ŽÁCI: JASNÁ VÝHRA A PAK PRVNÍ LETOŠNÍ PORÁŽKA!

Za dalšími dvěma utkáními se žáci vydali na Stochov, kde je čekali dva Pražské celky.

T.B.C. – TJ Sokol Praha – Hanspaulka 8:0

Hodnocení trenéra T. Pokorného:

„V prvním zápase jsme narazili na celek TJ Sokol Praha – Hanspaulka. Do utkání jsme vstoupili s několika novými tvářemi, kteří přišli na začátku sezóny a čekali na vyřízení registrace. Vstup do utkání se nám moc nepovedl, ale i přes tento handicap jsme párkrát ohrozili branku soupeře ze zadních pozic. Na první branku si tedy diváci museli počkat až do desáté minuty, kdy neomylně zavěsil do horního rohu Ivan Darebný a vyslyšel tak prosby našich diváků, kteří jeli podpořit náš tým až na Stochov. Tato branka přidala našemu týmu na psychice a dokonce třetiny jsme navýšili skóre ještě třikrát a tak se šlo do kabin za stavu 4:0. Do druhé třetiny jsem poslal do branky mladého gólmana Kryštofa Sunkovského, který si tak připsal vůbec svůj první start za T.B.C. Hned na začátku druhé třetiny přidal z půlky hřiště gól Patrik Svoboda a soupeř se úplně odevzdal. Ve druhém dějství jsme ještě navýšili skóre na 7:0 a tak jsme si již po zbytek zápasu řekli, že si zkusíme nacvičit pár taktických prvků na další zápas. Ve třetí třetině se nám podařilo přidat ještě jednu branku a tak jsme celé utkání dovedli v docela poklidném tempu na konečných 8:0.

Do první branky jsem nebyl spokojen s předvedenou hrou, chvilkami to vypadalo jako kdyby se teprve probouzeli a neměli zájem pohnout s ukazatelem skóre. Nikdo nebyl v pohybu a to se pak těžko střílí branky. Po první brance se ale vše obrátilo a všichni začali hýřit pohybem a již nebylo o vítězi zápasu pochybností.“

Střely na branku: 31:3

Branky T.B.C.:  10. Darebný (Hrušovský), 12. Mikuška (Just), 13. Oriš (Jahnl), 13. Oriš (Jahnl), 14. Svoboda, 20. Jindra (Oriš), 21. Jahnl(Oriš), 29. Oriš (Jindra)

T.B.C. – FBŠ Bohemians Bay – Leaves 1:2

„V druhém utkání jsme se utkali s celkem FBŠ Bohemians Bay – Leaves, se kterým jsme se již zkamarádili na prvním turnaji. Do utkání jsme vstoupili s tím, že i na konci zápasu by jsme rádi udrželi naši neporazitelnost a tak i nadále atakovali první pozici. Jenže vstup do zápasu nás vrátil hned zpět na zem. Hned od prvního hvizdu bylo jasně dáno, kdo bude favoritem tohoto utkání. V 5.minutě po chybě ve středu hřiště nás soupeř potrestal poprvé a do konce třetiny stačil přidat ještě jednu branku a tak se šlo do šaten za stavu 0:2. Ve druhé třetině se už i naše hra trošku zlepšila a tak jsme se pomalu i my začali dostávat do šancí, jenže jsme vždy trefili dobře postaveného hostujícího brankáře. Ale soupeř si i přes tento náznak zlepšení i nadále vypracovával mnoho šancí a jen díky skvěle chytajícímu Lukáši Křížkovi se mu nepovedlo navýšit skóre. Do třetí třetiny jsme vstoupili s taktikou napadat jejich rozehrávku a vstřelit co nejrychleji branku. To se již po 47 sekundách pobytu naplnilo, když hostující soupeř jen odevzdal míček na naši polovinu a Patrik Svoboda dlouhým lobem přes celé hřiště našel Honzu Oriše, pro kterého už nebyl problém vstřelit kontaktní branku. Po této brance se naše hra ohromě zvedla a soupeř měl mnohdy i namále. V závěrečné powerplay jsme si vypracovali několik šancí, které však už nevedli k vytíženému vyrovnání a tak jsme poprvé v sezoně pocítili hořkost porážky.

Celé dvě třetiny utkání nám naznačili naše nedostatky, malý důraz v osobních soubojích, nedostatečná kondice, špatná práce v přebírání hráčů a hlavně co mě opravdu mrzelo, že na sebe vůbec při té hře nemluvíte. V poslední třetině jsem byl spokejen protože bylo vidět od všech, že chcete výsledek zvrátit na svoji stranu a toho si cením.“

Střely na branku: 17:26

Branky T.B.C.: 27. Oriš(Svoboda)

Sestava T.B.C.: Křížek Lukáš, Sunkovský Kryštof – Svoboda Patrik (c), Jindra Josef, Šnaidauf Václav, Hrušovský Jan – Oriš Jan, Votava Jakub, Jahnl Jakub, Šafrová Klára, Malý Vojtěch, Darebný Ivan, Jirásek Lukáš, Just Tomáš, Mikuška Jan, Votava Martin