LUCERN Králův Dvůr

VÝKON V LIZE ZAOSTAL ZA TÍM POHÁROVÝM

Naši borci měli za sebou dva dobře zvládnuté zápasy proti těžkým soupeřům v lize a v poháru. Leckdo tedy přistupoval k utkání proti Turnovu ze spodních pater tabulky se shovívavým úsměvem. Pohříchu byl takový přístup patrný nejen mezi natěšenými fanoušky, ale i mezi hráči.
Začátek byl slibný – parádní kombinace po ose Križko – Sluka dala domácím rychlé vedení. Faul na Votavu pak v přesilovce potrestal Petrmichl. Rychlý náskok nejspíš umocnil podcenění soupeře, který nás ale vzápětí (po 22 vteřinách) vyvedl z omylu. Po fatálu v rozehrávce před naší brankou snížil Matys. V polovině třetiny nás pak Turnovští přetlačili před brankou a bylo vyrovnáno. Když pak Hušák „od modré“ dokonale překvapil gólmana Horáčka, šli jsme do šatny s hubeným vedením.
Do druhé třetiny vyslali hosté do branky nového muže – Suchomela. Hned v úvodních minutách se sice zapotil, pak ale Matys rázně uťal naše – včera tak oblíbené – hrátky před vlastní brankou. No a v deváté minutě šli hosté poprvé do vedení, když realizovali rozehrávku rychleji, než jsme se stačili zformovat k obraně. Kubert naštěstí hned po čtvrtminutě vyrovnal svou patentovanou bombou od dělící čáry. Bratři Pokorní pak v polovině třetiny potěšili oko fajnšmekrů a pohlednou akcí vrátili vedení svému týmu. Oby celky přidaly ještě po jednom gólu, a tak skóre stále vykazovalo jen nejtěsnější rozdíl.
Úvodem třetího dějství jsme dohrávali přesilovku za faul na T. Pokorného v poslední minutě druhé třetiny – a nevyužili. Soupeř naopak vyloučení Horkého bez větších průtahů zúročil ve vyrovnání. Pak se zase jednou rozjel ke své typické spanilé jízdě „od branky k brance“ Sluka a opět jsme vedli. No a když zvýšil Kubert, zdálo se rozhodnuto. Tím spíše, že A. Palatínus zaplatil „vyteklé nervy“ vyloučením. Přesilovkou jsme ale pohrdli. Turnovští si vzali TIME a v závěru utkání odvolali gólmana. Power-play ještě umocnilo vyloučení Vágnera za hrubost a rezultovala z toho korekce skóre.
Zbytečné drama lapidárně zhodnotil obránce Halberštát: „všechny góly jsme soupeři sami darovali“. Kolega Kovářík byl ještě přísnější: „byla to bída“.
Nejlepším hráčem Turnova byl právem vyhlášen gólman Suchomel, za domácí Petrmichl.
T.B.C. Králův Dvůr – TJ Turnov 8:7 (3:2, 3:3, 2:2)
branky (asistence) T.B.C.: 02:34 Marek Sluka (Radek Križko), 06:11 Jan Petrmichl (Karel Horký), 13:36 Pavel Hušák (Pavel Dvořák), 28:34 Michal Kubert (Jan Petrmichl), 29:50 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 32:27 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka), 46:14 Marek Sluka, 51:09 Michal Kubert (Jan Petrmichl)
střely: 35:32 (10:12, 16:9, 9:11)
vyloučení: 2:3
využití: 1:1
diváků: 95

15.01.2019

Podpořte těžce zraněného Radka Zelinku

Náš oddíl pořádá dobročinnou sbírku na podporu kadaňského hráče Radka Zelinky, který utrpěl vážná zranění při nočním incidentu na začátku…

14.01.2019

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou…