Výsledkový servis

Jak si vedla naše družstva v únoru?

První únorovou sobotu sehráli naši hráči A-týmu utkání proti lépe postavenému týmu v tabulce Panthers Praha. První dvě třetiny byly jasně v režii hostujícího týmu. Soupeř diktoval tempo zápasu a nás prakticky do ničeho nepouštěl. Za stavu 2:7 po dvou třetinách se i náš tým již rozkoukal a začal dělat soupeři problémy.  V závěrečném dějství nakonec více gólů vstřelil náš tým, ale k bodům to již nevedlo.

O týden později se znovu náš tým představil v domácím prostředí. Naším vyzyvatelem byl poslední tým tabulky a rival Sokol Rudná. Do sportovní haly si našlo cestu celkem 158 diváků, což byl rekord letošní sezóny. Fanoušci obou týmů vytvořili tak skvělou atmosféru, která připomínala tu z předních lig v českém hokeji. Oba týmy hnáni svými fanoušky se snažily hrát pohledný florbal. Domácí hráči v první třetině vstřelili tři branky a za svá záda pustili jen jednu. Ve druhé hráči ještě navýšili dvěma brankami své vedení a soupeři povolili opět jednu branku. V poslední třetině se ještě jednou prosadil náš tým a kontroloval tak stav utkání až do závěrečné sirény. Touto výhrou přiživili hráči svoje šance na play-off.

Posledním soupeřem v základní části nám byl tým FAT PIPE Traverza. Tentokrát naše hráče čekalo venkovní utkání. Ovšem za velké podpory svých fanoušků si udělali z venkovního prostředí své domácí. Fanoušci hnali náš tým za třemi body a postupem do play-off. Po první třetině bylo skóre na obou stranách vyrovnané. Ve druhé třetině se náš tým dostal do dvoubrankového vedení a vše vypadalo, že hráči to již nepustí. Pak bohužel přišel zkrat. Soupeř za tři minuty otočil stav utkání ve svůj prospěch. V poslední třetině si ani jeden tým nedával nic zadarmo, ale soupeř odskočil do dvoubrankového vedení, na to náš tým dokázal ještě reagovat. V posledních třech minutách ale dokázal znovu odskočit na rozdíl dvou branek. Náš tým se rozhodl pro hru bez brankáře se šesti hráči v poli. To ale kýžené srovnání nepřineslo a soupeř se prosadil do prázdné branky a mohl se radovat ze tří bodů. Náš tým tak musel čekat na výsledek zápasu mezi Benešovem a Prague Tigers. Zde se rozhodovalo o tom, kdo postoupí do play-off a kdo bude nakonec hrát play-down. Pouze výhra v prodloužení Prague Tigers by posunula náš tým do play-off. To se bohužel nestalo, Benešov toto utkání vyhrál jasným rozdílem a posunul tak náš tým do play-down. Zde bude naším soupeřem v sérii na čtyři vítězné zápasy tým Sokol Rudná.

Výsledky: TBC 6:9 Panthers Praha; TBC 6:2 Sokol Rudná; TBC 5:8 FAT PIPE Traverza

Jak si vedla naše ostatní družstva?

Muži „Bodehráli za poslední měsíc dva turnaje, z nichž si připsali jediný bod. První turnaj v tomto měsíci odehráli hráči B-týmu v Kostelci nad Černými Lesy. Na tomto turnaji byli našimi soupeři OLYMP Praha a Black Angels B. První zápas našim hrubě nevyšel a připsali si tak porážku o pět branek. Druhý zápas byl od našich hráčů lepší. Utkání bylo vyrovnané jak herně, tak výsledkově. Náš tým během třetí třetiny inkasoval dvě branky, na který dokázal odpovědět a dokonce stav zvrátit ve svůj prospěch. To ale nebylo vše, soupeř minutu před koncem zápas srovnal a poslal zápas do nájezdů. Zde byl soupeř šťastnější.

Druhý turnaj odehráli naši hráči v domácím prostředí. Ani to jim však nepomohlo k lepším výsledkům. Nejprve vysoko podlehli týmu Wizards Praha a následně týmu z Nebušic. Ve druhém zápase rozhodla druhá třetina, kdy soupeř pěti góly dokázal otočit utkání ve svůj prospěch.

Výsledky: TBC 4:9 OLYMP Praha; TBC 5:6pn BLACK ANGELS B; TBC 3:8 Wizards Praha B; TBC 6:9 Sokol Nebušice

Muži „Cpokračují v nastoleném trendu posledních zápasů. Na střídačku připisují výhry a porážky. Tentokrát na turnaji, který se hrál v Černošicích, dokázali porazit Las Plantas B. Ve druhém zápase stejným výsledkem, podlehli SK B.U.H. Praha B. C-tým se tak nachází na osmém místě tabulky.

Výsledky: TBC 7:3 Las Plantas B; TBC 3:7 SK B.U.H. Praha B

Junioři odehráli za poslední měsíc jediné utkání. V pražské Bublina Aréně vyzvali tým
FAT PIPE Start98. Do utkání soupeř vstoupil velmi namotivovaně a bylo ho plné hřiště. To vyústilo v první branku zápasu. Junioři krátce na to srovnali. Za další minutu a půl ale vedl znovu soupeř, tentokrát už o dvě branky. Na soupeři byla znát přemotivovanost a začal dělat hrubé chyby v podobě častých vyloučení. Soupeř se nechal během první třetiny třikrát vyloučit a náš tým všechny přesilové hry bezezbytku využil. Ve druhé a třetí třetině pokračovaly gólové hody obou týmů. Více branek ale vstřelili naši hráči a připisují si tak další tři body do tabulky. Druhý zápas, který se měl na tomto turnaji odehrát, byl z důvodu velké marodky soupeře odložen.

Výsledky: TBC 10:7 FAT PIPE Start98

Starší žáky čekal v únoru jediný turnaj, který odehráli v Praze ve sportovní hale Jedenáctka. Jejich soupeři byli FbŠ Bohemians Praha, Floorball Club FALCON a Střešovický Tatran. Ve dvou zápasech naši hráči dominovali. V prvním zápase dali Bohemians pět branek. Ve druhém zápase se soupeř uchýlil pouze k bránění a ke hře na protiútoky. To jim však ovoce nepřineslo a hráči si tak připsali druhé vysoké vítězství. Ve finále je čekal Tatran Střešovice. Zde naši hráči bohužel doplatili na nevyužívání šancí a zápas prohráli.

Výsledky: TBC 5:1 FbŠ Bohemians Praha 4; TBC 7:1 Floorball Club FALCON; TBC 2:6 Tatran Střešovice

Elévové se představili v polovině února v nedaleké Rudné. Jejich soupeři jim tentokrát byli
Panthers Praha, Black Angels, Slavia Praha a Red Dragons Hořovice. Na tomto turnaji si připsali jedno vítězství nad Slavií Praha. Do dalších zápasů získali obrovské zkušenosti, které budou chtít určitě zúročit hned na dalším turnaji.

Výsledky: TBC 5:7 Panthers Praha; TBC 2:8 Black Angels; TBC 9:4 FBC Slavia Praha;
TBC 2:3 FbC Red Dragons Hořovice

Dorostenci a mladší žáci do uzávěrky tohoto článku neodehráli jediný turnaj. Ten je čeká poslední víkend v únoru. Dorostenci změří své síly v Benátkách nad Jizerou s Tatranem Střešovice a s FBC Draci Říčany. Mladší žáky pak čeká nejvyšší koš soutěže proti týmům ACEMA Sparta Praha, FAT PIPE Florbal Chodov,