ZÁPAS JAK SE PATŘÍ

Přišel jen podprůměrný počet diváků, ti však viděli kvalitní florbal, který sluší čelu tabulky. Orka ztrácela na T.B.C. jediný bod. A zápasům sousedů v tabulce se zpravidla dává přívlastek „šestibodový“. O státním svátku měli nakonec slavnostnější náladu naši borci.
Zápas byl zahájen slavnostně státní hymnou. Pak už večer patřil florbalu. Začátek utkání byl aktivní, oba týmy byly při síle. Jako první z toho těžili hosté, skóre otevřel z brejku Šeda. Rychle ale odpověděl Sluka po nabídce T. Pokorného.
Druhá třetina zápas rozhodla. Její začátek ale radostný nebyl – rychlá rozehrávka dokonale překvapila naši první formaci a Schwan už po 8 vteřinách vrátil hostům vedení. Naposledy. Po dvou minutách 1. lajna vrátila úder pěknou kombinací a za necelou další minutu poslal Královák do vedení Horký po důrazném nátlaku druhé formace. Převaha domácích pokračovala, třeba Križkova lajna po celé své jedno střídání vůbec nepustila soupeře z obranného pásma. Až vyloučení Halberštáta za sekání v polovině třetiny dalo hostům vydechnout. Nejprve ale Novák vychytal nařízený nájezd Klaudy. Ten byl sám po chvíli vyloučen za nedovolené vrážení do útočícího Horkého. Na rozdíl od soupeře jsme přesilovku využili. No a když se dvě minuty před sirénou zadařilo i třetí lajně a Merhout zvýšil na rozdíl tří branek, šlo se do šatny v relativní pohodě.
V pohodě, ale i se stínem obav, přenesených z předchozího zápasu, kdy ve třetí části přišel desetiminutový zkrat. Tentokrát ne, hrálo se zodpovědně až do konce. „Vedlejším účinkem“ bylo ukončení střeleckých hodů. V páté minutě ještě zvýšil Kovářík po Hušákově asistenci a v polovině třetiny kontroval Schwan. To bylo vše, na pouhé dvě pětky hrající Orka už neměla sílu na pokus o zvrat, domácí si v klidu zápas pohlídali. V závěru korektně hraného a sudími solidně řízeného zápasu se ještě zajiskřilo – Procházka byl potrestán dvěma minutami za vrážení do J. Pokorného a oba aktéři vyfasovali po dvou minutách za (vzájemnou) hrubost. Odseděli ale jen 16 vteřin, tolik zbývalo do konce zápasu.
Ocenění pro nejlepšího hráče brali Schwan za Orku a Hušák za T.B.C.
T.B.C. Králův Dvůr – ASK TEMPISH Orka Čelákovice 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
branky (asistence) Králova Dvora: 13:05 Marek Sluka (Tomáš Pokorný), 21:52 Jaroslav Pokorný (Radek Križko), 22:27 Karel Horký (Roman Merhout), 37:22 Jaroslav Pokorný (Radek Križko), 38:01 Roman Merhout, 44:55 Patrik Kovářík (Pavel Hušák)

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále