VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ NA DĚKANCE

V sobotu naše Áčko vybojovalo cenné dva body v hale na Děkance. Sebralo je nevyzpytatelnému týmu, plnému velkých florbalových jmen. Týmu, který „vyndal“ extraligové Pardubice z poháru, aby vzápětí prohrál v lize s papírově slabšími soupeři.
Zkušenost, technická a taktická vyspělost z Tago Mago vyzařovala zejména v první třetině, kdy jsme se několikrát octli „na kolotoči“ a pod gólmanem „Pejskem“ Novákem pořadatelé opakovaně vytírali louže potu. Počet střel 11:3 hovoří jasnou řečí. Jistě, i my jsme měli brejky, ale se stejným výsledkem jako domácí. Za bezgólový stav jsme tak byli vděčnější my.
Ve druhé části ale domácí polevili a naši srovnali mířidla. Po trefách Jaroslava a Tomáše Pokorných ve čtvrté a sedmé minutě jsme byli veselejší. Vyloučení Honzy Petrmichla pak využil Velechovský po nahrávce Hlavičkově. Na konci třetiny domácí špatně střídali a šli do oslabení.
To využil až po přestávce Marek Sluka. Tago Mago korigovalo z hole Velechovského – také v přesilovce po vyloučení „Patose“ Svobody. A trestalo se dál: domácí Brus dostal 2+2+10 za sekání a nesportovní chování. Jenže domácí skórují v oslabení a je vyrovnáno! Vedení svému týmu vrátil kapitán Križko. V polovině třetiny však opět vyrovnal Podhráský. Přestřelka pokračovala, domácí šli opakovaně do vedení. Remízu vystřelil až 4 vteřiny před koncem základní části v power-play Tomáš Pokorný.
Prodloužení nic nevyřešilo, rozhodnutí padlo až při nájezdech. Úspěšnější přitom byli gólmani. Až v páté sérii rozbil bank sobotní loterie celkem šestibodový (3+3) Križko. Byl vyhlášen hráčem utkání za T.B.C., za domácí Tadeáš Drahorád.
Kromě dvou bodů je cenné potvrzení psychické odolnosti A týmu, který zvládl nepříznivý vývoj utkání a dovedl je k vítězství.
TJ Sokol Mukařov – Tago Mago – T.B.C. Králův Dvůr 6:7 po nájezdech (0:0,1:2, 5:4, 0:0)
branky (asistence): 23:33 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka), 26:36 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 40:25 Marek Sluka (Radek Križko), 47:44 Radek Križko (Patrik Svoboda), 55:49 Radek Križko (Tomáš Pokorný), 59:56 Tomáš Pokorný (Radek Križko), rozhodující nájezd Radek Križko
počet střel: 27:18 (11:3, 7:7, 9:8)
vyloučení: 3 + Lukáš Brus 10:2; využití: 2:2; diváků: 37