Králův Dvůr

Vojta Hubinger: „Chci tam mít vždy vyjádření nějakých pocitů a nálad, popřípadě srdečních záležitostí, což v případě T.B.C. nebyl žádný problém.“

Většina příznivců a fanoušků T.B.C. Králův Dvůr už jistě zaregistrovala skutečnost, že se náš klub přidal mezi týmy, které mají vlastní hymnu. O tu se v míře největší postaral Vojta Hubinger, frontman skupiny Moped 56. V krátkém rozhovoru jsme se zeptali na pár zajímavostí.

Foto: Petr Kasal

Vojto, asi základní otázka, která by mohla zajímat i naše fanoušky je, proč zrovna Ty?

Na to je jednoduchá odpověď. Vždycky jsem měl ke Králováku kladný vztah a třeba v letech 1980 – 1990 jsem tady v ulici Nad Stadionem bydlel, byl jsem občan Králova Dvora a vždy se mi tady líbilo. A teď, když tady v klubu hraje i můj syn Vojta, tak už to nešlo jinak 🙂 .

Byla to Tvoje první spolupráce na takovémto projektu?

Byl to můj druhý autorský počin pro sportovní tým. Letos na jaře mě s podobnou prosbou oslovil předseda pardubického florbalového týmu. Tak jsem nezaváhal, protože už loni jsem s Pardubicemi spolupracoval na písničce Elvíra.

Kolik času vlastně zabere složení takové hymny a byl to spíš „porod“ nebo to „šlo samo“?

Jak kdy. Pro mě není záležitost složení písně jen sednout a psát, ale chci tam mít vždy vyjádření nějakých pocitů a nálad, popřípadě srdečních záležitostí, což v případě T.B.C. nebyl žádný problém, protože tam to srdce prostě je. Takže „Pod vlajkou slávy“ byla celkem snadná záležitost.

Kde a s kým jsi hymnu nahrával?

Hymnu jsme nahrávali v Uhřiněvsi ve studiu Petra Koláře s Ádou Vitáčkem, který mi nahrál bicí a pomohl s basovou linkou. Ve vokálech můžete slyšet hlas Petra Koláře a celé to zvukově zastřešil Petr Kuba. S výsledkem jsou všichni spokojeni.

Foto: Petr Kasal

Řekneš nám nějakou veselou příhodu z natáčení?

Vyloženě veselá příhoda z natáčení se žádná nepřihodila, ale celé natáčení provázela pohodová a spontánní atmosféra, takže sranda od začátku do konce 🙂 .

Kde a kdy můžeme vidět hymnu na živo?

V tuto chvíli jsme s koncertováním skončili, protože probíhá natáčení našeho nového CD s kapelou Moped 56. Ale na jeho křtu, který proběhne 12 .12 . 2018 v KD Plzeňka v Berouně ji jistě budete mít možnost slyšet v plné palbě. Tímto jste všichni zváni.

Díky za rozhovor a ať Ti to zpívá a hraje!

Autor: Petr Kasal

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…