Králův Dvůr

Vítězství nad Náchodem režíroval osmibodový Sluka

K osmému kolu Národní ligy zavítal do králodvorské haly nováček soutěže z Náchoda, který ještě loni hrál 1. ligu. Utkání vypadalo na jednoznačnou cestu T.B.C. za vítězstvím, ve druhé třetině se ovšem hosté začali gólově dotahovat na svého soupeře, avšak ve třetí části hráči Lucernu jednoznačně rozhodli o své výhře 12:7. Osmibodový večer zažil nejlepší hráč zápasu Marek Sluka.

Utkání pro Králův Dvůr nezačalo zrovna dobře, již po necelé minutě hry vstřelil první gól zápasu náchodský Vlček. Na kraji šesté minuty se ovšem ukázaly kvality králodvorského Tomáše Vlčka, jehož rána procestovala až za záda hostujícího gólmana. Od tohoto gólu žlutomodří převzali nadvládu na hřišti, a především se otevřel bodový účet Marka Sluky. Marek zužitkoval dvě asistence Karla Hokého a především u druhé branky ukázal svou florbalovou genialitu, když míček napálil bekhendovou stranou čepele téměř z nulového úhlu do brány. Na 4:1 zvýšil ještě třináct sekund před koncem první části Patrik Svoboda svou typickou střelou od poloviny hřiště.

I v úvodu druhé třetiny bylo T.B.C. lepším celkem na hřišti, avšak jako první v této části skórovali náchodští florbalisté. Na zásah Vernera reagoval po skvělé práci Nového gólem Daniel Škoula. Ovšem hosté udeřili do pěti minut ještě dvakrát, a tak už bylo skóre pouze o gól. Dvoubrankové vedení vrátil týmu kapitán Karel Horký. Primátor se ale nevzdal a zásluhou Františka Donaje se šlo do šaten za stavu 6:5 pro domácí mužstvo.

Hostům se povedlo ihned v první minutě třetí periody srovnat stav utkání a začínalo se znovu od nuly. Nejzkušenější formace domácích ale znovu zaúřadovala a po pasu Sluky se dalším úspěšným střelcem večera stal Matěj Kodl. Ve čtyřicáté osmé minutě zkompletoval hattrick Marek Sluka, a když se po necelé minutě později přesnou střelou z výběhu prosadil junior Martin Eliáš, jenž vsítil svůj první gól v Národni lize, vypadalo to, že Králův Dvůr zasadil svému soupeři rozhodující úder. Desátý gól T.B.C. vsítil přesnou střelou tahem nejlepší kanonýr týmu Patrik Kovářík. Primátor ještě využil přesilovou hru zásluhou Světlíka, avšak Konečný ještě trefil prázdnou klec soupeře a své galapředstavení následně završil čtvrtým gólem a osmým bodem v zápase Marek Sluka. Skóre se tedy zastavilo až na stavu 12:7 a T.B.C. si tak připsalo další tři body do tabulky.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Florbal Primátor Náchod 12:7 (4:1, 2:4, 6:2)
branky T.B.C.:
6. Tomáš Vlček, 12. Marek Sluka, 14. Marek Sluka, 20. Patrik Svoboda, 29. Daniel Škoula, 35. Karel Horký, 44. Matěj Kodl, 48. Marek Sluka, 49. Martin Eliáš, 51. Patrik Kovářík, 58. David Konečný, 58. Marek Sluka

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále