (T.B.C. Králův Dvůr) 2 (0 + 2)
8. Karel Horký (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
9. Lukáš Fiala (FbC 98 Chomutov) 1 (1 + 0)
10. Lukáš Mock (FbC 98 Chomutov) 1 (1 + 0)
11. Marek Chocholoušek (FbC 98 Chomutov) 1 (1 + 0)
12. Radek Križko (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (1 + 0)
13. Nathan Kračunov (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (0 + 1)
14. Patrik Kovářík (T.B.C. Králův Dvůr) 1 (0 + 1)
15. Tomáš Fiala (FbC 98 Chomutov) 1 (0 + 1)

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále