VÍTĚZNÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU

Neděle 16.1. byla prvním hracím dnem pro juniory v roce 2011. Rozpis jim jako soupeře přisoudil „Céčko“ Panthers, se kterými T.B.C. první zápas vyhrálo 7:1, a „Béčko“ Chodova, kterému měli naopak hráči Králováku co vracet.

T.B.C. Králův Dvůr – FbC Panthers C     2:1  (0:0,2:1,0:0)

Na rozdíl od prvního vzájemného měření se tento souboj vyvíjel, alespoň co se skóre týče, vyrovnaně. T.B.C. sice od první minuty mělo tlak a potvrzovalo roli favorita danou ať už fyzickou tak i věkovou převahou, ale brankově svou snahu vyjádřit v první třetině nedokázalo.

Skóre otevřel až v páté minutě Karmazín v podstatě nepovedenou střelou, která zapadla přímo za tyčku. Soupeř však dokázal z ojedinělého brejku v desáté minutě vyrovnat. Naštěstí hned za půl minuty trefil Votava míček ve velkém brankovišti a ten opět prapodivně zapadl za brankáře Panthers.

Poslední část se nesla ve stejném duchu. Králův Dvůr držel balónek, útočil, ale byl naprosto bezzubý. Hráči Panthers vyprodukovali maximálně tři neúspěšné rychlé protiakce a nevyužili ani přesilovku po vyloučení Tauše za hrubost a tak ani poslední dějství branku nepřineslo.

Branky a asistence : 17. Karmazín (Sýkora) a 23. Votava (Tauš)

Vyloučení : 34. Tauš – 2min (hrubost)

TJ JM Chodov Vosy B – T.B.C. Králův Dvůr     2:5  (1:2,1:2,0:1)

Vosy byly oproti prvnímu vzájemnému zápasu oslabeny o neúčast posil z „áčka“, což se na průběhu zápasu i projevilo. Vstup do utkání měly přesto lepší a v polovině první části se ujaly vedení. Hráčům T.B.C. naopak vyšla perfektně poslední minuta. Nejprve se po levé straně prosmýkl Just a jeho polovysokou nahrávku uklidil ze vzduchu do sítě Jaňour a v následujícím střídání vybojoval naopak u pravého mantinelu míček Tauš a svou akci dotáhl až k úspěšné střele z velkého brankoviště.

Tam kde skončila první třetina, ta druhá i začala. Ve druhé minutě přišel opět pár gólů v síti Chodova tentokrát za jedno střídáni první řady Králováku. O oba se postaral Tesárek a nechyběla tradiční oslava ala „tramvaj“. Chodovští do konce třetiny stačili snížit a další brance byl blízko jejich kapitán po velmi povedené freestylové akci, která, naštěstí pro Vránu ve svatyni T.B.C., šla mimo tři tyče.

V poslední části se hráči Králova Dvora už soustředili na defenzivu, přesto přidal pátý gól Votava a nemuselo zůstat jen u jednoho zásahu. I tak je výhra nad přímým konkurentem z tabulky cenná.

Branky a asistence : 12. Jaňour (Just), 12. Tauš, 14. a 14. Tesárek (Hrušovský, Jaňour) a 30. Votava

Sestava: Vrána – Hrušovský, Šnaidauf, Sýkora, Sojka – Tesárek, Jaňour, Just, Votava, Tauš, Karmazín

Plný bodový zisk z prvního turnaje nového roku rozhodně teší, hra, hlavně v prvním zápase, však moc kvalitní nebyla a největším problémem stále zůstává koncovka.