Výsledkový servis za měsíc březen

Družstva T.B.C. v březnu

A-tým ještě na konci února rozehrál svou sérii v play-down s týmem Sokol Rudná. První zápas byl ze začátku opatrný, skóre se poprvé měnilo v polovině první třetiny. Pět a půl minuty před koncem první třetiny se náš tým ujal již dvoubrankového rozdílu. Druhá třetina začala rychlým navýšením skóre. Během třetího gólu se náš hráč nepříjemně zranil a musel s rozseknutým kolenem do nemocnice na šití. Za druhou třetinu jsme nastříleli týmu z Rudné celkem čtyři branky. Po pěti minutách třetí třetiny jsme vedli již 7:0 a naši hráči zbytek zápasu sbírali síly k odvetnému utkání, které je čekalo následující den. Rudná se ještě zmohla ke čtyřem gólům, ale ani náš tým střelecky nemlčel. Konečný stav tak byl 11:4 a vedení v sérii.

Druhý zápas se hrál následující den v Rudné. Zde se tentokrát dostala do vedení jako první Rudná. Do konce třetiny ale náš tým dokázal otočit utkání ve svůj prospěch. Když jsme v polovině zápasu vedli již 5:1, všichni měli v hlavách jednoznačný výsledek z předchozího dne. Rudná dokonce v oslabení dokázala nastřílet tři branky. Zápas dostal nový náboj, vyhrocené souboje v poslední třetině a změny ve skóre na obou stranách. Rudná dokázala zápas otočit na 7:5 a bylo na našich hráčích, aby se zápasem ještě něco udělali. Šest minut před koncem se nám podařilo vyrovnat a zbývalo ještě dost času zápas rozhodnout. V závěru jsme ještě hráli čtyř minutovou přesilovku, kterou jsme ale ke své škodě nedokázali využít. Zápas se tak dostal až do prodloužení, kde byl úspěšnější náš tým a připsal si druhé vítězství v sérii hrané na čtyři vítězné.

Třetí zápas se opět hrál na Rudné. Zápas byl od začátku vyhrocený a vyrovnaný. V první třetině byl náš tým úspěšnější, když dokázal vstřelit o jednu branku více než soupeř z Rudné. Ve druhé třetině oba týmy přidaly na skóre po dvou brankách. V posledním dějství náš tým ještě třicet vteřin před koncem vedl stále o jednu branku. To bohužel nestačilo a soupeř dokázal srovnat stav utkání. Následovalo tak druhé prodloužení v sérii. Z něho se odehrálo pouhých pětatřicet vteřin a soupeř po sérii dorážek před brankou zápas rozhodl a korigoval stav série. Vítězstvím si tak vybojovali pátý zápas.

Ve čtvrtém zápase jsme se představili po dvouzápasové odmlce doma. V tomto zápase náš tým nenechal nic náhodě a od začátku diktoval tempo zápasu. Během první třetiny dokázali naši hráči vstřelit hned čtyři branky a soupeř se zmohl na jedinou. Ve druhé třetině oba týmy přidaly po dvou gólech a brankový rozdíl tak zůstal neměnný. Ve třetí třetině opět naši hráči začali střílet góly, tentokrát jich stihli nastřílet pět. Pouze nepřesnost v zakončení znamenalo, že se skóre zastavilo již podruhé v této sérii na jedenácti vstřelených brankách. Stav série tak byl po čtyřech odehraných zápasech 3:1 a v pátém zápase byla možnost sérii ukončit.

Pátý zápas se opět hrál v Králově Dvoře. Utkání se od začátku nevyvíjelo vůbec dobře pro naše barvy. V polovině první třetiny, během třiceti vteřin dokázal soupeř vstřelit dvě branky. Náš tým dokázal korigovat stav utkání na konci třetiny. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2. Ve druhé třetině se povedlo našim hráčům vstřelit dvě branky a ani jednu neinkasovat a skóre se překlopilo v náš prospěch. Ve třetí třetině se skóre několikrát posouvalo. Nejdříve hráči soupeře dokázali stav utkání srovnat. Na to náš tým zareagoval a opět odskočil do jednobrankového vedení. Rudná však během dvou minut opět srovnala krok. Když se šest minut před koncem dokázali prosadit naši hráči, vše vypadalo, že už si to zkušeně pohlídáme do konce zápasu. Opak byl pravdou. Soupeř dokázal zápas opět vyrovnat. K naší smůle pak dokázal soupeř ještě dvacet vteřin do konce třetí třetiny přidat jednu branku a dostat se do vedení. Na to už jsme bohužel reagovat nedokázali a ztratili tak druhý zápas v sérii. Ta se za stavu 3:2 pro naše barvy opět přesunula do Rudné.

K šestému zápasu jeli naši hráči velmi namotivováni sérii ukončit. Jako první v zápase se prosadil tým z Rudné. Během tří minut dokázali naši hráči krok se soupeřem srovnat. Následně Rudná opět odskočila do jednobrankového vedení. Když už to vypadalo, že soupeř půjde do kabin šťastnější, dostal se ke střele Tobiáš Uhřík a dokázal zápas srovnat. Druhá třetina nabídla celkem sedm branek. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Minutu před koncem poslal naše barvy do vedení Tomáš Vlček. Během třetí třetiny jsme se dostali do tří brankového vedení. Soupeř dokázal vstřelit ještě jeden gól, na víc se již ale nezmohl. Náš tým si dokázal vrátit tříbrankové vedení zpět. Utkání skončilo naším vítězstvím a i díky této výhře Rudnou porážíme 4:2 na zápasy. Soupeř si tak příští sezónu s jistotou zahraje Divizi. Náš tým ještě bude čekat baráž, kde budeme opět hájit svou příslušnost v Národní lize. V baráži se potkáme s poraženým finalistou z Divize. Série se bude hrát na tři vítězné zápasy.

Výsledky: TBC 11:4 Sokol Rudná; TBC 8:7pp Sokol Rudná; TBC 6:7pp Sokol Rudná; TBC 11:4 Sokol Rudná;
TBC 5:6 Sokol Rudná; TBC 9:6 Sokol Rudná

Jak si vedla naše ostatní družstva?

Muži „Bstihli za měsíc březen odehrát pouze dva zápasy. Ty odehráli v pražské Bublina aréně v polovině měsíce proti týmům Florbal TJ Kobylisy B a FBC Draci Říčany. V prvním vzájemném zápase sezóny dokázali naši hráči tým z Kobylis porazit. S Říčany však utrpěli vysokou porážku. K těmto zápasům bohužel vyjeli naši hráči ve velmi okleštěné sestavě. V osmi hráčích dokázali podruhé v sezóně porazit Kobylisy. Na Říčany, které vedou suverénně tabulku soutěže, to nestačilo.

Výsledky: TBC 7:4 Florbal TJ Kobylisy B; TBC 0:12 FBC Draci Říčany

Muži „Cjako již tradičně i C-tým odehrál v tomto měsíci jen jeden turnaj. Ten odehráli v sousedním Berouně. Soupeři jim byli Vokovický Šavle a SK DESPERADOS B. S oběma týmy letos nedokázali zvítězit a tak jim měli co vracet. V zápase s Vokovickými šavlemi to po základní hrací době bylo nerozhodně. Zápas tak dospěl do nájezdů. Zde byl šťastnější soupeř a připsal si tak jeden bod navíc. Ve druhém zápase náš tým od začátku postupně navyšoval své vedení. Zápas skončil pětibrankovým rozdílem v náš prospěch a hráči tak z turnaje odváží čtyři body.

Výsledky: TBC 7:8pn FBC Vokovický Šavle; TBC 8:3 SK DESPERADOS B

Junioři svůj turnaj odehráli v pražských Dejvicích. Jejich soupeři jim byli Panthers Praha B a Tatran Střešovice B. V prvním zápase proti Panthers Praha náš tým potřeboval bodovat, aby se přiblížil soupeřům v tabulce nad nimi. Zápas to nebyl jednoduchý, a i když soupeř je na samotném dně tabulky, rozhodně nenechal nic zadarmo. Nakonec zápas dopadl dobře pro naše barvy a junioři si připsali důležité tři body. Ve druhém zápase byl náš tým oslaben o hráče, kteří jeli bojovat s mužským A-týmem do Rudné. Absence pěti hráčů byla znát, ale i přesto podal náš tým dobrý výkon. Bohužel na body to tentokrát nestačilo.

Ve středu 22. 3. odehráli junioři dohrávku proti Orce z Horních Počernic. Podpořit naše juniory přišlo neskutečných osmdesát diváků. Utkání se od začátku vůbec nevyvíjelo podle našich představ. Naši hráči dělali velké chyby v rozehrávce, díky kterým soupeř trestal. Na začátku druhé třetiny náš tým prohrával již 3:0.  Po obdrženém třetím gólu se povedlo rychle zareagovat a brankový rozdíl snížit na dvě branky. V posledním dějství měli více ze hry naši hráči. Bohužel když se jim povedlo snížit ztrátu na jednu branku, vždy přišla chyba, kterou soupeř potrestal. Na konci zápasu se nám povedlo vstřelit ještě jeden kontaktní gól, ale to už bylo z naší strany vše.

Výsledky: TBC 7:4 Panthers Praha B; TBC 1:7 Tatran Střešovice B; TBC 4:5 Orka Horní Počernice

Dorost stihl odehrát za poslední měsíc tentokrát dva turnaje. Na prvním turnaji tentokrát nezískal ani jeden bod. Nejprve prohrál tříbrankovým rozdílem s Tatranem Střešovice B a následně o dvě branky s FBC Draci Říčany. Na dalším turnaji se utkali naši hráči nejdříve s Traverzou Chodov a následně s FbŠ Bohemians B. V prvním zápase nenechali naši hráči nikoho na pochybách, kdo tento zápas ovládne. Soupeř inkasoval hned deset branek a náš tým si mohl připsat tři body do tabulky. Ve druhém zápase nám bohužel nevyšlo nic, na co jsme sáhli. Soupeři naopak do branky spadlo vše a zápas ovládli ve svůj prospěch. Dorostenci si v tomto měsíci také zajistili účast v nadstavbové části soutěže.

Výsledky: TBC 5:8 Tatran Střešovice B; TBC 4:6 FBC Draci Říčany; TBC 10:2 Traverza Chodov;
TBC 3:8 FbŠ Bohemians B

Starší žáci odehráli svůj turnaj na začátku března v pražské Exe Sport Aréně. Na tomto turnaji dokázali dvakrát zvítězit a jednou remizovat. V prvním zápase remizovali s FbŠ Bohemians Praha a následně dokázali porazit FBC Pitbulls Kolín a OLYMP FLORBAL Herkules. Za tři odehrané zápasy inkasovali pouze v jediném zápase a to jen dvě branky.

Výsledky: TBC 2:2 BbŠ Bohemians Praha 4 zelení; TBC 3:0 FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci;
TBC 1:0 OLYMP FLORBAL Herkules

Mladší žáci se představili ještě na konci února na Rudné, kde odehráli své zápasy v nejvyšším koši. Zápas se Spartou se od začátku nevyvíjel vůbec dobře a soupeř naše hráče předčil ve všech herních vlastnostech. Ve druhém zápase hráči sehráli o poznání vyrovnanější zápas. Bohužel i díky velkému štěstí, které měl soupeř, ani tento zápas nedopadl dobře pro naše barvy. Ve třetím zápase se hráči postupně srovnávali s tempem prvního koše. Zde to ještě k výhře nestačilo. Následující zápas se ale našim hráčům náramně povedl a dokázali porazit Kanonýry Kladno.

Další turnaj mladší žáci hráli opět ve druhém koši, kde se jim tentokrát vůbec nedařilo. V prvním zápase proti Bohemce to dlouho vypadalo, že zápas dotáhnou do vítězného konce. Pět vteřin před koncem zápasu soupeř dokázal utkání zremizovat. V dalším zápase je čekal Benešov, se kterým bohužel v této sezóně v mladších žácích nemáme pozitivní bilanci. Tento zápas ovládl svým důrazem ve hře právě soupeř a ovládl i celý zápas. Dalším soupeřem byl tým Black Angels. Zde naši hráči drželi se soupeřem krok do konce prvního poločasu. Ve druhém byl soupeř aktivnější a připsal si tak výhru na své konto. V posledním zápase se rozhodovalo o tom, kdo si zahraje ve druhém koši i následující turnaj. Do zápasu lépe vkročili naši mladší žáci. Po polovině utkání vedli o jednu branku. To bylo ale málo a soupeř utkání dokázal otočit a zápas vyhrát. Náš tým tak na následujícím turnaji se představí ve třetím koši.

Výsledky: TBC 0:7 ACEMA Sparta Praha RED; TBC 1:4 FAT PIPE FLORBAL CHODOV;
TBC 2:5 Panthers Praha Black; TBC 2:0 Kanonýři Kladno modří; TBC 3:3 FbŠ Bohemians Praha 4;
TBC 0:4 SK Benešov žlutí; TBC 0:6 BLACK ANGELS 2010; TBC 1:4 OLYMP FLORBAL Zeus

Elévové na svém jediném turnaji za uplynulý měsíc zaznamenali nejlepší výsledek sezóny. Ze čtyř zápasů dokázali třikrát zvítězit. Nejprve dokázali porazit Eden Beroun, dále si poradili s Barracudas Slaný, pak bohužel nestačili na Orku Horní Počernice, ale turnaj zakončili opět výhrou tentokrát nad Kanonýry z Kladna.

Výsledky: TBC 8:4 Sport Eden Beroun; TBC 3:1 FbC Barracudas Slaný; TBC 3:5 DDM Horní Počernice Orka;
TBC 8:5 Kanonýři Kladno černí

T.B.C. pořádalo akci pro školky

Na konci března se v Králodvorské sportovní hale uskutečnilo sportovní dopoledne pro děti předškolního věku. Akce byla určena pro děti z místních školek. Ve sportovní hale se sešlo kolem stodvaceti dětí. Během sportovního dopoledne si děti vyzkoušely různé pohybové a sportovní dovednosti. Na konci sportovního vyžití následovalo předání malého dárečku, aby děti mohly vzpomínat na tento den co nejdéle.