Začátek play-off bez vítězství

V sobotu 3.3. začalo play-off Národní ligy. Králův Dvůr k prvním utkáním vycestoval do Českých Budějovice. V základní části byly oba duely těchto soupeřů velice vyrovnané a také skončily vždy rozdílem jediného gólu, jednou se z vítězství radovalo T.B.C., poté zase Štíři, v obou případech vyhrál domácí tým. Tito soupeři ovšem svedli tuto sezónu ještě jeden souboj, a to o postup do pátého kola Poháru České pojišťovny. V tomto duelu hraném v Králově Dvoře zvítězili Štíři po prodloužení.

První duel čtvrtfinále opět ukázal vyrovnanost obou soupeřů. Jako první rozvlnil brankovou síť v šestnácté minutě kapitán T.B.C. Karel Horký, jenž tak využil první přesilovou hru zápasu. Početní výhodu však dokázali zužitkovat i domácí, to, když se na začátku druhé části nemýlil Lukáš Malý. Králův Dvůr ale znovu skóroval zásluhou Faita a poté díky Kodlově gólu dokonce vedl o dvě branky. Konec druhé periody se ale našemu A-týmu vůbec nevyvedl a během jedné minuty a osmi vteřin inkasoval hned třikrát. Jihočeši tedy vedli 5:4 a závěrečná dvacetiminutovka slibovala drama. Ve čtyřicáté šesté minutě ukázal svůj bekhend Tomáš Fait a stav duelu byl opět srovnán. Avšak ne na dlouho. Už po jednadvaceti sekundách dostal domácí znovu do vedení Jan Procházka. Králův Dvůr potřeboval vyrovnat a před koncem třetiny, tak sáhl ke hře v šesti. Tu využil Jáchym Syrovátko a poslal zápas do prodloužení. V něm se na začátku čtvrté minutě prosadil českobudějovický Hejplík a zařídil tak Štírům první bod do čtvrtfinálové série hrané na tři vítězství.

FBC Štíři Č. Budějovice – T.B.C. Králův Dvůr 6:5p (0:1, 4:2, 1:2, 1:0)

Branky a asistence: 20:37 Lukáš Malý (David Štěpka), 36:08 Ondřej Havelka, 36:39 David Štěpka (Radek Hanák), 37:16 Ondřej Šimek, 45:57 Jan Procházka (Lukáš Malý), 63:02 Václav Hejplík (Jan Procházka) – 15:20 Karel Horký (Pavel Dvořák), 23:23 Tomáš Fait (Karel Horký), 28:59 Matěj Kodl (Tomáš Fait), 45:36 Tomáš Fait (Karel Horký), 58:48 Jáchym Syrovátko (Patrik Kovářík)

Sestava T.B.C.: Barna (Křemen) – Kovářík, Uhřík, Vlček, Syrovátko, Chaloupka, Svoboda, Kubert, Herejt, Brak, Štěpnička, Horký, Škoula, Dvořák, Duchek, Kodl, Votava, Fait, Balej

Druhý duel se na jihu Čech uskutečnil v neděli od 12:45. T.B.C. chtělo odčinit prohru z předchozího dne, avšak hned od začátku zápasu bylo jasné, že to tak jednoduché mít nebude. Špatný vstup do zápasu ve třinácté minutě to bylo již 3:0 pro Štíry. Naštěstí pro Králův Dvůr stihl ještě v první dvacetiminutovce kontrovat Matěj Kodl. Hned po čtyřiadvaceti sekundách od začátku druhé části ho napodobil Fait a T.B.C. tak bylo svému soupeři na dosah jedné přesné trefy. Avšak ne na dlouho. Dvacet osm vteřin po Faitovu gólu se prosadil Radek Hanák a bylo to 4:2. Králováku se ovšem podařilo nakonec vyrovnat. Kolem poloviny zápasu nejdříve snížil Duchek a přesilovou hru poté využil Syrovátko. Využitá početní výhoda ale záhy přišla i na straně druhé, přesně mířil Procházka. Do třetí části šlo tak T.B.C. s jednobrankovým deficitem. Ten se ale zneškodnit nepodařilo. Ba naopak. Hanák doklepl Štěpkovo nahození za záda Jana Barny a Štíři směřovali za druhým bodem. Ten nakonec skutečně získali, když Králův Dvůr už nenašel recept na Kulhana v jihočeské bráně.

FBC Štíři Č. Budějovice – T.B.C. Králův Dvůr 6:4 (3:1, 2:3, 1:0)

Branky a asistence: 04:02 Lukáš Malý (Jan Procházka), 09:42 Zdeněk Valdauf (Michal Matějček), 12:57 Jan Procházka (Václav Hejplík), 20:52 Radek Hanák (Lukáš Malý), 31:03 Jan Procházka (Václav Hejplík), 47:24 Radek Hanák (David Štěpka) – 16:57 Matěj Kodl, 20:24 Tomáš Fait (Matěj Kodl), 27:29 Petr Duchek (Daniel Škoula), 29:33 Jáchym Syrovátko (Martin Štěpnička)

Sestava T.B.C.: Křemen (13. Barna) – Kovářík, Uhřík, Vlček, Syrovátko, Chaloupka, Svoboda, Kubert, Herejt, Brak, Štěpnička, Horký, Škoula, Dvořák, Duchek, Kodl, Votava, Fait, Balej

Stav série je tak pro T.B.C. nepříznivý a Štírům chybí jedno vítězství k vyřazení našeho týmu a postupu do semifinále. Přijďte naše kluky podpořit v sobotu od 19.30 hodin do královédvorské haly.

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále