Králův Dvůr

VÝKON V LIZE ZAOSTAL ZA TÍM POHÁROVÝM

Naši borci měli za sebou dva dobře zvládnuté zápasy proti těžkým soupeřům v lize a v poháru. Leckdo tedy přistupoval k utkání proti Turnovu ze spodních pater tabulky se shovívavým úsměvem. Pohříchu byl takový přístup patrný nejen mezi natěšenými fanoušky, ale i mezi hráči.
Začátek byl slibný – parádní kombinace po ose Križko – Sluka dala domácím rychlé vedení. Faul na Votavu pak v přesilovce potrestal Petrmichl. Rychlý náskok nejspíš umocnil podcenění soupeře, který nás ale vzápětí (po 22 vteřinách) vyvedl z omylu. Po fatálu v rozehrávce před naší brankou snížil Matys. V polovině třetiny nás pak Turnovští přetlačili před brankou a bylo vyrovnáno. Když pak Hušák „od modré“ dokonale překvapil gólmana Horáčka, šli jsme do šatny s hubeným vedením.
Do druhé třetiny vyslali hosté do branky nového muže – Suchomela. Hned v úvodních minutách se sice zapotil, pak ale Matys rázně uťal naše – včera tak oblíbené – hrátky před vlastní brankou. No a v deváté minutě šli hosté poprvé do vedení, když realizovali rozehrávku rychleji, než jsme se stačili zformovat k obraně. Kubert naštěstí hned po čtvrtminutě vyrovnal svou patentovanou bombou od dělící čáry. Bratři Pokorní pak v polovině třetiny potěšili oko fajnšmekrů a pohlednou akcí vrátili vedení svému týmu. Oby celky přidaly ještě po jednom gólu, a tak skóre stále vykazovalo jen nejtěsnější rozdíl.
Úvodem třetího dějství jsme dohrávali přesilovku za faul na T. Pokorného v poslední minutě druhé třetiny – a nevyužili. Soupeř naopak vyloučení Horkého bez větších průtahů zúročil ve vyrovnání. Pak se zase jednou rozjel ke své typické spanilé jízdě „od branky k brance“ Sluka a opět jsme vedli. No a když zvýšil Kubert, zdálo se rozhodnuto. Tím spíše, že A. Palatínus zaplatil „vyteklé nervy“ vyloučením. Přesilovkou jsme ale pohrdli. Turnovští si vzali TIME a v závěru utkání odvolali gólmana. Power-play ještě umocnilo vyloučení Vágnera za hrubost a rezultovala z toho korekce skóre.
Zbytečné drama lapidárně zhodnotil obránce Halberštát: „všechny góly jsme soupeři sami darovali“. Kolega Kovářík byl ještě přísnější: „byla to bída“.
Nejlepším hráčem Turnova byl právem vyhlášen gólman Suchomel, za domácí Petrmichl.
T.B.C. Králův Dvůr – TJ Turnov 8:7 (3:2, 3:3, 2:2)
branky (asistence) T.B.C.: 02:34 Marek Sluka (Radek Križko), 06:11 Jan Petrmichl (Karel Horký), 13:36 Pavel Hušák (Pavel Dvořák), 28:34 Michal Kubert (Jan Petrmichl), 29:50 Jaroslav Pokorný (Tomáš Pokorný), 32:27 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka), 46:14 Marek Sluka, 51:09 Michal Kubert (Jan Petrmichl)
střely: 35:32 (10:12, 16:9, 9:11)
vyloučení: 2:3
využití: 1:1
diváků: 95

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…