LUCERN Králův Dvůr

Vojta Hubinger: „Chci tam mít vždy vyjádření nějakých pocitů a nálad, popřípadě srdečních záležitostí, což v případě T.B.C. nebyl žádný problém.“

Většina příznivců a fanoušků T.B.C. Králův Dvůr už jistě zaregistrovala skutečnost, že se náš klub přidal mezi týmy, které mají vlastní hymnu. O tu se v míře největší postaral Vojta Hubinger, frontman skupiny Moped 56. V krátkém rozhovoru jsme se zeptali na pár zajímavostí.

Foto: Petr Kasal

Vojto, asi základní otázka, která by mohla zajímat i naše fanoušky je, proč zrovna Ty?

Na to je jednoduchá odpověď. Vždycky jsem měl ke Králováku kladný vztah a třeba v letech 1980 – 1990 jsem tady v ulici Nad Stadionem bydlel, byl jsem občan Králova Dvora a vždy se mi tady líbilo. A teď, když tady v klubu hraje i můj syn Vojta, tak už to nešlo jinak 🙂 .

Byla to Tvoje první spolupráce na takovémto projektu?

Byl to můj druhý autorský počin pro sportovní tým. Letos na jaře mě s podobnou prosbou oslovil předseda pardubického florbalového týmu. Tak jsem nezaváhal, protože už loni jsem s Pardubicemi spolupracoval na písničce Elvíra.

Kolik času vlastně zabere složení takové hymny a byl to spíš „porod“ nebo to „šlo samo“?

Jak kdy. Pro mě není záležitost složení písně jen sednout a psát, ale chci tam mít vždy vyjádření nějakých pocitů a nálad, popřípadě srdečních záležitostí, což v případě T.B.C. nebyl žádný problém, protože tam to srdce prostě je. Takže „Pod vlajkou slávy“ byla celkem snadná záležitost.

Kde a s kým jsi hymnu nahrával?

Hymnu jsme nahrávali v Uhřiněvsi ve studiu Petra Koláře s Ádou Vitáčkem, který mi nahrál bicí a pomohl s basovou linkou. Ve vokálech můžete slyšet hlas Petra Koláře a celé to zvukově zastřešil Petr Kuba. S výsledkem jsou všichni spokojeni.

Foto: Petr Kasal

Řekneš nám nějakou veselou příhodu z natáčení?

Vyloženě veselá příhoda z natáčení se žádná nepřihodila, ale celé natáčení provázela pohodová a spontánní atmosféra, takže sranda od začátku do konce 🙂 .

Kde a kdy můžeme vidět hymnu na živo?

V tuto chvíli jsme s koncertováním skončili, protože probíhá natáčení našeho nového CD s kapelou Moped 56. Ale na jeho křtu, který proběhne 12 .12 . 2018 v KD Plzeňka v Berouně ji jistě budete mít možnost slyšet v plné palbě. Tímto jste všichni zváni.

Díky za rozhovor a ať Ti to zpívá a hraje!

Autor: Petr Kasal

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT